Adetliyken kuran meali okunmaz dimi arkadaslar?

Okunmaz diye biliyorum ama yinede sormak istedim arkadaslarrr?

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

• herzaman kuran okunur
    adetliyken namazda kılabilirsin
    orucunu tutamazsan soraki günler tutabilirsin

0|0
    2|1
    • Sayın din profösörü bu kadın adetliyken kocasına hizmet için ilişkiyede gitsin der!

• hiç bir kadın istemedikçe cinsel ilişkiye giremez
      kimse kimsenin hizmetçisi değildir
      adetlilik durumunda cinsel ilişkiye girilmez
      bunu bilmek için profösör olmaya gerek yok
      insan olman yeterli değilmi

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• hanefi ve hanbeli mezheplerinde içten sessizce kuran okunabilir. kıraata girmez.
    sesli okuyamazsınız

0|0
    0|0
  • evet okunmaz adetlı ıken kırlı sayılırsın aynı zamanda o durumda (1 hafta) sana farzlar kalkar

0|0
    0|1
  • yok amduda kalkarsan okunur. yok küçük parmağını değdirmezsen farz olur. saçma sapan şeyler. oku gitsin hiç oumamaktan iyidir.

0|0
    0|0
  • Adetli iken Kur'an okunmaz, Kur'an meali okunur. Hatta dua anlamı olan Kur'an ayetlerini de okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • Duyduğum bir fetvaya göre tam bir ayet okuyamazsın. Fatiha gibi dualar okuyabilirsin ama.

0|0
    0|1
    • Fatiha Sure dir ve ayetlerden oluşur, yanılmıyorsam altı ayet vardı fatiha da

• fatiha ayetlerden oluşur , sen ayet okunmaz diyorsun ,7 tane tam ayeti okuması gerekiyor Fatihayı bitirmesi için

• @cokcoktatliyim
      Güzel kardeşim ben "TAM" bir ayet okunmaz dedim. Tam bir ayetten kastımız nedir? Kur-anı açıp ibadet etmek için BAKARA suresini okumaktır. Bunu ibadet için yaptığımız için, kadına REGL halinde farz kılınmamıştır. Onun dışında Fatiha, Nas ve İhlas gibi duaları zaten hepimiz ezbere bildiğimiz için. Dua niteliği taşıdığı için insanlar istedikleri şartlarda dua edebilirler. Budur yani :)

• Okunmaz ya sen boşversene el bile süremezsin öylyken

0|0
    0|0
  • Meal okunur kuran okunmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Youtube u aç meal yazıyor dinleyebilirsin, hem gözün yorulmaz

0|0
    0|0
  • Ben dokunmadan okuyabilinir diye hatırlıyodum

0|0
    0|0
    • Adetli iken kadınlar Kur'an okuyamaz, Kabe'yi tavaf edemez. Namaz kılamaz, oruç tutamaz. Adet döneminde kılamadığı namazlardan sorumlu tutulmaz. Fakat tutamadığı oruçları sonra kaza ederler. Kur'an okuyamazlar ama meallerinden okuyabilirler. Bunun yanında dua manası olan Kur'an ayetlerini de Arapçasından okuyabilirler.

• Adetli iken kadınlar Kur'an okuyamaz, Kabe'yi tavaf edemez. Namaz kılamaz, oruç tutamaz. Adet döneminde kılamadığı namazlardan sorumlu tutulmaz. Fakat tutamadığı oruçları sonra kaza ederler. Kur'an okuyamazlar ama meallerinden okuyabilirler. Bunun yanında dua manası olan Kur'an ayetlerini de Arapçasından okuyabilirler.

1|0
    0|0
  • Evet okunmaz.

0|0
    1|1
Yükleniyor...