Sokakta öpüşen çiftleri nasıl karşılıyorsunuz?

Ayıplıyorum.. Hatta nefret bile ediyorum. Ya biz öyle bir millet olmuşuz ki adam nerdeyse yolun ortasında bitircek işi o derece. Utanma duygusu falan yok. yüzüm mü kızarır elalem ne der diye düşünmüyorlar bile. ne o öyle vıcık vıcık yaa.. resmen görgüsüzlük başka bişey değil. sokakta otobüste kafelerde parklarda sağda solda ... ya kafamı çevirdiğim her yerde böylelerini görmek zorundamıyız ya biz. git ne yaapcaksanız milletten uzak bir yerde yapın. REsmen görüntü kirliliği... utanc verici !

0|0
19|58

En İyi Erkek Görüşü

• aynen katılıyorum,

insanı hayvanlardan ayıran utanma duygusu kayboluyor

1|2
    3|0

Erkekler Ne Diyor 57

• Senin görgü anlayışına göre görgüsüzlüktür, yetiştirilişine göre. Sana ne başkasından? Rahatsız oluyorsan ne diye bakıp izliyorsun? Görmemek istiyorsan bakmazsın çözüm çok basit değil mi? İki kişinin yaşadığı o iki kişiyi ilgilendirir, seni ya da beni değil. Senin yaptığın görgüsüzlük belkide başkalarının özel hayatlarına yönelik ithamlarda bulunmak?

Farklı bakış açıları mevcut olabilir. Yanlışları yanlış yapan toplum bilinci ve algısı oluyor, geçmişten süre gelmiş değerler değişiyorsa, yeni doğan bir ahlak yapısı bu tip eylemleri normal karşılıyorsa seninde kendi mantığına göre ileride bu tip eylemleri onaylıyor olmanı gerektirebilir. Bunu neden dediğime gelince görgü dediğin, ahlak dediğin, toplumsal değerler dediğin zamanla değişir, değişime karşı insanlar direnç gösterir ve hoşnutsuzluk yaşarlar.

Bende bazı konularda bahsettiklerine ek çok ciddi rahatsızlıklar yaşıyorum, ama bu bana onları ayıplama hakkı vermiyor. Yaş aralığın doğruysa seninde aynılarını yaşaman normal, geçmişle kıyaslayınca çok yozlaştı bir çok şey, geçmişin doğruları bugünün yanlışları, geri kafalılığı olarak algılanmaya başlandı. Bizim yetiştiriliş tarzlarımızla şuanki genç nesillin tarzları çok farklı, ondan kendi düşünce yapımızla ve ahlak kuramımızla yargılamamalıyız.

5|3
    1|2
    • nedemek sanane yapmasınlar herkesin çoluğu çocuğu var kötü örnekler gitsinler kimsenin olmadığı biyere napıyosalar yapsın ayıp denen bişe var sadece öpüşseler yine iyi neler yapıolar neler

• @Didemzor Sadece kendine ve çevresine güvenmeyen kişiler farklı birilerini ''eyvah çoluk çocuğun ahlakını bozacak'' diye kınarlar.Bilmem anlatabildim mi.

Cevaplayan dostum +1

• +++++++++++

• İnsanların kedilerini, köpeklerini dudaklarından öptüğü bir dönemde "insanın insanı öpmesi" bana çok insancıl, çok güzel ve çok romantik geliyor...

4|2
    3|2
  • Kimse kimseyi ilgilendirmez. Ben de bu tarz davranışlara karşı çıkanları görmek istemiyorum. Çıkma o zaman dışarıda gezme. Amma yobaz, amma geri kafalı kaldınız bir türlü kendinizi geliştirmeyi öğrenemediniz şu ülkede. Üniversitesi, öğretmeni, bilmemnesi sürüyle var olan bir ülkede halen bu tip şeylere takılan basit insanlıktan halen kendinizi kurtaramadınız. İnsanlar artık aya gidiyor, 40 kilometre yukarıdan dünyaya atlıyor sen burada yok sokakta öpüşen çiftler bilmemne..

Batı tarzına laf eden arkadaşlara gelince.. Türkiye'nin en batılılaşmış semtine bir bakalım; İstanbul/Kadıköy. İzmir diyenler olacak ama hayır Kadıköy her milletten ve her dinden insanı barındıran bir yer. Kadıköy'e bir gidin bakın derim sokakta öpüşenler, elinde birayla ya da şarapla gezenler, yani orada her şey serbest. İstanbul'un en az kavga ve olay çıkan yeri de Kadıköy tabi ki maç günleri dışında. İnsanları ne kadar kısıtlarsanız o kadar felakete sebep olursunuz. İran'da tecavüz olayı yüzde 45 iken ABD'de bu oran yüzde 2.

4|1
    0|3
    • Anca küfredersiniz adama zaten,hayat sizin etrafınızda dönüyor çünkü.Rüzgar terse dönünce görücem ben sizi Humeyniciler

• Masuma öpücüklerden kim ölmüş ki? "Yiyişmekten" bahsetmiyor arkadaş, biraz rahat olun ya.. Dünyada neler var siz burda öpsün mü öpmesin mi muhabbeti çeviriyorsunuz..ne gerek var öpüşen öpüşsün, ayıp olduğunu düşünen yapmasın, yolda gördüğünde de başını çevir, engellemen mümkün olmadığına göre..Boşver, herkes kendinden sorumludur :)

• Ülkem adına hala umudun olduğunu düşündürüyor bana. Senin gibilere kalsa herkes çarşafa kara peçeye sarılmalı. Görüntü kirliliğiyse bakma kardeşim. Koskoca ülkede bi bu mu görüntü kirliliği. Kocaeli akp belediyesi daha bu yaz tesettürlüler için güzelim deniz manzarasını mahvetti. buna neden sesiniz çıkmadı. öpüşmekte ne var yani. elele tutuşunca sesiniz çıkmıyo öpüşmek nedir yani. sevgilerini ifade ediyolar. hayatta ki en büyük gerçektir sevgi. ve onlar bunu yaşıyolar. sanane?

6|2
    2|3
  • Sokakta dövüşen birilerini görmektense öpüşen birilerini görmeyi tercih ederim

7|4
    2|1
  • bırak boş işleri be kim ne yaparsa yapar size ne..allahı ağzına alarak adam öldürenledenr ne farkınız kalıyo ki..ülkede farkirlik sömürgecilik almış başını gidiyor,türk insanı herzaman ki gibi boş işlere kafa yoruyor,çünkü başka bişeye gücü yetmez ancak boş işlere karışabilir..adam yolda sevişiyorsa çok utanıyosan bakma babanın malımı yol..insanlara kincilik empoze ediyosunuz..

5|2
    1|2
  • İnsanlar dininden örf ve adetlerinden uzak batıya özentili bir şekilde yetiştirilse olacağı budur hatta bu son kaçınılmazdı.Yazılan cevaplara bakıyorum da sadece "eyvah" diyebiliyorum.

Öpüşmek elbetteki gayet doğal ve normal bir şeydir ama her şeyin edebi ve adabı vardır. Diğer taraftan bakacak olursan öpüşen yada sevişen insan şehvete gelir kendinden geçer o yanındaki nasıl bir erkek ki! sevgilisinin eşinin yada her neyi ise kadınının bu halini başka erkeklerin görmesi onu rahatsız etmiyor gerçekten çok ilginç!

Hayvanlar aleminde bile eşini tek kıskanmayan hayvanın ne olduğunu herkes çok iyi biliyor. Allah islah etsin demekten başka bir şey diyemiyorum...

1|0
    3|1
  • Nasıl bir milleti ne hale çevirdiler. Başardılar da ve hala Ebu Cehil' in torunlarıyla uğraşıyoruz ..

Kıyamete yakın fuhşiyat sokaklarda olacak zaten, bu başlangıç .. Daha neler olacak .. Hoş, Avrupa Amerika' da oluyor zaten .. Yavaş yavaş yayılıyor artık Allah' ım fırsat vermesin böylelerine ..

1|4
    4|2
  • çok cesurlar

2|1
    1|1
  • ben de rahatsız oluyorum. hatta bir anımı anlatayım sizlere...

bir gün metrobüste giderken iki kişi birbirini sarıp sarmalamış. o onun kıçını elliyor öpüyor kokluyor. çoğu insanda rahatsız oldu. ben dayanamadım. en sonunda patladm. dedim ki " al birader bu benim evin anahtarı.. işini gör, sonra getir!"

tabi o anda şoke oldular millet beni alkışladı. öyle işte

0|1
    0|0
  • öpüşmek kötü birşey mi? sen öpüşmeyi işi bitirme olarak algılıyorsan hiçbirşey görmemişsin demektir. Hatta bence öpüşmemişsindir. Buradan millete ahlak dersi verenlerden bahsediyorum çoğunuz burada erkek-kız edinme amaçlı buradasınız, kendinize bakmadan millete ahlak dersi vermeye kalkmayın.

5|1
    2|1
  • ben gayet hoş karşılıyorum bana çok sevimli geliyorlar.. unutma sana zararı olmadıkça iğrençlikleri ilgilendirmez.. ama tutupta dakikalarca öpüşmekten bahsetmiyorum.. masum bi kaç saniyelik bir öpücükten bahsediyorum.

3|2
    0|0
  • Vahşet her yanda uluorta sergilenirken, sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir dünyada yaşıyoruz.

5|2
    2|0
  • Bırakınız öpüşsünler, bırakınız yiyişsinler.

5|1
    2|3
  • Bence normal. Yani artık normal :) bir zamanlar antalya karaoğlan parkında işi bitirenler vardı hala da vardır ve ankaranin bazı cafelerinde dediğin gibi opusenlerden biri benim :) ıstanbul da da keza öyle , şu an yurt disindaym burdada görüyorum sokakta opusen ruslari :))

2|1
    0|2
  • Sokakta öpüşenlere pek birşey demiyorum ama artık sevişme noktasına getirenler varki içinden bir kova su atmak geliyor, kendimi zor frenliyorum.

1|1
    1|0
  • Üzme kendini bacım bu insanlar için onlara ne söylesen anlamayacaklardır zaten bunlar için strese girmeye bile değmez..

0|1
    1|0
  • Hakaretlerden gözümü açamadım ki yazıyı okuyayım. :)

Alttaki hoca efendiye cevap: Evet isteyince yobaz diyeceğim.Başka yaşam tarzlarına hakaret eden herkes yobaz ve bağnazdır.

Sorancım ben de sokakta öpüşüyorum.Nedir yani gel öldür gücün yetiyorsa?

4|0
    1|1
  • bırak öpüşsünler neden bu kadar nefret duydun?seni öpmeyen yok diye olmasın sakın?

5|1
    2|3
  • Bence hemen oracıkta dayak atılmalı!1!1!11

2|2
    0|0
  • Hayvanlarda utanma duygusu olmadığı için

Açık alanda sevişirler

İnsanlarda utanma duygusu olduğu için

Evde sevişirler.

0|2
    2|2
  • burda sanane diye yorum yapanlar.yol ortasında kız kardeşiniz biriyle öpüşüyor aa ne kadarda medeniler.aa öpüşerek sevgilerini paylaşıyor cok güzell dermisinz.ama öpüşen siz olunca ve milletin kızı olunca böyle avrupalılaşıyorsunuz ya insanı bunalıma sokuyorsnz resmen ne boş bogaz insanlarnz sizz

0|2
    1|1
    • işte asıl cahillk haklısın canım

• hak verdigine sevindim bu tür düşüncelerim yüzünden yobaz muamelesi gördüm ne yazıkkı böyl ebir ülkedeyiz.

• Neden utansın.Seni leylekler mi getirdi yoksa ?

link

Bakayım.Valla tam leylek getirmiş gibi

4|1
    2|1
  • gereksiz birşey ama bu kadar sinirlenecek birşey de yok yani

4|2
    0|2
  • öpüşmeninde bir adabı var. kafasını koparacak gibi değilse gayet normal.

2|1
    0|0
  • kızdırmayın ablayı uzun zamandır öpüşmeyen bir dişiyle karşı karşıyayız :))

3|0
    0|1
  • neden millettede uzak bir yerde yapın diyorsun ki. hiç yapmasın. bu dediğinizi evli çiftler zaten yapmıyor. sevgili olanların da etik açıdan yapmaması gereken birşey.

1|2
    1|0
  • helal oslun diyorum ben keşke benimde sevgilim olsada öpüşsek .kendimi orçun gibi hissediyorum herkes öpüyor ben öpüşmeye muhtaç gibi

3|0
    0|1
  • Bence çok normal bir şey.

5|1
    2|3
  • herkes aynı olmak zorunda değil insanlara saygı duyun.

3|2
    2|1
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 19

• Neden bu kadar saydırdın ki? Senin sevgilin seni sokakta öpmüyorsa, beyninizin içi toplum ahlakı zırvalarıyla doluysa bu sizin probleminiz.

4|3
    2|6
  • Beni ilgilendirmiyor. İstedikleri gibi öpüşsünler yani. Yukarıda yazıldığı gibi dövüşmeden iyidir:)

5|2
    0|3
  • Rahatsiz olursam basimi baska tarafa ceviririm..sevisen insanlardan değil ..savasan insanlardan rahatsiz olurum..sokakta kavga gurultu kufurler..bu beni daha cok rahatsiz eder..

4|1
    0|2
  • He sokakta yapmasinlar, ormanda, kuytu koselerde yapsinlar. O zaman namuslu mu olurlar.. En azindan onlar sokakta yapacak kadar acik yurekliler. Ya gizli koselerde yapanlar ?

2|2
    0|0
    • Sana pazar kampanyası +2 :)

• gizli gizli orda burda yapınca çok namuslu oluyorlar..gerçi namus beyinde biter iki bacağın arasında değil!

• burası Türkiye burda herşey olur. :D ama haklısın vıcık vıcık utanma kalmamış gerçekten.. çogu da liseli ergen zaten. ama yapcak bişeyde yok maalesef . :/

1|3
    5|0
  • ahirette gözlerimin şahit olmaması için gözlerimi çeviririm. ahlak,görgü falan fasa fiso... Mahşer-i Kübra'da hesabı vermesi önemli olan.

2|3
    3|1
  • masum bi öpücük kondurabilirsin ya ben çokta kötü bakmıorum edeplice olabilir hoşuma gider görünce. ama yapışık ergenlerden bahsetmiorum.

1|2
    1|2
    • masumdan kasıt ne?

• eksileyen atgözlüklülere teşekkürler burdann. yahu kocamı nişanlımı sevgilimi içimden geldi yanana dudağına masum bi öpücük konduramıyacakmıım alla allaa çok mu garip.

• çok haklısın öpücük güzel. yiyişmek kötü

• öpüşsünler efenim. öpüşünüz, öpüşelim.

5|1
    0|5
  • bence kendini sorgula. neden bu çiftlerden nefret ediyorsun mesela.

3|1
    1|4
    • nefret aşırı bir duygu. hoşlanmıyor olabilirsin ama nefret etmek ve onları toplum dışına itmeyi istemek fazla.

• Hiç görmedim.

2|1
    0|0
  • hadi tenhada köşede,kimsenin olmadıgı bi yerde sıkıştırır öpersin de,milletin gözüne soka soka oynaşanları çok itici buluyorum.

0|1
    1|0
  • Öpüşüyoruz, şekerpare ile karşılanıyoruz.

1|1
    0|0
  • edepsizlerr..

0|2
    3|0
  • Hoş bişey degıl

0|3
    6|0
  • çokoş karşılıyorum

kadikoy'de her kepengin altinda

2|0
    0|3
  • öpüşemeyenleri beni dli ediyor mal gibi yapışıp duruyorlar.lan adam gibi yiyişin siz de rahatlayın biz de.

0|0
    1|2
  • batıya özenti dizilerin türk toplumunun yapısını bozma çabası yanlış kullanılan teknoloji vs vs en azında bi kız bi erkek ya eşcinseller utanmadan sokakta öpüşüp vıcık vıcık olsalar o daha beter kirlilik şükür edelim biz yine

0|0
    1|0
  • sinirlenecek hiçbirşey yok bende karşıyım hoş değil ama kafamı döndürürüm bakmam herkesin ayıp anlayışı farklıdır bana göre ayıp ve yapılmamalı ama elden bişi gelmez sinirlenmemde açıkcası en iyisi yoklarmış gibi davranmak

1|0
    0|0
  • Utanç verici çok azdiysalar kendilerine biran önce yatak bulsunlar.

1|3
    6|1
Yükleniyor...