Oğlumu sünnete nasıl ikna edebiliriz?

Sünnet zamanı yaklaştıkça kıyafetlerini değistirmeme bile izin vermiyor. çok korkuyor sünnetten ve olmak istemiyor.. "benim güzel pipimi kesmeyin lütfen" Diye ağlıyor.. nasıl ikna edebiliriz yardım eder misiniz?

0|1
7|22

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• çocuk kaç yaşında acaba.
    uzman hekimlere göre çocuk 3 yaş öncesi ya da 7 yaş sonrası sünnet olmalı. ya değilse kalıcı travmalar olur çocuğun ileriki cinsel yaşamını olumsuz etkiler

0|0
    0|0
  • valla ablacım çocuğa baştan sölemiyecektiniz hadi öğrendiyse güzel bir yalan bulmak şart.. vede ona söyle sadece iğne vurcak okadar.. gerçi iğne vurunca acısını hissetmez.. :)) ben 3 yaşlarımda olmuştum hatırlıyorum abim amcalaırm hep beraberdik :D elime bir tane bisküvit verdıler ağlamayı bıraktım :D

0|0
    0|0
    • Eşim söyledi aslında ben söyletmiyecektim

• Evin için şeyini tutup dolaşan bir bücür olunca doğal olarak anlatılıyor :)

• :D işiniz zor ama fazla üstüne gitmeyin :)

• Bu işin saç traşi olmak kadar gayet doğal bir şey olduğunu söyleyin babası dahil bütün erkeklerin bu sünneti olduğunu ve sünnet olduktan sonra kızların onu daha çok sevecegini erkek olacağını falan anlatın benim yanımda olsa acayip ikna ederdim valla

0|0
    0|0
  • hanım abla, çocuğu uyutursanız daha rahat olur, arkası dönük vaziyetteyken eter ile bayıltın, hem güzelce uyur hemde canı yanmaz hemde korkmaz. sünnet günü sürpriz olsun elemana. D başka türlü ikna edemezsiniz, kaçmaya bile çalışır. tatsızlık çıkmadan uyutun onu. ne ağlasın ne canı yansın.

0|0
    0|0
  • Kesme lafini cocuga demeniz kotu olmus keske hoc oyle bir yaklasimda bulunmasaydin simdi beklemenizi tavsiye ederim piskolojisi icin iyi olmaz şu an

0|0
    0|0
  • İkna etmek neymiş ya bize hic sormadilar yatirdilar 5 kişi zorlaaaa :(((

0|1
    0|0
    • Ne yapalım ki kıyamıyoruum

• Benim annem günde 4 posta doverdi sanki :)

Bizimkide kiyamiyorda çocuğa hic caktirmamniz lazımdı en başından :)

• Arkadaslarindan duymus bize sorunca babasi da anlatti

• Çok zor.

0|0
    0|0
  • Pipi kesmek diye öğretilince sonucu bu oluyor demek ki.
    Yeni modelini yaptırcaz falan deseniz?

0|0
    0|0
    • Öyle birsey soylemedik ki

• O kadar da uyanık yetiştirmeyin şu çocukları:))

• Ne yapabiliriz ki

• ya iyi bir yalan bulun nebilim o ranın resmini çekecek doktorlar filande bide lütfen hastanede yaptırın devlet hastanesinde bedava zaten :D

0|0
    0|0
  • Ya yerim ben onuuu, keşke benimde oğlum olsa ama imkansız :(
    Soruna gelince internetden araştır sünnetin faydaları ve olmazsa neler olucağını öğrenip anlatırdım.

0|0
    0|0
  • walla ben 6 aylıkken halletmişler oyuzden sıkıntı yok bence sünnet meselesi en geç 2 yaşlarında halledilmesi gereken bişey

0|0
    0|0
  • Bn paraya kanmustim 50 marka yasi kacti cocugun
    hediye alin kesmezlerse buyumiceni surekli hasta olucani doktor popodan igne yapar vb diyin

0|0
    0|0
  • Beni tren bekliyoruz diye 2 saat sıra bekletip üstüne belediye de toplu sünnet ettirmişlerdi. Siz siz olum sağlam bir yalan bulun da çocuk unutamıyor işte bari gelecekte iyi hatırlasın

0|0
    0|0
  • Bence kestirmeyim biz çektik oğlun çekmesin o acıyı. Bütün sünnetcileri burdan kınıyorum !

0|0
    0|0
  • kesince daha güzel olacak diye kandıramıyormusunz

0|0
    0|0
    • Sence edebilsek sorar mıydım

• Bakalım artık ben zaten söyleme taraftari değildim olucağını

• hallolur ya bunlar tatlı telaşlar

• Çocuğa anlatmayacaktınız başta nasıl bir şey olduğunu.

0|0
    0|0
    • Esim sağ olsun..

• Daha sağlıklı olacağın bir şey yapacağız falan diyecektiniz. İnsanların çoğu bu konularda cahil. Cahilce şakalar yapılır çocuklara pipini kesicekler kökünden alacaklar haha falan saçma şeyler.

• Oğlunuz kaç yaşında?

0|0
    0|0
    • 5 yaşında

• Ertelesek de istemiycek ki fark eder mi?

• Ama yaşı büyüdükçe bazı şeylerin mantığını anlayacak ve bu durumu çok rahat bir şekilde atlatacak. Bunu çocuk psikoloğuna danışın, emin olun ki benim dediklerimi size söyleyecek.

• "Erkek olucaksın oğlum" diyerek

0|0
    0|0
  • Sünnetsiz mi kaç yasinda oğlunuz ben hâlâ sünnetsizim

0|0
    0|0
    • Peki sünnetsiz hali ile temizliği nası yapıyorsunuz. sünnet derisinde problem var mı. 😊

• Anlıyorum sizi

• Sünnetsiz evlilik olmaz de kızlar kabul etmez de sadece pipi ucundaki sünnet derisini alıyorlar de. Hiç açimaz de

• Cocuk hakli ne diyim :)

0|0
    0|0
  • sünnet olmuş en yakın tanıdıklarının sünnet kıyafetli fotoğrafları bolca görmesini sağlayın. sonra genel anestezi artık. bide iyi bir sünnetçi araştırın. aynı hastanede kasapta var estetisyen gibi yapan da var.

0|0
    0|0
  • Azıcık ucundan de kandırın. {}

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bunu neden cocuga soylersiniz neden yaninda konursunuz neden hic birsey yokmus gibi hastanede anestezi altinda yaptirmaktanda dallandirip budaklandirip sunnetin anlamini bu sekilde cocukta bir travmaya neden olmasina sebep
    Olursjnuz anlayamiyorum, daha yapacak birsey yok cocugun bilincaltinda hep bir saldirgan erkil duygu olarak kalacak ve bir sure hep tetikte olacak

0|0
    0|0
    • Ben söyleme taraftarı değildim ama esim soyledi

• Es secimi onemli tabi

• Onunla alakasi yok arkadaslarindan duymus bize sordu bizde anlattik

• guzel olmadigini ve doktor amca ona bir ceki duzen vercegini anlatin :D cidden diyorum bide hediyye alin , doktor amca ceki duzen verdikten sonra bu hediyyeyi sana vercegiz deyin. bu kadar

0|0
    0|0
  • Yeni Sünnet yöntemleri Var özel hastaneler yapıyor ağrısız dikişsiz bide tam anestezi yaptırsınız hiç bir şey anlamaz

0|0
    0|0
  • Bebekken yapılır o işler. Geçti daha geçti.

0|0
    0|0
  • Sünnet olmassan kızlar vermez desin babası :) belki ikna olur malum 50 gram a m. C. I k için ne kaleler ne saraylar veilmiş :)

0|2
    0|0
  • Yenisi daha güzel olcak de

0|1
    0|0
Yükleniyor...