Abimin yerinde olsanız hangisini seçerdiniz?

Abim bi kızı çok sevdi kız gerçekten çok güzel karakteri çok düzgün insanlarla konuşmasını biliyo hanım biri ama daha önceki sevgiliyle yakınlaşmış çok ileri derecede olmasa da (kız bakire) yakınlaşmış. Abim bunu bana anlatırken annem duydu ve abimin başka bi kızla evlenmesini istiyor. bu kız güzel değil çirkin hatta karakterini bilmiyoruz ama daha önce kimseyle görüşmemiş.Ş imdi siz olsanız hangisini seçerdiniz?

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• yüzeysel sevişmek...arkadaşlar sevişmek insanlar için...bunu kötü-kaka bi şeymiş gibi görmek,gören açısından bir problem...abin bulmuş 0 km kızı öpsün başına koysun derim...benim etrafımda bakire bir kız yok mesela.iş yerinde 19-20 yaşında ki kızlar bile bakire değil...abin vazgeçerse kızdan bana kızın telefonunu verebilirsin(bu espriydi tabi ki) :)

2|0
    0|0
    • aynen artık 14 15 yaşlarındaki çocukların yapmadığı kalmıyo abime bu yorumunuzu ileticem ayrıca teşekkürler:)

• ben teşekkür ederim...bunun için burdayız :) :)

bencede abinle paylaş(ama sakın ha bi anlık dalgınlıkla kızın telefonunu istediğimi söyleme :-P )

• tamam merak etme:)

Erkekler Ne Diyor 17

• Sevdiği kızla evlensin madem çok seviyorsa, iyi bir kızsa vakit kaybetmesin. Hayırlı işi uzutmamak gerek yoksa bu iş sarpa sarar. Her şeye karışan aile, akraba çok olur .Çok dil uzatan çok söylenen olur bu sefer kızın ve abinin huzuru da kaçar. Abin de istese de artık o kızla evlenemez kız kaçar olmayacak mutlu olmayacakmış gibi düşünebilir kendinizden soğutmayın özellikle de abin kararlarının doğru olduğuna inanıyor madem ailesini ve diğer kişileri çok fazla dahil etmesin. Sonra sevgilisinin arkasından yaşlı gözlerle ağlamasın. Başkalarında suç aramasın. SEVGİSİNİN VE SEVDİĞİNİN YANINDA DURSUN.

0|0
    0|0
    • ileriyi gösterdiğin için sağol aynen ileticem.

• valla kendimi abinin yerine koyduğumda; tabiki herkes el değmemiş bir kız ister. Genelleme yapmak istemiyorum ama birçok kız mutlaka bir sevişme yapıyor, oral deneyimi oluyor yada ters ilişkiye giriyor.Hatta birçok hanım hanımcık ev kızı dediğimiz kızlar dahi (2 tane ev kızı ile ilişkim oldu).

Ancak, yaşanılanlar 2 kişi arasında kalıyor. Bir kız, başka bir kız arkadaşına ilişkiye girdiğini söylese yada seviştiğini alacağı ilk tepki "ay delimisin kızım ne yaptın sen" "ıyy salakmısın kızım sen" ve daha sonra size karşı bakışı ?

Peki kendisi yapmamışmıdır? Alasını yapmıştır. Ama bazı şeyler yaşanmış olsada ne olursa olsun orada kalmalıdır. Belki sizin dürüstlük olarak sayacağınız "sadece elini tutmuştum" cümleniz dahi erkeğin beyninde daha farklı yorumlanabilir. Böyle bir konuda da hiç kimse kimseyi yobazlıkla suçlayamaz. Namus kavramı çok farklı birşeydir çünki. Yaradılışımızda, özümüzde vardır bu kavram.

Türk erkeklerimizin büyük çoğunluğu için konuşuyorum; hiçbir kız arkadaşından "ben şununla öpüşmüştüm", "ben şununla sadece elbise üzerinden sürttürmüştüm" vs gibi şeyleri duymak istemez.. Tabi bu evlenmeyi düşündüğü insandan duymak istemez. Mahallemde de bir kız vardı. Mahallede hanım hanımcık. Bursa'yı bilenler bilir, bu kız heykelde, altıparmakta erkek arkadaşları ile buluşup ters ilişki yaşıyormuş. Problem yaşadığı erkeklerde biri kızın evini öğrenip mahalleye gelip birkaç kişiye bu durumu anlatmasa, kızın ne b**k olduğunu kimse bilmeyecekti.

O nedenle, her ne olursa olsun abine "sadece yüzeysel seviştim" vs demesi abinin karakterini bilmiyorum ama bir erkek bunu bile bile kabul etmez. midesi genişse bilemem ama.

Ben şahsen böyle bir kızı kabul etmem.

1|1
    0|0
    • hem herkesin yaşadığını söylüyosun hem de böyle bi kızı kabul etmem diyosun. sorun kızın dürüstlükle anlatması mı bunu yaşaması mı? yaşayıpta anlatmasa daha mı iyi olucaktı yani

• Herkesin bir şekilde birşeyler yaşadığını söylüyorum.Doğru. Ama, bunu karşındaki insana söylediğinde karşındaki insanın güvenini değil, güvensizliğini alırsın. Çok nadir olarak bir erkek bile bile bu durumu kabullenebilir.

O nedenle, eğer bakire isen bir problemin yok ise, yaşamış olduğun diğer ufak tefek şeyleri söylememekte fayda vardır diye düşünmekteyim. Karşındaki insanın içine kurt düşmemiş olur. Güzel bir ilişki için bazı şeylerin insanın içinde kalması gerektiği düşüncesindeyim.

• Anlıyorum bu da bi bakış açısı saygı duyarım.

• Sevdigim kizi secerdim kimseyi kariştirmazdim kalbimin beynimin sesini dinlerdim :)

1|0
    0|0
  • ilk bahsettiğini tabiki.

1|0
    0|0
  • ilk olanı ama sırrımıda kimseye anlatmam...iki kişinin bildiği sır değildir...

bu saatten sonra derseniz genede ilk bahsettiğin kız...bazı şeylere göğüs germek gerekir tabiii...

1|0
    0|0
  • abin bilir kimseye laf düşmez.bana kalsa o kızı silerdim eskiyle yakınlaşmak ne demek.! Yenisinin çirkinliği sana göredir Mecnuna demişler ya sen bu leylanın nesini sevdin diye Oda Kendi bakış açısını dile getirmiş yoksa leylanın güzel olmadıgı da aşikar.

0|0
    0|0
    • olumsuz cevap veren tek kişisin saygı duyarım ama bana kalırsa sevdiğinin yanında kalmalı

• bu gibi bi durumu karşınızdaki kişi itiraf etmediği sürece bilemezsiniz zaten evlenndiğiniz yada evleneceğiniz kişi de böyle olabilir bu devirde aşk sevgi düzgün kişilik kolay kolay bulunmuyo bulmuşken vazgeçmek olmaz umarım evlenirler

• abin için hayırlısı olsun Allah şansını bahtını açık etsin ve utandırmasın.

• annemi karşıma alır o sevdiğim kızla tabii ki. o kızın koynuna abin giricek annen değil...

1|0
    0|0
    • yani bu tür yakınlaşmalar sorun olmamalı dimi karakteri çok düzgünse? annem işte bi hatayla herşeyini siliyo kızın

• en azından kız açık açık söylemiş

• hımmm tabi ki 1. numara ! Abin salak değil endişe etmen yersiz :))) Bol şansss

1|0
    0|0
    • yani siz olsanız böyle bişeye takılmazdınız dimi sonuçta bakire ve o kadarda ileri gitmemiş

• karın güzel olursa her gecen düğün bayram çirkin olursa gam keder olur :)) bunu söyle abine evlenince kaçamak yapmak için nedeni olur ilk kızla evlensin annenide ikna edin ama

0|0
    1|0
    • nasıl yani neden kaçamak yapmak için nedeni olur?

• eğer abin çapkınsa bunu kaçamak yapmak için neden sayar kin değil bu

• kin değil bu kaçamak için neden olarak kullanır eğer abin çapkınsa

• İnsanların dediğinie göre hayatını yaşıyacaksa hiç yaşamasın abin

0|0
    0|0
    • sana katılıyorum bence anne babalar çocuklarının evlenme kararına pek karışmamalı eğer bi insan sevmediği biriyle evleniyosa herşeyi zorla öğrenir kızada yazık hem

• haklısınız ne kadar annem olsa da sevdiği insanla geçecek ömrü

• Tebrizli Şems Bu konu hakkında şöyle demişti: Banane insanlar ne derse desin beu benim hayatım bakire olup olmaması ne önemli kalbinde Allah aşkı var o yeter Elif şafağın aşk kitabından hatırladığım buydu yani bir kızın bakire olması yada olmaması önemli değil zevk için yaptıysa o insanla benimde işim olmaz

• annemi takmazdım :D

0|0
    0|0
  • ne yapacak çirkin hanımı

0|0
    0|0
  • tabii ki sevdiğimi seçerim

0|0
    0|0
  • kız bakire değil

0|0
    0|0
    • ne alakası var?

• peki sen nasıl mutlu oluyosan öyle düşün senaryonu bile yazmışsın bana laf düşmez artık:)

• yok canım sadece vakit geçiriyorum , böyle şeylerle mutlu olcak değilim neticede senin hayatın , iyi bir insandan öğüt : "her zaman dürüstlük kazanır"

• Karışık.. Kan çıkabilir:)

0|0
    0|0
  • Gelini Biz almıcaz sız alacaksınız eger kabul edıyorsa abin sevdıgı kısıyı alsın

0|0
    0|0
  • öteki kız ı bir gece çamaşır suyunda bekletin sabah a tertemiz olur annen bişey demez artık alır abinde

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Abinin bakirmi acaba ,ya da başkasıyla yakınlaşmı mı ve bu o kız için sorun teşkil ediyormu?

Ayrıca abinin bu konuyu seninle konuşması bile yanlış ,bunlar özel konular sadece iki kişi arasında geçmesi konuşulması gerekir. Eğer hanım olan kızı alırsa ilerde başına kakabilir üzebilir .;Çünkü kız dürüstlükle söylemiş saklamamış ve ayrıca bakire ,sizinde aradığınız bu değilmi zaten ? evlenecek olan kim annen mi abinmi ?

1|0
    0|1
    • bende aynen böyle düşünüyorum evet bakire ama yüzeysel seviştiğini söylemiş abime. abimin morali bozuktu yakınız biraz anlattı bana annem duyunca da kıza 180 derece değişti.

• Olabilir sevmiştir belli bir dereceye kadar öpüşüp koklaşmış olabilirler.Artık 16-17 yaşındaki kızlar bile bakire değil canımyaa ..Genelleme yapmak istemem ama böyle inan .Bence bulmuş hanım kız kaçırmasın .

• bencede teşekkür ederim bu yorumlarını ileticem rahatlasın abim biraz:)

• abıne kararı bırak ama.. Ilk kızdan vazgecmeyı dusnurse nerde kaldı onun aşkı sevgısı...

1|0
    0|0
  • bırakın sevdiğiyle evlensin adam o ne ya?sevmediğini alsın da bi ömür yansın mı

1|0
    0|0
  • Abin daha önceden bir kızla yakınlaştı mı? Kızın yakınlaşması abin için sorun mu? Gerçekten seviyor mu bunların cevabı belirlicek sonucu annen istiyo diye sevmediği biriyle evlenmesin

0|0
    0|0
    • onun kafası karışık yakınlaşmasa daha iyi olurdu diyo ama kız çok düzgün biri karakteri olsun oturması kalkması sevilmicek kız değil. abim daha önce yakınlaşmıştır heralde 25 yaşında sonuçta

• üzüldüm neden peki?

• ailesi öyle istiyormuş akrabasıyla evlendirceklermiş falan...

• abinin sectigini secerdim

0|0
    0|0
  • hic birini :D

0|0
    1|0
    • saçma sapan yorumlar yerine yorumlamazsanız sevinirim

• yok hayır kızın mesleği umrumuzda değil zaten abim ona bakabilecek güçte. Sorun sadece abimin bi seçim yapması gerekiyo sevdiği kız çok düzgün ama zamanında bi hatası olmuş bir kere olmuş ayrıca.

'..oturmasini kalkamsini cok iyi bilen insanlar o kadar yakinlasmazdi 'ne alakası var anlamadım ayrıca yaş kaç 13 14 yaşlarındaysan farklı yorumlamanı anlayabilirim

• pufff ne 14 ya..sadece senin onem vermedigin seylere ben onem veriyorum..terbiyeli bi kiz olsaydi oyle seyler yapmazdi ..tamammi? kim inkar edersen etsin..oturup kalkmasini biliyormus..tabi o kadar seyden sonra..millete bak yaa..neyse siz bilirsiniz

Yükleniyor...