Yurdum dizilerindeki sevişme sahneleri neden hep tecavüz ya da ensest?

Yurdum dizilerindeki sevişme sahneleri neden hep tecavüz yada ensest ?

Arada denk geliyorum ya tecavüz yada abisinin karısına yada amcasının karısına aşık biri ensest ilişkiler içinde çoğu ama aşka dayalı cinsellik yok cinsellik ensest ve tecavüzden ibaret oldu dizilerimizde.

Yabancı dizi izliyorum bu yüzden tamam onlardada var ama bu kadar on plana çıkartılmıyor en azından aşk ile ortaya çıkan cinsellik çok ön planda bizimki gibi değil

Sorum cinsellik değil kültür açısından sordum admin kızmaz umarım.

Arkadaşlar sizlerde lütfen konuyu cinselliğe taşımadan yorumlar yaparsanız sorun olmaz sanırım

0|0
6|15

En İyi Kız Görüşü

• çünkü cinsellik kakadır ve türk kadını sevişmez; o ancak cinsellikte mağdur taraf olarak deneyim kazanabilir. severek sevişmek gibi ahlaksızca (!) fikirleri diziler aracılığıyla insanlara empoze etmek türk aile yapısına aykırıdır.

1|3
    0|0
    • avrupa bizden daha rahat sex konusunda ama adamlar sexsi aşk olarak gosteriyor bizimkiler gibi değil bizim onlara ornek olmamız gerekirken onlar bize ornek oluyor

• yahu gidin başka yerde tartışın gözünüzü seveyim:)

• arada cıkıyor boyle cok zeki arkadaslar link diyip geciyorum ;=)

Kızlar Ne Diyor 5

• bence türkiyede insanların düşüncelerinin çoğu böyle oluyor we bu tarz şeyler çok yaşanıyor , abartmayıda sewiyoruz bundan doalyı oluyor ...

0|0
    0|0
  • link

Bende mesela bu haberi dün okudum. Millet olarak bu tür şeyleri küçükken bize çok kötü birşey gibi empoze ettikleri için sonuçlar böyle. Bende bu yüzden dizi izlemiyorum. Eskiden Avrupa Yakasını izlerdim şimdi arada sırada yahşi cazibe.

0|0
    0|0
  • Bence bizim oyuncularımızın düşüncesi şu.

Eğer filmdeki sevişme sahnesi filmin konusunu etkileyecek kadar ehemmiyet taşıyorsa sevişme sahnesinde oynuyorlar. Diğer taraftan filmdeki karı kocanın ya da sevgilinin rutin sevişmesiyse eğer öpüşürler ve bir saniye sonra işleri bitmiş yatakta konuşurkenki sahne karşımıza çıkar:)

0|0
    0|0
  • Maalesef böyle alışmışız

0|0
    0|0
  • hoş ben de bu yüzden yerli dizi değil yabancı izliyorum..ha yerli bir tek yahşi cazibeyi izliyorum o ayrı..ve onun gibi olan diziler.. diğerleri beş para etmez,

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Çünkü Türkiye diğer toplumlara nazaran cinselliğe bir tabu gözüyle baktığı için bence ön plana daha çok çıkartılıyor. Oradaki sapıkça ilişkilerden bahsetmek gerekirse de bu tür kareler sanırım insanların ilgilerini daha çok çekiyor. Yani sakın yanlış anlaşılmasın hoşlanılıyor demiyorum, şiddetle kınanıyor ve kınanması da gerekir ama durum bu bence. Baksana herkes gündemi sarsan konulardan ve alınan önemli kararlardan ziyade Fatmagül'ün suçlu olup olmadığı ile ilgileniyor.

0|0
    0|0
    • avrupa bizden daha rahat sex konusunda ama adamlar sexsi aşk olarak gosteriyor bizimkiler gibi değil bizim onlara ornek olmamız gerekirken onlar bize ornek oluyor

• abi laflarımda 1 gram avrupa ozentiligi yok iyi iş yapana iyi iş yaptın derim gidip onlar gibi giyinip konusmam

• Yorumu neden üstüne alındım anlamıyorum. Ben Avrupa özetniliği derken dizi yapımcılarından bahsediyordum.

• bence bu bir piskolojik savaş yeni yetişen çocuklara bunları doğal gösteriyorlar bu gayet kötü bir durum bakalım tv nin bu mesajları bize 5 10 yıl sonra ne şekilde geri cevap olarak yansıyacak? rtük bu günler için var ama o da avare :) izlenecek dizi varmı allah aşkına belki 2 belki 3 taneyi geçmez...

0|0
    0|0
  • Dizi takip eden biri olmasam da Kıvanç Tatlıtuğ'a ne zaman denk gelsem aşk sevişmesi yaşıyor arkadaş. Hoş birşey gösterilmiyor zaten..

0|0
    0|0
  • arkadaş tv yi dünyada en sık izleyen bi milletiz bunu biliyorsundur...

e napolyon ne demiş "Türkleri savaşarak yenemezsiniz, onları yenmek istiyorsanız elinden Kur'an'ı alacaksınız"

dediğim gibi tv en güzel metaryal olduğu için böyle dizilerde arkadaşının kardeşinin eşine sevgilisiyle beraber olmayı veya gizli aşk yaşamayı veya kabul etmeyeni tecavüz etmeyi bilinç altına yerleştiriyorlar... sonuç belli...

mamafih baba eşini çocuğunu dövüyor bizim topluma da yansıyor

yok deme sakın ben kv nin ilk başladığı yıllar çok o keten pardüsolarla dolaşanları gördüm polat özentisi... pikachuyum deyip kendini inşaattan atan çocuğu hatırlıyorum... fatmagülün sucu neydi dizisinden özenip kıza tecavüz edeni hatırlıyorum...

0|0
    0|0
    • Dimi özendirici oluyor millete normal geliyor tamam aklı başında biri özenmez ama toplumumuzda kaç kişi aklı başında sonra rtuk' e kızıyoruz en iyisini yapıyor aslında.

Yurt dısında ne guzel diziler var komedi bilim adına bile yapılan diziler rekor kırıyor bizde olsa fıs aşk bile olsa böyle aşk değil tamam avrupa bizden daha rahat sex konusunda ama adamlar sexsi aşk olarak gosteriyor bizimkiler gibi değil bizim onlara ornek olmamız gerekirken onlar bize ornek oluyor

• inanır mısın haber hariç hiçbişey izlemiyorum... haberleri de spikerin anlatımıyla değil kendi gözlerimle izliyorum tabiri caizse... fatma gülün sucu neymiş... alemin derdi beni gerdi... milleti nasıl araştırmadan uzak tutsak da cahil bıraksak diye uğraşıyorlar... cidden güzel programlar var... belgeseller tartışma programları falan... ya bi programlar vardı eskiden, kaynım bana atladı falan... millet de imreniyor herkes sözüm ona sen ben gibi değil... kimi yadırgıyor kimi özeniyor...

• Aynen hocam haber sadece ondada cinsellik koyacaklar yakında koymasalar bile yandas haberleri anlatılıyor izle dinle sonra ne kadar yandas ne kadar dogru oldugunu dusun tart elekten gecir sonra degerlendir yapıyoruz artık

• cinselliği övmüyorlar çünkü. cinsellik yaşayanlardan bir kişi hep kötü karakter. bu sayede çocuklara kötü örnek olmuyorlar(!)

0|0
    0|0
  • çünkü halkımız cinselliği öyle izlemeyi seviyo

0|0
    0|0
  • abisinin yada amcasının karısıyla olan ilişki ensest değil ki

0|0
    0|0
  • hayatı tv'den ögrenen bir toplum için bu tarz diziler çok normal. (bkz: siz bunlara dizi mi diyorsunuz)

0|0
    0|0
  • Dizilerin hepsi dram yaratmak için bunu kullanıyor. Yurdumun 10 dizisinden 9'u dram... Kavak Yelleri gençlik dizisi diye başladı, 2 dakika mutluluk yasaktı dizide... Halk dram seviyor.

0|0
    0|0
  • Dizi izlemiyorum. SAdece saçma olan olay bu değil 1001 dizi çıkartıyolar yüzler aynı konular aynı izleyiciler bile aynı. Nerede entirika var orda rayting var. Millet olarak boşuz biz bomboşuz yani.

0|0
    0|0
  • yok satıyorda ondan... youtube de en çok tıklanan rekoru bu sahneler oluyorsa senaristte buna göre bir konu hazırlar gayet normal...sorun dizilerde değil izleyici kitlesinde...

0|0
    0|0
    • Ben hiç dizi izlemez oldum anca yabancı bu aralar leyla ile mecnun varmıs biraz baktım çok iyiye benziyor diger dizilerden gayet guzel

• bu tür diziler izlenmese bu tür sahnelerde geri plana düşer... mesela papatyam diye bir dizi var veya hayat bilgisi , avrupa yakası. vs. . bu tür sitcomlar bence daha eğlenceli..

• evet aynen katılıyorum avrupa yakasında kac kere sex sahnesi gorduk

• cinselliği yaşayamayan ya da yaşamayı bilmeyen bir milletin dizisinde de bunlar olur yapacak birşey yok

0|0
    0|1
    • yanlış düşünüyorsun aslında arkadaş muhtemelen behlülden bahsediyor ensest ilişki olarak :D birde olaya şu açıdan bakmalıyız bence sen kızın yaşındaki biriyle evlenirsen o kızın gözü illaki dışarda olur eğer herkes kendisine uygun bir şekilde evlilik yapsa bu olayların birçoğu olmaz aslında.Sırf parası var diye nice kızlar yaşlı adamlarla evleniyor ve bu en çokta bizim ülkede oluyor sanırım

• arkadaşın türlçesi cok iyidir sen yanlıs yazmıssın hocam :D

• bilemem okadarını ben

• türk erkekleri bu işlerin zorunu seviyor

0|0
    0|0
  • midemiz bulansa çok iyi olacak ama bu işten zevk alıyor bizim milletimiz...

0|0
    0|0
  • Toplumun ahlakını başka nasıl bozabilirler ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...