Doğum kontrol hapı kullanımı zararlı mıdır?

Doğum kontrol hapı kullanımı zararlı mıdır? Belara kullanan var mı?

0|0
5|14

En İyi Kız Görüşü

• * Adet döngüsünün düzenli olmasını sağlarlar.

* Adet kanamasının miktarını azaltarak gereksiz kan kaybını önlerler.

* Adet öncesi gerginlik belirtilerini azaltırlar ve bu etkileriyle PMS hastalığında (adet öncesi gerginlik sendromu) tedavi amaçlı olarak kullanılırlar.

* Adet sancısı, doğum kontrol hapı kullananlarda daha az sıklıkla görülür.

* Hap kullanan kadınlarda akne (sivilce) ve tüylenme daha az sıklıkla görülür.

* Uzun süreli doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda rahim kanseri ve yumurtalık kanseri çok daha az sıklıkla görülür.

* Gebelik oluşma riskinin azalması dış gebelik ortaya çıkma riskinin de azalmasını sağlar.

* Doğum kontrol hapı kullanımının miyomlara karşı koruyucu olduğu belirlenmiştir.

* Yumurtlama süreci baskılandığından hap kullanan kadınlarda işlevsel yumurtalık kistleri de daha az görülür. Bu etki düşük doz doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda çok güçlü değildir.

* Hap kullanan kadınlarda meme sorunu daha az görülür.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Eğer doktora danışıp gerekli incelemelerden sonra kullanırsan sorun yok.Bazı kişilerin kullanmaması gerekiyor mesela.O gruptaysan zararlı olur tabi ki.

0|0
    0|0
  • bir erkek olarak :) yorum vereceğim ama, doğum kontrol hapları düzensiz adet günlerinde doktor tarafından önerilir. kullanımı doktor tarafından önerilmediyse vücuda aşırı hormon yüklemesi yapacağından zararlıdır, ama aşırı olan veya dengesiz olan hormon dengesini düzene sokmaya yardımcı olduğu için düzenleyici olarak da yararlıdır. yani düzensiz adet için böyle bir önerimde bulunulmadıysa kullanmayınız.

0|0
    0|0
  • birkaç tane içsem kafa yapar mı acaba :/

0|0
    0|0
  • ilaç olur da yan etkisi olmazmı ?

arkadaşın condom kullansın yada geri çekilme metodunu uygulasın

bu yaşta ne işin var hapla ...

0|0
    0|0
  • bünyeye göre değişir ama cinsel isteksizlik aşırı baş ağrısı halsizlik vs vs.

0|0
    0|0
  • kilo yapıyor diye duymuştum..

0|0
    0|0
  • Tüylendirme yapıyor(muş)

0|0
    0|0
  • mümkünse kullanma spirali dene

0|0
    0|0
  • zararı biraz da kişiden kişiye değişir..

0|0
    0|0
  • günde bi taneden bişicik olmaz

0|0
    0|0
  • zaararlı tabi okumadın mı hiç endükasyonlarını falan

0|0
    0|0
  • Dışarıya deneyin

0|0
    0|0
  • kısırlık tehlikesi var

0|0
    0|0
  • Özetle kısır kalma riskin var ..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• şişko yapıyormuş.

0|0
    0|0
  • saçları döküyo bırakınca

0|0
    0|0
  • bildiğim kadarıyla yan etkisi en az olan yasmin. ben şahsen kullanmadım ama arkadaşlarımın hepsi de yasmin kullanıyor

0|0
    0|0
  • yaşadığım sıkıntılara bağlı adet düzensizliğim oldu bende geçen ay doğum kontrol hapına başladım JaSMiN kullanıyorum etkisi en azaltışmış olanı olmasına rağmen.. Şuan adetimin 2. günü toplamda yarım çay bardağı kan gelmedi ki benim kanamam ilk 2 gün yogun olur onun üstüne kan değil bildiğin zift gibi bişey geliyor ve pıhtıı kanlar geliyor et gibi valla anlamadım bence kullanma

0|0
    0|0
Yükleniyor...