Doğum kontrol yöntemlerinden hangisini kullanıyorsunuz? Bu konudaki görüşlerinizi paylaşır mısınız?

"Doğum kontrol yöntemlerinden hangisini kullanıyorsunuz?" anketimize hoş geldiniz sevgili KizlarSoruyor halkı!

Ankete oy vererek Liv Hospital Istanbul'da ücretsiz jinekolojik muayene paketi kazanabilirsin!

Kızlar arasından ankete oy veren ilk ve her yüzüncü KızlarSoruyor üyesi, Liv Hospital Ulus, İstanbul’da jinekolojik muayene paketi kazanacak. Hediye paketi Nisan 2015 sonuna kadar geçerlidir, isme özel değildir ve bir başkasına hediye edilebilir.

Doğum kontrol yöntemleri ile ilgili merak ettiklerinizi www.kadinsagligitv.com adresinden öğrenebilir, uzman hekimlere sorularınızı iletebilirsiniz.

• Doğum kontrol hapı
    25% (521)16% (404)20% (925)Oy Ver
  • Geri çekilme
    21% (435)27% (672)24% (1107)Oy Ver
  • Rahim içi araç (spiral)
    6% (123)4% (106)5% (229)Oy Ver
  • Kondom
    19% (397)34% (858)28% (1255)Oy Ver
  • Ertesi gün hapı
    8% (156)6% (145)7% (301)Oy Ver
  • Diğer yöntemler
    21% (425)13% (312)16% (737)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Kızlar arasından ankete oy veren ilk ve her yüzüncü KızlarSoruyor üyesi saptanmış, muayene hediyesinin kendilerine iletilebilmesi için üyelerle iletişime geçilmiştir. Ankete katıldığınız için bir kez daha teşekkür ederiz.

21|29
52|95

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 94

• seks hayatımın başlangıcında geri çekilme yöntemini sık sık kullanıyordum. Ama o anda yaşanan haz ile hata yapma oranı çok yüksek. Bilinç kazandıkça prezervatife yöneldim. Aslında et ete değmeli diye düşünüyorum. Uzun süreli birlikteliklerde spiral daha kullanışlı. Hapların yan etkisi var. Kadınıma kullandırtmam. Unutmayalım ki spiralin de işe yaramama ihtimali yüksek. :):

12|2
    7|5
  • Sevisecegim kisinin korunmasini tasvip etmem.. tek esli olmayan insanla zaten yatmam.. birseyler hissettigim insan varsin hamile kalsin.. dahada buyusun yasanan sey..

21|2
    10|2
  • Ben bilmem eşim bilir, daha eşleşme yapmadım

8|1
    1|1
  • Balta girmemiş orman gibiyim bilmiyorum

9|2
    2|1
  • eşim doğum kontrol hapı kullanıyor. bunu vajinal bakım ve sağlık açısından da kullanıyoruz.

bazıları eski haplarla karıştırıyor kilo yapacağını zannediyor. yeni nesil haplar kilo yapmaz.

bu haplar vajinada kist polip ve myom oluşumuna engel olur var ise de tedavi eder.

sağlıklı ürünlerdir. tavsiye ederim.

1|0
    1|0
  • :)) şöyle bir göz attığınız zaman şu çıkıyor aşağıdaki cevaplardan... seks hayatı olan kızlar gizli :) profilden yazmış sanki çok ayıp birşeymiş gibi... bakireler profili açık yazıyor çok gurur duyulcak birşey gibi :) yazık aaah benim kültür sıkışması yaşayan avrupalı gibi olmak isteyen şarklı ülkemin garblı özentisi kızcağızları

5|0
    1|0
  • Ben öyle şeyler bilmem :/

5|0
    0|0
  • kuşakabin yani kılıf kullanıyorum onların yırtılma tehlikesi var evet ama diğerlerinden daha etkili ve güvenilir bir korunma yöntemidir

2|1
    0|0
  • Hiçbirini kullanmıyorum.

7|0
    2|0
  • 100. Kişi çıkacam diye bir an çok korktum :)

Hiçbirini tercih etmiyorum.

4|0
    0|0
  • kondom diyen yalancidir.
    turklerin ata sporudur geri cekilme

5|1
    0|0
  • Geri çekilmeyide yöntem diye koymuşlar 😪 o önlem almamak oluyor 😄

5|0
    0|0
  • seks yapmadim

5|0
    0|0
  • Bunların en berbatı geri çekilme ve kondom. Et ete değecek ve zevkin en güzel yerinde fren olmayacak.

0|1
    0|0
  • Kondom tenin trenle birebir temasını engelliyor geri çekilme desen riskli bazen birden fırlama olabiliyor en iyisi DKH.

0|0
    0|0
  • streç sarıyorum ben

5|0
    3|1
  • evlenilecek kız yok , kızların yüzde sekseni sosyal medya delisi ve "like" hastası , birilerinin kendilerini beğenmesi uğruna neleri varsa ortaya döküyorlar mahremiyet hiç yok hep birine ait olmak istediklerini söylüyorlar ama birine ait olunca erkek doğal olarak eski haline müdehalede bulunuyor , sağa sola yalnızlıktan öldüğünü belirten hanım kızımız sevgili bulunca böyle bir müdehale karşısında "egoma ters düşüyorsun çek git burdan" diyor bu seferde..."ANA" olmak farklı bir şey çoğu bilmiyor bilemecekte...

0|0
    0|0
  • sitedeki herkes sevisiyo sanirim bu oylar ne boyle sonra da vay efenim oral gunah mi o gunah mi bu gunah mi :D

1|0
    0|0
  • Kimler neyi seçmiş diye "Diğer Yöntemleri" seçtim.. Hala gülüyorum :)))
    Beyler bir hatırlatma "ertesi gün hapı" nı kadınlar kullanır aman haa naptınız olm kim verdi bu aklı size / Getirin bana onu !! :))))

1|0
    0|0
  • kondom dışında hepsi

2|0
    4|0
  • Ertesi gün hapı kullandık 2 defa. Daha sonra aylık koruma sağlayan iğnelerden yaptırdık. Lakin yan etkisi oldukça fazla... Kızı çok hırpaladı o icatlar. Daha sonra geri çekilme ile devam etsek de artık yokluğunu hissediyor olmam beni üzmüyor değil. Tenine dokunmak çok güzel bir duyguydu...

0|0
    0|0
  • Riskli ama geri çekilme...

Deneyim yoksa, kendinizi kaptırıp bir çuval inciri berbat edebilirsiniz. Kendinizi ve partnerinizi iyi ayarlamanız gerek.
    Zamanından önce çekilirseniz partneriniz bir zevk alamayabilir ve bu partner için istenmeyen durumdur.
    Geç kalırsanız gebelik riski var...

0|0
    0|0
  • Keşke erkek prezervatife ve geri çekilme yöntemine mecbur kalması ve bizler için başka bir yöntem olsa (iğne hap vs)
    durma göre değişiyor. Genelde prezervatif kullanırım.. ama geri çekme yöntemi de kullanırım ki kadınla birlikte olduğumu hatirlayayim diye

0|0
    0|0
  • Deneyimim yok.

4|0
    1|0
  • En sağlıklısı geri çekilme :D

0|1
    0|0
  • Yil olmus 2015 hala 400 kusur kisi geri cekilme ile korunuyorum demis.
    Yazik cahil geldil cahil gidicez.

1|0
    0|0
  • Kondom hic tat vermiyor ya. Geri cekmek lazim ama riski fazla, cekemezsen muck muck. Kondom diyorum yine de.

1|0
    0|0
  • Şimdiye kadar geri çekilme idi. Ama karının tekinden hastalık kapıp ebesinin namını tersten görmüs birisi olarak kondom forever diyorum.

Ertesi gün hapını 48 liraya satan zihniyetin de ta mk ayrıca. Nerdesin be norlevo reyizzz üşüyoruz :(

0|1
    2|0
  • Ertesi gün hapı varken neden diğerlerine ihtiyaç duyar ki insanlar.. Hele ki kondom %27 ile ilk sırada gidiyor. Bence en gereksiz korunma yöntemlerinden. Kondom kullandıran kadının karşısında ki insana güvenmediğini anlarım ben.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    64

Kızlar Ne Diyor 52

• Evet..350 tane geri çekilme diyen görüyorum bunun 136 sı kadın.
    Yarın öbür gün burada acaba ben hamilemiyim diye soracaklar. Vay Türkiye'min haline.

7|7
    0|0
  • beyin kondomu

8|10
    1|3
  • En güvenilir yöntemdeyim şu an kimseyle ilişki yaşamamak:D ilerde evlenince doğum kontrol hapı ilk bebekten sonra da spral düşünüyorum.

6|5
    0|1
  • Cinsel ilişki yaşamadım ve hamile kalma kaygısı yok ama öyle bir durum olsa doğum kontrol hapını tercih ederim sanırım

1|4
    0|0
  • Meğerse ülkenin yarısı seks yapıyormuş haberimiz yokmuş şu oylamaya bak oha yani bide namus bekçiliği yaparsınız

5|5
    1|1
  • Kadınlar uzerinde yaptığım arastirmada burada belirtilen yöntemlerin zararlarini tespit ettim Rahim İçi Araç yani RİA rahim içine gömülüp kanamaya neden olabiliyor. Doğum kontrol haplari malum hormonal dengeyi alabora ediyor. Geleneksel yontemlerden olan geri cekilmenin garantisi yok. Sanırım erkeğin tedbir alması daha mantikli görünüyor.

2|5
    0|0
  • Dogru duzgun kontrol yontemi bile yokmuş.. El kadar seyi koruyamiyorsak yaziklar ossun ;)

4|4
    0|0
  • Prezervatif / kondomun koruma oranı daha yüksek.
    En güzeli de bir çok çeşidi var; kokulu, tırtıklı falan :)
    +düzenli ilişkisi olmayanlar için bazı hastalıklardan da koruyor..

1|1
    0|0
  • Testis aldırma

6|2
    0|2
    • Oney kizim

• sesli güldüm o ne yaaa:)))+1

• Kısırlaştırdığın erkeğin penisi dik durmaz. Testisler sperm üretecek ki şehvet olacak, şehvet olan yerde dikelme de olur. Çözümünüz şaka gibi. Bu çocuk istemeyen evli çiftlerden kadının yumurtalıklarını aldırması gibi bir şey. Geri dönüşü yok. Sonra çocuk istese yapılacak bir şey olmadığı için çırpınır.

• Ben turkiyede rahim ici spiral neden az tercih edildini anliyamadim aslinda en rahati 5 sene kafan agrimiuo ve hamile kalma riski 0. Dogum hapiyla hamile kalanlar oldu ve unutmak cok kolay. Kondom ise sakincali patlar falan . En temizi spiral

0|1
    0|1
  • Henüz ilişkiye girmedim fakat yakın zamanda evlenecek ve çocuk sahibi olmayı hemen düşünmeyen bayanlardan biriyim. Pek çoğunu tabiki araştırdım, hepsinde %1-2 ihtimal tabiki var, ben hem doğum kontrol kullanmayı hemde spiral taktırmayı düşünüyorum. Fakat ilişkide condom kullanmak çok önemli. Özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar için. Belirtilmeyenler biriside iğnedir. Fakat hormon düzenini bozduğu için kesinlikle kimseye önermiyorum komşunun kızının dengesi hep bozuldu. En sağlıklısı yine condom fakat tercih etmeyecekler spirali kesinlikle tavsiye ediyorum.

1|0
    0|0
  • Ne kadar çok doğum kontrol hapı denmiş en sağlıklısı kondom kızlar doğum kontrol hapı kullanmayın bırakın kondom taksın erkek

2|1
    1|2
  • kim ne derse desin en sağlıklısı prezervatif. doğum kontrolünü sağladığı gibi cinsel birleşme ile bulaşabilecek hastalıkların riskini de düşürüyor. mantıklı düşünen her birey prezervatif kullanır

0|2
    0|0
  • fermuar en güzeli.

1|0
    0|1
  • Onlar ne onu bile bilmiyorum :D

1|1
    1|0
  • Rahim ici arac cok iyi yontemdir... biraz ciddi yanasin konuya hep girgir

1|3
    1|1
  • Geri çekilme yöntemine nasıl güveniyorsunuz?
    Sperm, boşalma olmadan da çıkıyor, ilişkide olduğunuz her an sperminiz girebilir sonuçta

1|0
    0|0
    • yontemin iki ana riski vardir. birincisi iliski esnasinda erkek bosalmamasina ragmen cok az sayida sperm penisten cikabilir. neticede maraton sampiyonu olmasa da erken start alip fark edilmeyen bir yuzucu de istenmeyen bir gebelige yol acabilir. ikinci risk ise kadinin henuz daha tatmin olmadigini sezip daha gec bosalmak icin kendisi sikan erkek (sehirde yasar) dur kalk mantigiyla iliski temposunu ayarlarken farkinda olmadan, orgazma ulasmadan (ki sertlesmeyi de etkilemeyen bir durumdur) da bosalabilir. bu da istenmeyen gebelige yol acabilecek bir durumdur.

• Çoğu kişi kondom demiş, o ne kadar çok acıtıyor farkında mısınız? Gerçekten inanamıyorum!

1|0
    0|0
  • geri çekilme tamamen erkeğin elinde 2 yıl boyunca o yöntemle korunduk istediğim vakitte hamile kaldım

0|0
    0|0
  • Evlenince spirali kullanırım

0|1
    0|0
  • Attım kafadan sjakfj

0|0
    0|0
  • Kullanmıyorum ama kullanacak olsam A derdim.

0|1
    0|0
  • Kondom

0|1
    0|0
  • Geri çekilme ne :-)

0|1
    0|0
    • Geri çekme, cinsel ilişki sırasında erkeğin boşalacağı zaman penisini vajinadan boşalmadan dışarı çıkarması yöntemidir. İrade gerektirir, risklidir. Zevkine yenik düşer de çıkarmayı başaramazsa istenmeyen gebelikler olur.

• Geri Çekilmesi ve kontrol hapı garanti

0|1
    0|0
    • Geri çekilmede erkek iradeli olmacak. Çünkü tam zevkin doruğunda iken boşalma olur, zevki kesmek zordur, bir iki kere daha girdirip çıkarayım derken vajina içerisinde boşalan çok erkek vardır. Bu istenmeyen gebelik nedenidir. Ben yıllardır geri çekme yöntemini kullandım. hem de bedava bir yöntemdi. Son zamanlarda şehvetimde artış oldu, daha fazla seks isterken kazaya sebep vermemek adına "durex uzayan zevk" kullanmaya başladım. Harika, tavsiye ederim. Ekonomik paketi 20 adet 29 TL'dir.

• Okumadım @abbas283

• Standart kezban

• Doğum kontrol hapı

0|0
    0|0
  • ben istiyorum o muayneyi ben ben ben!!!

0|0
    0|1
  • Kondom en sağlıklı zararsız ve garantili

0|0
    0|0
  • Önce önden gelmeye yakın arkadan sal gitsin risk 0 en garanti yöntem bu bence...

0|1
    0|0
  • Geri cekilmeyi kullaniyoruz..

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    22
Yükleniyor...