Hep merak etmiştim es cinsellik nasıl bisey diye?

Cok merak ediyorum escinselligin nasıl olduğunu acaba dogustan mi yoksa sonradan mi olusan bisey gibi bor cok soru var aklimda. mumkunse soruma bu durumu yasayn arkadaslar cevap versin lutfen? bekliyorum

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• ben 30 yaşındayım ortalama 10 yıl önce yanı askerden yenı geldığımde bu hissin bende olduğuna ınandım 15 yaşındayken amcamın oğlunun zorlamasıyla onunla ılışkıye gırmıştım daha sonrasında bellı bır zaman bu boyle devam ettı artık bazıları psıkolojık baskı bazıları doğuştan dıyolar ama benım asla kımse gay olduğumu anlayamaz cıddı ve erkeksı bır yapım var benım bazen cok zevk alıyorum bazende kendımden utanıyorum erkelerle ılışkı yaşamayı bırakmayı cok duşundum ama olmadı 2 ay sonra yıne aynı yıne aynı farklı her ınsanda yanı mesela benım bır arkadaşım var gay onada abısı hergun tecavuz etmış kucukken o cocukda ole gay olmuş bunu bılemeyız ozentı var gercekten kışının ıcınde kadınlık duyguları da olabılır ama araştırmalara gore aıle ve baba baskısı yuzunden bır erkek gay oluyomuş.

0|0
    0|0
    • Cinsel haz almak ve cinsellik istemek erkekle gaylik değil o şekilde zevk aldığın için istiyosun. Gaylik duyguyla olur.

• evet cok haklısın

• @semd77 senin asil adın ilker mi?

Erkekler Ne Diyor 3

• Amerikan psikiyatri dernegi bu durumu hastalik listesinden cikarmis Dunya saglik orgutude artik kiz erkek ve escinsel olarak 3 lu bir gruplama yapior 1990 yilindan beri,0 3 yas arasi ortaya cikan bir durum deniyor Fakat bir gercek vsrsa bizim oda dinimiz bu durumu yasaklamistir. Yasaklanan bir seyi yaraticiya yuklemek tuhaflik olur. Bu durumda olanlara bir kasti olamaz heralde. Her tercihinin sonucuna insan katlanmak zorunda bu boyle

0|0
    0|0
    • Dünya sağlık örgütü falan bunlar bastan yalan hep kendi çıkarlarını savunan örgütler işlerine öyle gelmiştir... Ama brn olayın özünü merak ediyorum ve bunu gerçekten bilen birinden duymak istiyorum

• Olayın özü olarak sadece sorumun cevabını duymak istiyorum acaba doğuştan mi değil mi?

• Yasaklanan birsey dogustan olamaz dedim zaten. Rabbim icine kotulugude koyuyo ama yapma diyo yaratilista bu durum var lakin sen tercih ediyorsun bir sekilde

• Tedavi edilebilir diyen filan hemen doktor olmuş. Yok doğuştan değil diyen. Bu şeyler tamamen doğuştan. Eşcinsel olanlarda X kromozomunun Xq28 bölgesinde normal olan insanlardan farklı bir dna bulunuyor ve bunun tedaviside yok. Psikiyatriye gidilip düzelceğini sanıyo düzeltilir veya doğuştan değil diyenler. Psikiyatri ne zamandan beri dna ları değiştirebiliyor? Pskiyatri düzeltmez, sadece o yönlerini bastırmasına yarar.

0|1
    0|0
    • Çevresel faktör diyenler içinde Michael Bailey çevresel faktörlerin illaki sosyal olarak sonradan kazanılan anlamı taşımadığı, doğumumuzda DNA’mızda olmayan her şeyin çevresel faktörler olarak kabul edildiğini söylemiştir. Ayrıca Kromozom 8 adlı bir bölgenin de erkeklerin cinsel yönelimini etkilediği görünmüştür.

• cok teşekkur ederım yazıların ıcın gercekten saol

• @semd77 rica ederim

• İnsanın hormonsal yapısındaki bozuklula ilgili
    dış görüntüsü erkek gibi ama kadınsal hormonlar daha baskın oluyor..
    erken yaşta tedavi edilebilir. bir durum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben bu konunun doğuştan mı olduğu, sonradan mı olduğunu tartışmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum.
    Dünyada eşcinsel yönelimli insanlar var. Bu tedavi edilmesi gereken bir hastalık falan da değil ayrıca.
    Bu insanların da herkes kadar normal olduğunu anlamak ve o insanları ötekileştirmeden kabul etmekdir doğru olan.

0|1
    0|0
  • Dogustan degil..

0|0
    0|0
    • Emin misiniz?

• Ben biraz araştırdım da sebebi bilinmiyor falan diyo ama..

• Hormonal sebeplerden cok zor canim yasanmisliklarin ardindan sonradan olan seyler

Yükleniyor...