19 yasinda cocuk doguran var mi?

19 / 20yasinda evlenip cocuk doguran var mi varsa bunun zorluklari neler? Yani cocuk psikoloisinde olmuyor mu o zaman daha genc kizlar? Benim bir arkadasim 17 sinde evlendi simdi hamilee yani 19 bile degil ama yani aklim almiyor nasil doguracak? Neyse asil sorum o yasta rahim , yumurtaliklar gelisir mi?

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• En sagliklisi gelismeyi birak meme kanserinden korur rahim kanserinden korur 20 yastan önce evlenmek

1|2
    0|0
    • Gercekten mi?

• Nasi yani evlilik kanserden mi koruyor? Cinsellik sayesindemi

• Rica ederim ne demek :)

evet kanserden koruyor iliski degil dogum. Hatta ilk dogum 30 dan sonra olursa o da riski arttiriyor.

Erkekler Ne Diyor 10

• aslında olması gerekendir. değişen ekonomik ve sosyal yaşam koşulları bu olgunun daha geç yapılması gerektiği fikrini insanlara benimsetmiştir. Bu işi o yaşlarda tecrübe etmek önemlidir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • annem 16 da evlenmiş 17 yaşında anne olmuş 22 yaşında 3 cocuğu varmış :) dahası dedem de 35 yaşında ilk torununu kucağıına almış..

0|0
    0|0
  • elbette gelişir haber dinlesen çok daha küçük gelin ve doğum yapanlar oldu. bizim komşunun gelinide böyleydi

0|0
    0|0
  • Kuzenim 22 yaşında 2. Cocugu altı aylık
    Cok da güzel annelik yapıyo

0|0
    0|0
  • vardır erken evlendiyse

0|0
    0|0
  • Dogutturan var bile var

0|0
    0|0
  • normal bir şey sıkıntı olmazki

0|0
    0|0
  • 30unda olup olgunluğa erişemeyen çok insan gördüm. ben yaş değilde o olgunluğa erişemeyen yapmasın. bir düşünsün nasıl bir dünyaya çocuk getireceğini

0|0
    0|0
  • 15 yaşından itibaren bilimsel olarak mümkün ancak doğru olan 20 den erken evlenmemesidir diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • var olur gelişir

0|0
    0|0
    • Valla ben simdi evlensem dograbilir miyim bilmiyorum 18 yasindayim ama korkarim ben

• doğurabilirsinde ne gereği var 25i bekle acelenin luzumu yok

Kızlar Ne Diyor 2

• Tatlım sen adet görmeye başladığın andan itibaren üremeye yani hamile kalmaya müsait hale geliyorsun.

Yumurtalıklar gelişir mi ne demek...

1|2
    0|0
    • Hamile kalinirdaa dogumu yapmak asil mesele zaten anneannem 16 yasinda dogururkrn annemi doktor kanallarin dar demiss

• O yaşıyla alakalı değil, organının yapısıyla alakalı.

30 yaşında kadında da darlık olabilir.

Mesela kadının pelvis kemiği dar ise normal doğumda zorlanır. Bu da yaşla değil anatomik yapıyla alakalıdır. Bu tür durumlarda tek faktör yaş olmuyor yani.

• Ergenlikye gelismeye baslar. benim arkadaslarimin cogunun cocugu var , cocuk aile falan cok konuusyolar cok bunaliyorum ben.18,19 yasinda evlenip cocuk dogurmak hic iyi bisey degil hayatlarini yasamiyolar bana gore

0|1
    0|0
Yükleniyor...