Vajinamda kaşıntı var acil cevap verin lütfen?

Merhaba arkadaşlar. Vajinamda aşırı derecede kaşıntı var. İçi çamaşırımı sık sık değiştiriyorum her gün duş alıyorum fakat bir türlü geçmek bilmiyor üstelik ben kaşıdıkça daha da kaşınıyor. Bir de şöyle bir sorunum var kaşıdıkça tahrik oluyorum gibi. Bu vajinamda kararmaya yol açar mı nasıl geçer bu kaşıntı lütfen cevap verin :( Az önce banyodan çıktım annem zeytinyağlı sabunla ovala demişti öyle yaptım. Fakat şimdi de biraz yanıyor. Nedeni ne olabilir?

0|0
118

En İyi Erkek Görüşü

• mantar olmuşsun. vajinaya direk sabun sürülmez. sabun köpüğü ile dıştan elle yıkarsın ve bol su ilie durularsın. sabunun kendini sürme orana. köpüğünü sür ama hemen durula. sabun kurutur ve mantara çevirir.

eczaneden mantar kremi al sür.

diğer yapman gerekenler.
    sık külot değiş.
    terlediği zaman hemen yıka
    tüy temizliğine dikkat et
    yıkadıktan sonra asla ıslak külotunu giyme. mutlak iyice kurula

mantara sebebp olan bakteriler nemli ortamı sever. ıslak kalırsa aşırı terli gezersen mantar kaçınılmaz

ayrıca tuvalete girerken ellerini iyice yıka öyle gir. pis elle oranı yıkama

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Vajinal bölgende sabun ya da duş jeli gibi şeyler kullanmaman gerekli öncelikle. Bir de iç kısımlara su tutmaman gerekli. Bunları yaparsa kaşınması hatta mantar olman doğal.

0|0
    0|0
  • doktor ve merhem

0|0
    0|0
  • canım mantar olmuş önce çok temiz tutman lazım sıcak soğuk değil ılık su ile yıkadıktan sonra iyice kurulaman lazım öyle zeytinyağı pudra arko krem vs şeyler değil eczane de hem krem hem sampuanı var geçmiş olsun fazla kaşıma tahriş olursa yara olur daha çok sıkıntı

0|0
    0|0
  • Uzmanına görün derim

0|0
    0|0
  • yağ yakmış ola bilir bin kadın doğum uzmanı ile görüş

0|0
    0|0
  • mantar olabilir bence doktora git büyümesin bir krem verecektir.

0|0
    0|0
    • eczaneden direkt ilacı alsam?

• baktır bence utanma başka zamana erteleme sonra ilerler daha kötü olur

• Dermani bende yalamak orayı :)

0|1
    0|2
  • Zeytin yağı asitlidir kulaktan dolma bilgilerle denemeler yapmayın

0|0
    0|0
  • Dilimle kaşıyabilirim :)

0|1
    0|0
  • Fazla kaşıma yara olur

0|0
    0|0
  • Yumusaticiyi değiştirdi isen ondandır

0|0
    0|0
  • dil atarım

0|0
    0|0
  • Oranı bildigin hacı şakirle yıka bol bol

0|0
    0|0
  • Mantar ihtimali yüksek. Sirkeli suda iyi geliyor. Mantar kremi ve mantar habı kullanmanızı tavsiye edecektir doktor. Doktora gidin.

0|0
    0|0
    • Annem de dedi ama ben çok çekiniyorum ya sirkeli suyu nasıl yapcam ölçüsü var mı?

• O bölgeyi;

- Kaşımayın
      - Kuru tutun

tavsiyem budur.

• peki kaşımamaya çalışcam teşekkür ederim. Sirkeli suyu da deneyeyim bir.

• Mantar bulaşmış orana bendede vardır. Her gün duş aldıktan sonra orayı iyi kurulaman lazım bide terlediğin anda iç çamaşırını değiştirmeni tavsiye ederim. Bide kaşımamaya bak orayı kaşırsan hiç geçmez.

0|0
    0|0
    • Elimde değil ki. İç çamaşırımı günde üç kez değiştiriyorum neredeyse ama geçmiyor bir türlü

• Rica ederim. O kremi alın bence hemen kullanmaya başlayın belli bir günden sonra orda ki mantarlar geçer bide oranı sabunla filan yıka kir filan kalmasın. Güzelcene kuruladın mı tamamdır doktorada gitmene gerek kalmaz he bide kaşıyorum diyorsun ya kaşıdıktan sonra elini hiç bir şeye sürme direk elini yıka yoksa başka yerlerinede yayılabilir iyi günler.

• Yok o konuda çok dikkatliyim zaten teşekkürler

• ben kaşırım istersen :D

0|1
    0|0
  • Vajinanda kaşıntı varsa bunu jinokolog çözer

0|0
    0|0
    • Biliyorum ama çekiniyorum gitmeye ya :/

Kızlar Ne Diyor 1

• Mantar.

0|1
    0|0