Ya hep merak ettiğim bir soru var sağlıkçılar ve ya doğum yapmış hanımlar bilir?

Şimdi doğumu yaptınız ama bebeğin göbek kordonu tam olarak nereden kesiliyor anneden bebeği nasıl ayırıyorlar o kordon geri annenin vucuduna mı konuluyor yoksa alınıyormu hiç bişey bilmiyorum çok cahilim bu konuda yani çok zor bir durumda bulunsam bir bayana doğum yaptırmak zorunda kalacağım bir an olsa ne yapacağımı bilmiyorum

0|0
6|0

En İyi Kız Görüşü

• Kordon plasentaya bağlıdır. Bebekle birlikte plasentada dışarı atılır o yüzden kestikten sonra başka bir şey yamaya gerek yok. Umarım doğum yaptırmak zorunda kalmazsın :D

0|1
    0|0
    • ama şimdi bu kordonu nerelerden kesmek zorundayız kestik diyelim ucu açık kaldı onu ne yapacağız

• Ben sağlıkçı değilim ama bildiğim kadarıyla bebek doğduktan sonra mandal gibi bir şey takılıyor tıpaçta deniliyor sanırım ona birkaç cm bebekte kalacak şekilde kesiyorsun zaten bebeklerde görmüşsündür göbek bağını. Sonra bebek nasıl doğduysa aynı şekilde plasentada dışarı atılıyor. Bu kadar :)

Kızlar Ne Diyor 5

• 10 cm kalacak şekilde kleplenip kesilir. Steril bir gazlı bezlede sarılır çünkü mikrop kapabilir. Temiz olması lazım. Sonra kendiliğinden düşüyor zaten.

0|1
    0|0
  • ehehhe ne guldum yaaa 😂😂 bebek cikar cikmaz once bebegin kordonu kesilir ama once tipac tarzi bisey takilir. fazla dibe olmamak sartiyla sonra biraz bekledikten sonra plesanta cikarilir iste 😋

0|1
    0|0
    • hiç kimse tam olarak anlatamıyor tıpaç tam olarak nereye ne mesafe de takılırı nereden kesilir plesenta

• kordonun ortasina birbirnden 3 5 cm uzak 2 kiskac takilir sonra kordonun ortasindan yani 2 kiskacin ortasndan kesilir kordon temizlendikten sonra bebegin gobege yakin kismina kiskac takilir tekrardan o zaten ilerleyen gunlerde duser ve ya siz alirsiniz. plesanta yarim saat sonra cikartilir. ama herkesin midesi kaldirmaz 👍

• bebeğin kordonu 5 cntım kalıcak kadar bebekten kesılıyor anneye bırdaha gerı takılmıyorr

0|1
    0|0
  • Bebegin esi var plasenta kordonun ucu ona bagli o da anneden cikariliyor bağ onun ucundan kesiliyor

0|1
    0|0
    • haa kordon direk anneye bağlı değil arada başka bir organ var öylemi

• peki tam olarak nerelerden kesiyoruz kestikten sonra dikiyormuyuz ucunu çünkü açık kalacak

• İlk bebek cikinca direk bebegin göbek deliğinin bitiminde kesiliyor ve göbeğine mandal koyulur o mandal en geç 10 güne ddüşer kendiliğinden eşini de kordondan yavaş yavaş çekerek cikariyorlar bir daha kesmeye gerek yok zaten bebek kurtuluyor ama eğer plasenta kaliteliyse bagi kesip plasentayi dondurucuya kaldirip sakliyorlar

• Niye doktorculuk mu oynacaksın sen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...