Kızların Sünnet olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilen bilir bazı ülkelerde olan Bisi bu siz ne düşünüyorsunuz ?

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• öyle zihniyetin ta hıaamına koyum çok net

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Ne amaçla yapılırsa yapılsın, o kadın için bir eziyettir.

Vücudundan klitorisini alacaklar. O kadın bundan sonra ilişkiye girdiğinde zevk alamayacak. Yani zevk için cinsellik yaşayamayacak artık. Bıraktım nikahsız biriyle cinsellik yaşamasını, eşiyle beraber olduğunda dahi zevk alamayacak. O kadın, o günden sonra bir seks makinesi olarak görülecek. Yalnızca tenine dokunduğunda aldığı zevkle kalacak, cinsel birleşmeden bir zevk alamayacak. Yalnızca eşinin canı istediği zaman onunla beraber olacak, kendi için değil, eşi için yapacak bunu. Sonrasında zevki için değil, canı istediği için değil, eşi istediği için beraber olmaya devam edecek. Ve aynı şey, çocuklarının başına gelmesin diye dua edecek.

Kendinizi onların yerine koyun bir.
    Cinsellik yaşadığınızda hiçbir zevk almayacaksınız ve tek amacınız karşınızdakini memnun etmek olacak. Ne kadar berbat...

Ve bu işlemlerin çoğu steril olmayan ortamlarda, bir jilet ve mikrop kapmaması içinde bir şişe kolonya ile yapılmakta. Ne bir uyuşturucu, nede başka birşey.

Ve benim görüşüme göre bunun yapılmasındaki amaçlar en başta kadının nikahsız cinselliğe karşı ilgi duymaması ve bunun beraberinde gelen gelenekler. Yoksa bunun sağlık, temizlik veya görüntü açısından herhangi bir faydası yok.

0|0
    0|0
  • Canilik !

1|0
    0|0
  • İnsanlıktan nasibini almamış cahil cühela sığırlar işte

1|0
    0|0
  • Zevk almalarını engellemek. için yapıyorlar, doğru değil tabiki

1|0
    0|0
  • kadınların durtulerı ortadan kalksın dıye yapılan bır uygulama o.. cınsellıkte sogutmak ıcın ınsan haklarına aykırı bırsey.. cok az yerde kaldı ve bır cogu sadece kabıle gelenegı gıbı...

0|0
    0|0
  • -Geçen sene çocuklara sünnet yaptık
    -sizin kızınız yokmuydu?
    -düğünleri bile oldu şekerim :))

kulağa hoş gelmiyor sevmedim :)

0|0
    0|0
  • tövbe estağfurullah nereyi kesiyolarmış aceba

1|0
    0|0
  • insan haklarına aykırı , faşist memleketlerde uygulanır sadece...

1|0
    0|0
  • sıcak bölgelerde olan kadınların klitorisi normalden daha uzundur. Dolayısıyla onlarda sünnet vardır islamda. Ama uzun değilse eğer sünnet edilmez.

0|0
    0|0
  • beni ırgalamaz

0|0
    0|0
  • olmazz

0|0
    0|0
  • sen en düşünüyosun?

0|0
    0|0
  • nereyi kesiyorlar onu anlayamadım :)

0|0
    0|0
  • Amaç sünnet değil orayı dikiyorlar ki evlendiğinde ilk kocası açacakmış..

0|0
    0|0
  • Gayet normal bir durum bence hindistan basinda geliyor bunun

0|0
    0|0
  • mantığa sığmayan gereksiz bişey din'e uymayan adettir

0|0
    0|0
  • erkekler oluyosa hatunlarda olacak.

0|0
    0|0
  • Ilgilendirmiyor biz yapmiyoruz gerisi bni ilgilndirmez

0|0
    0|0
  • bizde pek uygulayan yok

0|0
    0|0
  • çokmu kabarık seninkisi

0|0
    0|0
  • Afrikada yapiliyor sebebi zevk almamalari

0|0
    0|0
  • mantığı şu imiş; kızların klitorisini keserek haz almasını engellemek. ulan madem öyle şişme bebekten ne farkı kaldı l*n kadının?
    1) klitorisin tümüyle kesilmesi (clitoridectomy);
    2) klitoris ile birlikte yakın çevresindeki küçük ve bir kısım büyük dudakların kesilmesi (excision);
    3) klitoris ile birlikte küçük ve büyük dudakların neredeyse tümüyle kesilmesi, açık yaranın dış çeperlerinin biraraya getirilerek yaranın tümüyle dikilmesi, sadece idrar ve aybaşı kanamasının akabileceği ve ancak küçük parmak genişliğinde olan bir açıklık bırakılması (infibulation).
    klitorisi örten derinin çizilip kısmen koparılması en hafif şeklini oluşturmaktadır. genellikle kadın sünneti denildiği zaman klitorisin kesilip çıkarılması anlaşılmaktadır (klitorektomi). bunun yanı sıra klitoris kesildikten sonra labium minusların dikilip kapatılması ve sadece adet kanının akabileceği bir boşluk bırakılması gibi yöntemler de uygulanmaktadır. bu yöntemlerle kadınların cinsel haz alması önlenmektedir. bu işlemin yapıldığı ülkelerde kadının evleninceye kadar sadakatini koruması için yapıldığı inanışı hakimdir. tecavüzden korunma maksatlı olarak da uygulanabilmektedir. firavun' un daha çok üremeyi önleme ve kadın cinselliğini köreltme maksatlı olarak bu işlemi yaptırdığı bilindiğinden firavun sünneti olarak da adlandırılmaktadır. hiçbir semavi dinde önerilmemesine rağmen kadınlara somali'de % 99, etyopya'da % 90, sudan'da ise % 85 oranında bu yöntemler uygulanmaktadır.

0|0
    0|0
    • kadın sünneti yapan ülkeler? kadın sünneti nedir? kızlar nasıl sünnet edilir? kadın sünneti günah mı? kadın sünneti nedir? kadın sünneti nasıl yapılır? kadın sünneti amacı? kadın sünneti kimler yapıyor? isveç’in nörköbing şehrinde bir okulda aynı sınıfta müslüman asıllı 28 kızın sünnet ettirildiği ortaya çıktı.
      kızların sünnet edilmesini 1982 yılında yasaklayan isveç, kızların anne ve babaları hakkında dava açılacağını bildirdi. 1982 yılında çıkarılan yasayla kız çocuğunu sünnet ettiren veliler 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabiliyor.
      ancak aynı sınıfta 28 kız çocuğunun 4 ile 14 yaş arasında iken sünnet ettiriliş olduğunun ortaya çıkması isveç makamlarını çok kızdırdı ve velilere 10 yıla kadar hapis cezası verilebileceği açıklandı. nörköbing okul sağlığı dairesinden yapılan açıklamada, Mart ayından beri sünnet edildiği tespit edilen müslüman asıllı göçmen kız sayısının 60’a ulaştığı belirtilerek “kız çocukları 30 ülkede sünnet ediliyor. bunların başında afrika’daki somali g

• lanetle kınıyorum ben bunları

• Seni sünnet edeyim mi

0|0
    0|0
  • Neyini kesiyonuz kızların diye sorarim onlara:)))

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hiçbir mantığı olmayan, gelenek adı altında yapılan birçok vahşi ve akıl dışı iğrençliklerden sadece biri.

1|0
    0|0
    • ya zaten doğum yaptıktan sonra, yapılan estetik bir nevi sünnet, sonuçta sarkan derileri kesiyorlar, ha sadece klitorisine dokunmuyorlar.

• Bişi düşünmüyorum iyiki o ülkede yaşamıyorum

1|0
    0|0
  • Burada olsa anam kesin beni ettirirdi.. d

0|1
    0|1
  • Valla ben şok 😱 ilk kez duyuyorum.

1|0
    0|0
  • Daha berbat bişey olamaz
    Çöl çiçeğinde izledim kadın fahişe olmadın diye klitorisi alıp yan dudakları dikiyorlar sadece tuvalet yapacak kadar yer bırakıyorlar. Evlenildiği gecede erkek bıçakla o etleri tekrar ayırıyor
    Bu sünnet yapılan ülkelerde kadın ölümü çok fazla
    Steril ortamda bile yapılmıyor dağa 2-3 yaşındaki kızları götürüp jiletle doğruyorlar

0|0
    0|0
  • Tam bir gerizekalilik

0|0
    0|0
  • Canilik kesinliklee,,

0|0
    0|0
  • iğrenç bişey :( tam bir vahşet

0|0
    0|0
  • Ben bunu kadınsağlı hocama sormuştum oda dediki cinsel ilişkiden daha fazla iki Tarafın zevk almasıymış

0|0
    0|0
  • Çok çok saçma bir zulüm Allah öteki tarafta haklarını yerine teslim edecektir o zalim yaratıkların.

1|0
    0|0
Yükleniyor...