• Sor
  • Bence

Eşcinsel olduğumu aileme nasıl itiraf edeceğim?

Ergenliğe girdiğimde fark ettim ve çok uğraşmama rağmen değişemedim. Erkeklerden hoşlanıyorum, elimde değil. Ama kılığım kıyafetim kadın gibi olsun istemiyorum. Günlük hayatta kimse asla anlayamaz eşcinsel olduğumu. Yani sorunum fiziğimle değil. Erkek bedenine sahibim, memnunum ve erkeklerden hoşlanıyorum.İnternetteki gay sitelere üye oldum, eşcinsel bir abim çok geçmeden ailene itiraf et, cesur ol dedi. Kendi 38 yaşında ve evli, çocuğu var. Aile baskısıyla evlenmiş, vaktiyle casur olamadığı için çok pişman. O yüzden aileme açıklayacağım bunu. Çok düşündüm. Tavsiyesi olan var mı?Rica ediyorum dalga geçen yorumlar yapmayın, halimi ancak benim gibi olan biri anlayabilir.Not: Babam biraz katı bir insan.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Şimdi eşcinsel olmanın bizim için bir önemi yok öncelikle. Dalga da geçmem ben kendi adıma asla. Çünkü insanların cinsel tercih meselesi beni hiç ilgilendirmez. Ama durumuna üzüldüm gerçekten. Ama sen memnunsan sorun yok tabi ki de. Ailene söyleme konusuna bence iyi düşün derim. Kaç yaşındasın sen? ve hiç kız arkadaşın oldu mu? hiç sex yaptın mı bir kızla? babam katı diyorsun söyleyince ne olacak onları da düşündün mü? Daha da kötü bir durum ortaya çıkmasın çok üzülürsün. Bence bunu iyice bir düşün derim. Mesela annen baban falan kardeşin varsa kardeşin abin ablan bu açıklamayı yaptığında nasıl bir tepki verirler sana? Aklından neler geçiyor mesela?

• yaşım 27, kadınlardan asla tahrik olmuyorum. birkaç erkek arkadaşım oldu, şu anki ilişkim 1. yılını doldurdu tabii herkesten gizli beraberlik yaşıyoruz.

ailem elbette çok tepki gösterecek. babamın bir daha beni sevmeyeceğini bile düşünüyorum. erkek arkadaşımın adını onlara "pelin" olarak söylüyorum mecburen ve pelinle tanışmak istiyorlar hep. oysa pelin diye biri yok. artık maske takmaktan çok sıkıldım..

insanların aşağılaması mı daha ağır yoksa maske takmak mı karar veremiyorum

Kızlar Ne Diyor 13

• lambda derneğinden bu konuda yardım isteyebilirsin aslında. ücretsiz danışma hizmetleri var bildiğim kadarıyla ve gerekirse ailelere de kabullenme sürecinde yardımcı oluyorlar.

• Eğer çok büyük tepkiler vereceklerinden korkuyosan söyleme yani evlenmezsin onlardan ayrı bir şehirde hayat kurarsın olur biter. Sonuçta ailelerimiz geri kafalı anlamayabilirler riske atma derim

• Ya şu konuyu hala hastalık sanan insanlar keşke yorum yapmasa.Eğer baban çok sert biriyse, sana zarar verecek durumdaysa söyleme.Heteroseksuel bir insan babasına gidip, ben karşıo cinsten hoşlanıyorum onları arzuluyorum demiyor. Sen de deme; çünkü özelin bu senin. Gerçi konu üzerinden çok uzun zaman geçmiş, söyledin mi merak ediyorum. Bir de ablan varsa ona söyle, genelde daha anlayışlı oluyorlar.

• Seni çoook iyi anlıyorum ama cesur olmalısın onları mutlu olduklarında yakala ve yavaş yavaş söyle

• kardeşlerin varsa önce onlara söyle.ailen tüm çocuklarıyla iletişimi koparmayı göze alamaz destek almayı başarabilirsen.dayı hala vs de olur.anne baba daha zor aşar bu durumu.torun torba vs.

• Ha birşey daha, ben bir bayanım ve cinsiyetimden gayet memnunum. İnsan olmak yeterli insan halinden anlamak için. Saygılar.

• Sizi çok net anlıyorum can... Bence psikolojik destek alın ailenize anlatırken. Onlarla önce bir psolog veya konuyla bilgili herhangi bir doktor vb. birileriyle birlikte hareket edin. Çünkü kaldıramayabilirler. Katı biri babam diyorsunuz, hmmm... O biraz daha zorlayabilir. Evden ayrılmayı kendi düzeninizi kurmayı da göze alabilmelisiniz. Her şeyi ince ince hesaplayın öyle açıklayın. Kolaygelsin.

• İtiraf ettiğinde buraya geri gel tamam mı tepkileri merak ediyorum.

• tamam

• Öncekileri Göster
    • geldi babam ama itiraf edemiyorum. çıldırır.

• ne yaptın konustun mu babanla?

• babana söylermissin bilmemde gidip escinsel olmayan bir kiz alma onuda yakmahic evlenme olur biter ihtiyacinida erkekle görbu durumda söylemene de gerek kalmaz

• evlenmende diretmiyorlarsa söyleme..İnsanların yorumları düşünceleri senı cok kıracaktır.Ağzıma sıçtın haa akşam akşam:(:(

• 25-29 Yaş aralığı boyunca hiç mi kızlardan hoşlanmadın? Ve bunca zaman ne yaptın. Bence söyleme söylersen belkide olmadığın şeyi tasdiklemiş olursun.

• bu güne kadar kızlardan hiç hoşlanmadım. en çekici kız bile benim için köşede duran masa gibi, yani tahrik olmuyorum. yaşım 27 ve bu güne kadar gizli bir şekilde erkeklerle beraber oldum

• benze sen bi bayanla yatömayı dene belki yenebilğirsin cinsel ilişki yaşamayı dene öncelikle sonra git konuşmayı düşün

• tepkileri ne olursa olsun bi insan kendi olmadıkça içinden geldiği gibi davranmadıkça mutlu olamaz o yüzden söylemelisin. medeni cesaretinin olmadığı daha bu sitede kendini gizlemenden belli bu kafayla gidersen daha çok üzülürsün niye kendini gizliyosun ayıp bişey mi sanki. neyse umarım herşey dilediğince olur

• Haklısın ama bu tepkiler var ya, ne yazık ki büyük çoğunluğumuzu saklamaya itiyor. Cesur olamıyoruz çünkü mimleniyoruz. Kendi de gay olduğu halde günlük hayatta gayleri aşağılayanı bile gördüm, derdi aman kimse anlamasın.

• ben de lezbiyenim ve aileme açıkladım.çok zordu benim için.ağladım.kendimi kötü hissettim.evet çok şaşırdılar.evet üzüldüler ama uzaklaşma gibi bir tepkiyle karşılaşmadım.sadece bunun geçebilceğini ümit ettiler ama zamanla onlarda anlıycaktır.eğer ekonomik gücünüz varsa açıklayın derim fakat babanızın ve ailenizin önce tepkisini ölçmelisiniz.çok aşırı tepki göstereceklerini hissederseniz de duruma onları hazırlayabilirsiniz.aslında içinizden geleni yapın.

Erkekler Ne Diyor 15

• Hala siteye üye misin bilmiyorum ama zor olan bu durum hakkında neler yaptın merak ediyorum... Ve elimden geldiğince destek olmak isterim sana...

• Mrb arkadaşım... Bak ben eşcinselim. Herkese açıkladım... Topluluk önünde. Bence açıklama. Ben açıkladım pişman oldum :D Annem erkek arkadaşlarımla gezmeme onlarda kalmama izin vermiyo. Arkadaşların hep kız olsun diyo. Annemle biryere gitsek birini kessem bana kızıyo :D Temizlik yaptırıyo yemek yaptırıyo. Anlıcan Bir bayanın yaptığı herşeyi yaptırıyo. Belkide intikam alıyo haklıda. Ama bence açıklama bırak böyle gizli kalsın... Sormak istediğin birşeyler olursa sorabilirsin. Kendine iyi bak.

• İtiraf etme :)

• Ben seni değil de babanın psikolojisi nasıl olur adam ne yapar bunu dyunca ona üzülüyorum.Sana kızmıyorum.acımıyorum ve yorum da yaomıyorum.başının çaresine bak arkadaşım

• aynı durumdayız..

• Bence söylememelisin oluruna bırak

• bunu söyledikten sonra tamamen yalnız kalmayı göze almalısın.

• Erkeklerle beraber olmuşsundur o zaman aktif yöndemi pasif yöndemi beraber oldun eğer erkeklerle ilişkilerinde aktif olmuşsan sende hala iş var bekle biraz zamanla hatunlara döneceksindir:) Babana bence söyleme annene söyleyebilirsin anneler evlada sonsuz sevecenlikle bakar babalar ise namına leke sürülmesine göz yummaz ters teper babana söyleme..

• pasifim

• O zaman seni kaybettik yapacağın tek şey maddi özgürlüğün varsa evden ayrılmak uzaklaşmak cinsiyetine yönelik çevre edinmek..Ama babana söyleme bilmesin annenin bilmesinde sakınca yok..

• doğru veya yanlış her neye inanıyor hissediyorsan onun arkasında durmak yürek ister işinin ne kadar zor olduğunu söylememe gerek yok sanırım.Bir tavsiye arkadaş çevrenden bunu paylaşabileceğin kimse yok ise doktorlara başvurabilirsin ve ve bence başvurmalısın sana yol gösteren birileri olmalı

• Zor durum, Bence söylememen en iyisi.

• Sakin ol şampiyon, bu iş dayakla kalmayabilir. Hayatını nasıl istiyorsan öyle yaşa. Kimse seni zorla evlendirecek değil. Ama bunu ailenle paylaşma

• maske takmaktan bıktım. sevgilimin adı hasan olmasına rağmen aileme pelin demekten bıktım.

• Katılıyorum. Ailene soyleme bu saatten sonra. Hertürlü ercihini yaşıyor zaten.

• Maske takmak evden kovulmaktan, evlatlıktan reddedilmekten ve hatta ölümden daha kolaydır

• Baban evlatlıktan reddedebilir.

• maskeye devam mı

• Öyle devam et insanlar yadırgar. Şahsen bende karşıyım öyle şeylere. Çok tepki görür ve bunalırsın ..

• burdan yardım alamazsın git bi psikologa san yardımcı olsun.burdan git söyle dediginde söylersen ne olacak belki kötü şeyler olacak ama .doktor san yardımcı olabilir ve belki yanlış düşünüyosun.onun için psikolog destigi şart.

Yükleniyor...