Eşcinsel olduğumu aileme nasıl itiraf edeceğim?

Ergenliğe girdiğimde fark ettim ve çok uğraşmama rağmen değişemedim. Erkeklerden hoşlanıyorum, elimde değil. Ama kılığım kıyafetim kadın gibi olsun... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Şimdi eşcinsel olmanın bizim için bir önemi yok öncelikle. Dalga da geçmem ben kendi adıma asla. Çünkü insanların cinsel tercih meselesi beni hiç ilgilendirmez. Ama durumuna üzüldüm gerçekten. Ama sen memnunsan sorun yok tabi ki de. Ailene söyleme konusuna bence iyi düşün derim. Kaç yaşındasın sen? ve hiç kız arkadaşın oldu mu? hiç sex yaptın mı bir kızla? babam katı diyorsun söyleyince ne olacak onları da düşündün mü? Daha da kötü bir durum ortaya çıkmasın çok üzülürsün. Bence bunu iyice bir düşün derim. Mesela annen baban falan kardeşin varsa kardeşin abin ablan bu açıklamayı yaptığında nasıl bir tepki verirler sana? Aklından neler geçiyor mesela?

• yaşım 27, kadınlardan asla tahrik olmuyorum. birkaç erkek arkadaşım oldu, şu anki ilişkim 1. yılını doldurdu tabii herkesten gizli beraberlik yaşıyoruz.

ailem elbette çok tepki gösterecek. babamın bir daha beni sevmeyeceğini bile düşünüyorum. erkek arkadaşımın adını onlara "pelin" olarak söylüyorum mecburen ve pelinle tanışmak istiyorlar hep. oysa pelin diye biri yok. artık maske takmaktan çok sıkıldım..

insanların aşağılaması mı daha ağır yoksa maske takmak mı karar veremiyorum