Eşcinsel olduğumu aileme nasıl itiraf edeceğim?

Ergenliğe girdiğimde fark ettim ve çok uğraşmama rağmen değişemedim. Erkeklerden hoşlanıyorum, elimde değil. Ama kılığım kıyafetim kadın gibi olsun istemiyorum. Günlük hayatta kimse asla anlayamaz eşcinsel olduğumu. Yani sorunum fiziğimle değil. Erkek bedenine sahibim, memnunum ve erkeklerden hoşlanıyorum.

İnternetteki gay sitelere üye oldum, eşcinsel bir abim çok geçmeden ailene itiraf et, cesur ol dedi. Kendi 38 yaşında ve evli, çocuğu var. Aile baskısıyla evlenmiş, vaktiyle casur olamadığı için çok pişman.

O yüzden aileme açıklayacağım bunu. Çok düşündüm. Tavsiyesi olan var mı?

Rica ediyorum dalga geçen yorumlar yapmayın, halimi ancak benim gibi olan biri anlayabilir.

Not: Babam biraz katı bir insan.


0|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

 • Şimdi eşcinsel olmanın bizim için bir önemi yok öncelikle. Dalga da geçmem ben kendi adıma asla. Çünkü insanların cinsel tercih meselesi beni hiç ilgilendirmez. Ama durumuna üzüldüm gerçekten. Ama sen memnunsan sorun yok tabi ki de. Ailene söyleme konusuna bence iyi düşün derim. Kaç yaşındasın sen? ve hiç kız arkadaşın oldu mu? hiç sex yaptın mı bir kızla? babam katı diyorsun söyleyince ne olacak onları da düşündün mü? Daha da kötü bir durum ortaya çıkmasın çok üzülürsün. Bence bunu iyice bir düşün derim. Mesela annen baban falan kardeşin varsa kardeşin abin ablan bu açıklamayı yaptığında nasıl bir tepki verirler sana? Aklından neler geçiyor mesela?

  0|0
  • Şikayet

   yaşım 27, kadınlardan asla tahrik olmuyorum. birkaç erkek arkadaşım oldu, şu anki ilişkim 1. yılını doldurdu tabii herkesten gizli beraberlik yaşıyoruz.


   ailem elbette çok tepki gösterecek. babamın bir daha beni sevmeyeceğini bile düşünüyorum. erkek arkadaşımın adını onlara "pelin" olarak söylüyorum mecburen ve pelinle tanışmak istiyorlar hep. oysa pelin diye biri yok. artık maske takmaktan çok sıkıldım..


   insanların aşağılaması mı daha ağır yoksa maske takmak mı karar veremiyorum