Erkekler Neden sabah ereksiyonu oluyor?

Erkekler Neden sabah ereksiyonu oluyor? Kızlar Nasıl Sabah Ereksiyonu Olur?

Erkekler Neden sabah ereksiyonu oluyor?

0|0
0|30

En İyi Erkek Görüşü

• ereksiyon sadece tahrik olma durumunda olan birşey değildir. önce ereksiyon nasıl olunur onu açıklamak gerekli. penisteki basıncın artarak sertleşmesine ereksiyon diyoruz. iki tür sertleşme oluyor birincisi tahrik olma durumu bu olayda salgılanan hormonlar peniste bulunan kan basıncının artmasına sebep olur ve ereksiyon gerçekleşir ikinci durum ise ki bu 6-7 yaşlarındaki erkek çocuklarında bile olabiliyor kişinin idrarını tutmasıyla idrar kesesi penise baskı yapıyor ve bu sayede kan basıncı artıp ereksiyon gerçekleşiyor.

şimdi gelelim sabah ereksiyonuna gece uyurken vücut yine çalışmaya devam eder ortalama 8 saat uyku dersek kişi 8 saat boyunca idrarını tutar (altına kaçırma olayı yoksa). idrar kesesi şişer ve penise baskı uygulayarak penisteki kan basıncının artmasına sebep olur ve ereksiyon gerçekleşir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• kısaca sidik zoru diye bir tabir

1|0
    0|0
  • Alıntı : Dolu idrar torbasının baskısı ve idrar borusunun cinsel sinirleri uyarması sonucu omurilikteki gerilim refleksinin eyleme geçtiği kabul edilmektedir. Bunun kanıtı da sabah sertleşmesinin idrar yapıldıktan sonra hemen ya da yavaş yavaş yok olmasıdır.
    benzeri durum kadınlarda da gorulur..
    sen olmuyormusun?

0|0
    0|0
  • Vücudun sabaha karşı idrar biriktirmesi ve uyanışı sebebiyle ereksiyon oluşur. Uzun süreli değildir pek. Vücut tamamen uyanınca etkisini kaybeder.

0|0
    0|0
  • bende hep merak ederim nasıl oluyo la bu sabah benden önce uyanıyor daha gözümü bile açamıyorum. kimileri hormonel diyor kimileri ise uyku esnasında idrar tutmak için oluşan kasılmalar diyor ama net bir bilgim yok

0|0
    0|0
  • Doğanın kanunu bu

0|0
    0|0
  • bende bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Kizlarda ereksiyon olmaz sulanma islanma olur bizdeki gece kan dolasimi cok hizli oldugundan hepsi cinsel bolge de toplaniyor ve ereksiyona ulasiyoruz sizde de islanma olarak tanimlanabilir bu

0|0
    0|0
  • tamamiyle idararın geldiği için başka bir nedeni yok

0|0
    0|0
  • Bunu yaşayınca kendini fazla zanneder bazı salaklar oysaki insulin seviyesinin yüksek oluşundandır Bunu yükselten idarardir tuvalette gittikten sonra yalan. olur :)

0|0
    0|0
  • Derin Mevzular bunlar :)

0|0
    0|0
  • Yok öyle birşey arkadaşım uydurma bunlar

0|0
    0|0
  • neyyyyyyyyyyyyyy

0|0
    0|0
  • Valla bende bilmiyorum bu sabah başıma gelen şey işte o anlattığın :))) güzel oluyo hala etkisindeyim :)))

0|0
    0|0
  • Gece gördüğümüz rüyaların etkisi olabilir

0|0
    0|0
  • İdrarla ilgili biley galiba. Evli ya da sabah yanında erkek arkadaşıyla uyanan bayanların için süper işte hiç uğraşmıyo erkeği ilişkiye hasırlamamk için. Bazı şeyler nedensiz güzeldir ;)

0|0
    0|0
  • Sen sor diye sapıkjkk :D

0|0
    0|0
  • Nedeni daha çözülmedi. Heralde onun beyni var ve yer yer bize hükmediyor.

0|0
    0|0
  • Gece ereksiyonu pis oluyo

0|0
    0|0
  • Sabah sporu olmadan uyanamayızda ondan :)

0|0
    0|0
  • İstemsiz dabah bir kalkmışız alet dimdik azmadığım halde

0|0
    0|0
  • hatuna süpriz yapmak için.:D

0|0
    0|0
  • Sabahları kan basıncının yüksek olmasından heralde

0|0
    0|0
  • tatlım ben hiç düşünmedim ama 24 saat ereksiyon halindeyim ben zaten

0|0
    0|0
  • Bende bilmiyorum ama şu an zor durumdayım :)

0|0
    0|0
  • Cişten dolayı :/ kimse görmesin diye sabah sabah ellerim cebimde kambur gidiyorum wc ye kadar :/

0|0
    0|0
  • İster misin

0|0
    0|0
  • olmayın tavsiye etmem

0|0
    0|0
  • Tuvaletten olabilir

0|0
    0|0
  • sağlık açısından önemlidir.