Devir değişti; çok mu çağ dışı kaldım ?

dün bir kız arkadaşımla buluştum .havadan sudan konuşuyoruz konu benim ilişkilerime geldi .kızım dedi senin modan geçti artık erkekler kendilerini kapatan kızları değil yatakda iyi olan uyum sağlayan kadınları tercih ediyorlar .bende düşündüm .daha önce bir ilişkim oldu ama birlikte olmadım erkek arkadaşımla .sonra ayrıldık daha doğrusu beni terk etti saçma sapan baheneler uydurdu ama gerçek benim ilşkiye girmeyi reddetmemdi biliyorum .her zaman ilişkide olmazsa olmaz derdi cinsellik içiin .neyse kız arkadaşımda onu hatırlattı .bekaret değerli olsa o adam seni terk etmezdi dedi .aslında haklı ama bilemiyorum .sizce ben çok mu çağ dışı kaldım ?

0|0
4|26

En İyi Kız Görüşü

• hayır çağ dışı falan kalmadın bırak Allah aşkına ya onunla bununla sevişerek medeni olunmuyor batıdan bahsediyoruz yok orada cinsellik tabu değilmiş bekaret yokmuş yok belli bir yaşa gelen insan cinsellik yaşamayınca tedaviye başlanırmış falan da filanda bırakın bunları biz batılı değiliz biz Türküz medeniyet onunla bununla yatmak mı neden batının bilgili yönlerini değil de sadece cinsel yönlerini örnek alıyoruz çünkü işimize geliyor çünkü böyle olmasını istiyoruz cinsellik illaki güzeldir ama eşinle yaşadığın cinsellik güzeldir herşeyden önce insanın kendisine saygısı olur hayvanlar her önüne gelenle cinsellik yaşar o zaman onlar hepimizden medeni at bunları kafandan o arkadaşında kendi derdine yansın sana yobaz diyenlerde olur şimdi banada diyenler hatta eksileyenler çıkacaktır varsın çıksın doğru olan bu güzelim sen doğru yoldasın bırak sapıtanlar sapıtmış olarak kalsın sen aynen böyle devam et kimseyede kulak asma.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Asıl çağdışı kalan diğerleri. Beyinleri bozuk yumurta gibidir, ahlaki erozyona neden olurlar. Ondan kurtulduğun için kendini şanslı saymalısın. Seninle ileriye yönelik ciddi bir beraberlik düşünen biri evlilik öncesi senden faydalanma yoluna girmez.

2|1
    0|0
    • işte bende tam bunu düşünüyorum nasıl olsa evlenicez der yani o erkek ama bilmiyorum ilişkide buda önemli diyor bir kısım insan

• biliyorum haklısın yok inanmam zaten

• Helal sana dostum :)))

• benim diyeceklerimi aslında söylemiş zaten herkes sana. doğru diyor arkadaşın namuslu kızlara bakmayız biz. neden namusunu korumaya çalışanla vakit kaybedelim ki. verecek kız her zaman ilgimizi çeker. hatta bana versin, yarın aradaşıma üçüncü gün yine bana versin, umrumda değil; ben zevkime bakarım der erkekler. maddeleyeyim birazcık:

-annen uzak dur demiş, anneler bilir hisseder... uzak dur! sen de bataklığa çekecek

-ünlülere bakıp da sanırız ki mutlular değil mi? ama aslında değiller... tv'de öyle görüyorsun sadece. o arkadaşın da sana mutlu görünüyor... ama içini açıp da içini bir görebilsen...

-bekaret 1 kez gider. o da gitti mi artık battı balık yan gider dersin ve ilk zamanlar seçiciyken bir zaman sonra önüne gelenle yatmaya başlarsın.

-sana tavsiyem hiç kirlenmemişe benziyorsun... kal! temiz kal, şu kirli pis iğrenç insanlarla dolu iğrenç hayatta.

0|0
    0|0
    • öle diyorsun d gerçekten çok rahat yşayıp akıllı uslu efendi tiplerle evlenen çok gördüm

• anladım. sen bu örneklere göre hareket eder;ama karşına aksi örnekte biri çıkarsa napacaksın?

yineliyorum. bekaretin neden hala duruyor? Rabbin razı olmaz değil mi aksine. Bu yaşına kadar sakladıysan ve eğer okumak gibi düşüncen yoksa evlenip yuvanı kur, ha okuyorsan da evlenebilirsin ama evlilikle okul beraber zor oluyor. okulunu bitirir evlenirsin. tabi bu süreçte sakladığın o hazineyi zamanı gelince helalinle paylaşırsın. lütfen... sapma yanlış şeylere... (devamı geliyor)

• haklısın tabikide öyle .

• o kadar da değil.senin hayatını erkeklerin istekleri mi belirleyecek.sen ona bakarsan oooo.önemli olan senin ne istediğin.kimi bakire kız ister kimi istemez .sen kendine bak.seni seven böyle de sever.önemli olan senin neyi isteyip istemediğin.ben cinselliğe bir tabu olarak bakmıyorum.kızların da hakları var erkekler gibi.bakire olmak veya olmamak da bu haklardan birisi.değilsin diye seni kimsenin suçlayamayacağı gibi bakiresin diye de bunu yapamaz..önce kendini düşün derim .hazırsan istiyorsan buyur ama değilsen istemiyorsan bu başkalarının isteği ise sen kendini koru

0|0
    0|0
  • bakire olduğun için bir erkek seni terk etmez. eğer seviyorsa tabi. hatta daha değerli olursun ama adam en başından seninle ilişkiye girmek için çıkıyorsa zaten ona yapabileceğin birşey yok. kendi gözümden anlatayım. bakire olmadığını bildiğim bir kız arkadaşım benimle birlikte olmuyorsa bu benim için çok büyük bir sorundur. ilişkimizi bitirebilir. ama bakire olduğunu bildiğim bir kız da kendini bana sakladağını yeterince net bir şekilde hissettiriyorsa onu bir kat daha severim. kalbimde bir kat daha değerli olur. işin aslı bu.

0|1
    0|0
    • haklısın arkadaşım .

• "bakire olmadığını bildiğim bir kız arkadaşım benimle birlikte olmuyorsa bu benim için çok büyük bir sorundur. ilişkimizi bitirebilir. ama bakire olduğunu bildiğim bir kız da kendini bana sakladağını yeterince net bir şekilde hissettiriyorsa onu bir kat daha severim" Yani :)

• sanırım çoğu erkek evlenmeye gelince bakire kız istiyor anladım

• saçma aklını böyle saçmalıklara yorma o kızlar asıl salaklar bu işin çağı falan olmaz bikere seven erkek sevdiğine dokunmaya kıyamaz ki onların bahsetiği daha sonraları pişmanlık duyulabilecek bi durum

2|0
    0|0
  • Sen hiç de çağ dışı kalmadın. Bu devirde hiç sevişmeyen erkekler de var. Üstelik erkekler eğlencelik değil evlenmelik kız istiyorlar. Arkadaşına bir s*tir diyeydin.

1|2
    0|0
    • bilmiyorum işte erkekler evlenirken farklı kriterler arıyormuş artık

• var işte öyle mantıksızlar, sevişmeyi marifet sanan gerzekler ne dileyim dostum belki bir gün anlarlar hatalarını ...

• Onlar hatalarını anlayana kadar çok geç olur :) Ama nafile/boşuna. Kurtulamazlar o hatalarından...

• Medeniyet oranı buranı açmaksa hayvanlar bizden daha meden..? Çağ abarttı olayı..Sen bari temiz kal güzel ablam

1|0
    0|0
  • Bence sen doğru yoldasın. Arkadaşını boşver.

0|1
    0|0
  • Arkadaşım sen millete uyma bence bu halin en güzeli :))

Hem seni gerçekten seven erkek seni yatağa atmaya çalışmazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ...

2|1
    0|0
    • bencede öyle bende öyle düşünüyorum .

• Arkadaşım bizim gibi aşk için aşk yaşayan adamlar çok çok azaldı millet cinsellikle kafayı bozmuş işte takmamak lazım onlara. Ben fikrimi de zikrimi de temiz tutayım ki temiz olan insanın da beni bulmasını dileyeyim :))

• Benim de anlamadığımdan bir tanesi bu. Karşına talip çıkıyor ama neden olmuyor sevgililik?

• bence böyle dewam seni hakedicek biri karşına çıkıcaktır en ıyıısını yapıorsun kendını eşine saklayarak...

0|2
    0|0
    • saklıyoruz .turşusunu mu kurcan diyolar bu sefer

• herkes yapıor dıye senınde yapman lazı degıl kendı kararın kımse seın ozel hayatına karısamaz saklıyorum de geç takma yanı

• (...)

ve emin ol bir kere yaptın mı nasıl olsa gitti bekaret deyip utana sıkıla bir iki kere daha yapacaksın ve o birkaç seferden sonra da artık ar damarı kurumaya başlıyor... :(

0|0
    0|0
    • öyle hklısın .yok ben asla yapmam kendimden eminim de .yani böle tipler sinirimi bozuyor bide akıllı uslu erkeklerle evlendiklerini görünce

• sıkma canını... dediğin gibi, bu dünya adaletsiz. ama emin ol bir yerden çıkıyor bedeli dünyada da. yani annesinden babasından evladından... o da mı olmadı. merak etme, DİĞER dünyada adalet şüphesiz.

• ya ben zaten çocuklarımın babası olucak adamın ilkim olmasını isterim .zten kadınlar ilk erkeklerini asla unutamaz .yani öyle evlensem aklım ilk sevgilimde kalıcak .böle birşey istemem o yüzden kocam olsun ilkim

• çğdışı değilsin çağdışı olan kendisi eğer çağdaşlık önüne gelenle ilişkiye girmekse hayvanlar asırlar önce çağ atlamış

2|0
    0|0
    • yanii

• o azmışların sözde batıyı örnek alarak söylediğisöz batıda bile yok böyle birşey

• Erkekler arkadaşların gibileriyle eğlenirler

Senin gibilerle evlenirler.

olay bundan ibaret

2|1
    1|0
  • asla çağ dışı kalmış değilsin seni sen olduğun için kabul edecek çok kişi var. Cinsellik çok yer kaplamıyor onu da söyliyim başta evet öyle görünüyor ama misal evlendin zaten sayı düşüyor çoluk çocuk ev hali falan filan. Herkes doğru inandığı şeyi yapar . arkadaşın için bu ilişkiye girmektir senin içinse girmemek olay bundan ibaret ;)

0|0
    0|0
  • yahu o kaşar arkadaşından ayrıl onu hayatıneden çıkar seni bekaretin için seven adam bekaretin giidnce yine terkeder böyle mal bi mantık var mı allah aşkına :D doğru bildiğin yokda şaşma asla ;)

0|1
    0|0
    • ya kaşar deme lütfen iyi kız ama biraz rahat biri

• inşşş .kısmet bekliyoruz bizde ama böle konuşulanlar bana acaba mı dedirttiyor

• sen kulakların tıka bunlara boş boş konuşmalar işte :S bak mesela ben de bekliyorum böyle biri çıksı karşıma diye bakalım çıkabilir çıkmayada bilir bekliyoruz :D

• kız arkadaşın bekaretini vermiş. seni de yanına çekmeye çalışıyor. biz erkekler çıktığımız kız ile cinsellik yaşamak isteriz ama evlenmek için bakire kız isteriz. böyle büyük bir tezat yani... bu da bizim ikiyüzlülüğümüz... napalım...

0|0
    0|0
    • iyide bakire olmayanlar evlenior valla ben çok gördüm buna ne diyorsun .ayrıca ben kendimi sakladım senelerce karşımdaki de böle olsun istiyorum

• bakir erkek olabileceğini ben zannetmiyorum. bulamazsın.

• Devir değişmedi, insanlar şerefsizleşti, namussuzlaştı! çook şanslısın

1|1
    0|0
    • haklısın namuslu olmak artık komik geliyor millete

• Arkadaşına laf atanlara söylüyorum lütfen bu soruyu soranın yaşına bakın...

0|0
    1|0
    • ne var ki yaşta 30 yaşında bakire olan kızlar tanıyorum ben .ben 25 yaşındayım

• Sen çağ dışı kalmadın sana göre senin doğrun ilişkiye girmemek ona göre onun doğrusu ilişkiye girmek. Burada vereceğin karar sana kalmış.

0|0
    1|0
  • alakası yok erkekler sırf sevişebilmek için çok rahat davranıyorlar iş evlenmeye gelince oyle olmuyor.

0|0
    1|0
    • emin misin ?ben çok gördüm birlikte yaşayıp evlenen

• ya tabikide olabilir .ilk olanlardan bahsetmiyorum .daha önce ilişki yaşamış ayrılmış bir dönem hayatını hızlı yaşamış sonra evlenen çok duydum .

• ararsan örnek bulursun tabi ama bu bir tercihtir çağdaşlık değil erkeklerin çoğu el değmemiş hatun ister.

• şahsen benim için çağdışı kaldın. ben ilişkilerimde her içimden geleni doğal bir şekilde yaşamak isterim. zorlamalar sevmem. anlamsız bahanelerle yaşanacak güzelliklerden mahrum kalmak istemem. bekaretin artık bir anlamı da yok bence.

0|0
    1|2
    • evet işte o erkek arkadaşımda öyle düşünüyordu tam senin gibi .bilmiyorum ya hangisi doğru çoğunluk benim gibi düşünüyor sanırım ama

• çok mu ağırına gitti :) evde kaldın işte, ister deden ister torunu söylesin gerçek aynı işte. ve hala gerçekler acıtıyor.

• ben evde kaldım 25 yaşındayım bu arada neyse .sen de başkasıyla yatmış kadınla evlenmek isteyen bir zavallısın gözümde senin durumun benden daha düşük .eski deneyimlerini anlatır sana artık aarda gidip eskilerle sevişip gelir .

• Az çağ dışı kaldın.

0|0
    1|0
  • Çiftlerin birbirini tatmin etmesi şart

0|0
    3|2
  • Devir değişmedi, insanlar şerefsizleşti, namussuzlaştı! Kız arkadaşın da çok büyük terbiyesizmiş. Seni namuslu, ahlaklı olma yönünde destekleyeceğine seni yoldan çıkarmaya çalışıyor. Sigara içmeyen birini sigaraya alıştırmak gibi. Sigara içmeyen biri gelip de seni sigaraya alıştırmaz, seni sigaraya alıştırmaya çalışanlar o pisliği içenlerdir. Yani seni de o batağa çekmek isterler ve bunlar gerçek dost değillerdir. Sen de o kızdan uzak dur, o senin dostun değil emin ol. Sen hep tertemiz kal çünkü bekaret her zaman değerlidir ve değerli olacaktır! Ama şunu karıştırmayalım; erkekler zar delisi değildir. Önüne gelenle her haltı yemiş ancak zarını korumuş biri dünyanın en değersiz varlıklarından biridir. O seni terkeden adamdan kurtulduğun için Allah'a dua etmelisin. Sana evlilik gözüyle bakmamış, seni kullanmak için fırsat kollamış ama sen namusunu koruyup ona bu fırsatları vermediğin için de senden ayrılmış. Ne mutlu sana ki namusuna leke sürdürmeden o pislikten kurtulmuşsun...

0|0
    0|0
    • evet kutuldum çok sinir olmuştum .ben ona evlilik niyetiyle bakıyorum o neler düşünüyor .biraz uğraştı baktı olmuyor bıraktı beni bide bahaneler uduruyor ortada neden terk ettiği .böle erkeklerdende nefret ediyorum .

• Böylelerinden nefret etmeye devam et, ve o kız arkadaşından da uzak dur. Sen hep doğru yolda devam et, birgün senin gibi biri karşına çıkacaktır emin ol. Allah gönlüne göre versin...

• inşşş aminn

• gerçeği söyleyim mi? geçken çıktığımız kızlarda sevgiden daha önce seks yapmaya bakarız ileriyi ,evlenmeyi düşünmediğimiz için vermiyorsa fazla zorlamaz hemen başka kızlarda şansımız deneriz ama iş evlenmeye gelince işler biraz değişiyor şahsen benle evlenmeden birlikte olan kadını eş olarak almam şu an kendini korumuşssun böylede seni sevdiği için değilde ilişkiye girmek için yanıda ise ve ilişkiye girmeyince gidecek se gitsin arkasıdan bile bakma , arkadışın erkek arkadaşlarını koyunlarına girerek onların yanında tutuyor evlenmek istese hangisi alır bir sor bakalım

1|1
    1|0
    • evlenenler var ama ben gördüm

• kızlarda az değil evleneceği zaman namuslu rolünü iyi yapıyorlar başkaları ile yatar bazılarının elini bile tutmaz ve kadırır ancak öyle evlenir 40 yıllık o* bile bakireyim diye erkekleri kandırıyor ...

• evet belkide kocaları ne olduğunu bilmiyordur onların

• İşte boşa demiyolar insanın başına ne gelirse arkadaşından gelir diye kendisi çukura düşmüş senide çukura doğru çekiyor o dost dediğin kişi

0|1
    0|0
    • Aynen katılıyorum. Ben burdan onun dostuna iyi bir sayacaktım da sırf banlanmayım diye sustum. +1

• O bir kere kazığı yemiş ondan öyle. Artık zevkine bakıyor o. Ama iş evlenmeye gelince zor bulur.

• aman bulur bulur o benden önce evlenir

Kızlar Ne Diyor 3

• seni sen olduğun için değil de sırf bakire olduğun için alacak olan erkekle evleneceğine evde kal daha iyi.

Beyfendiler bekarken her haltı yesinler. sonra iş evlenmeye gelince sanki migrostan mal alır gibi ambalajı açılmamış isteriz desinler. yüzsüzlüğün de bu kadarı yani.

Canım kardeşim sen kimseye kulak asma. Ne o kız arkadaşının laflarına bak, ne de sana burada namus şeref nutukları atan o ikiyüzlü erkeklerin lafına bak. hayat senin hayatın. beden senin bedenin. içinden nasıl geliyorsa öyle yap.

1|1
    1|0
    • haklısın canım .sadece bakire olduğum için evlenen adam beni zaten ilerde aldatır allah korusun böle erkeklerden .beni sevmesi benimsemesi gerek inşş öyle olur .

• Kız arkadaşınız, çağlar üstü düşünüyor maşaAllah... Bu mantıkla uzayda olması gerekmiyormuydu kriter bu ise eğer? Yanlış yönlendirilebilinirde bu kadar değil! Değerlerin, önceliklerin çağla ne alaksı var? 20. değil, 20. 000 . y.y olunca doğrularımız, felsefemiz tamamaen alaboramı olucak yani?

1|0
    0|0
    • evet haklısın .daha neler diyolr bakire kızlar için inanamazsın kızı severim ama bu şekilde konuşması yanlış

• Taaban tabana bu kadar uç değer yargılarınız var, etkileme olmaz diyorsanız sizi, kendiniz karar vereceksiniz tabi.

• evet çok zıt haklısın

• hayır haklısın uyma onlara

0|0
    0|0
Yükleniyor...