18 gündür adet?

18 gündür geçikti ilk defa böyle oldu ne yapmalıyım ?

0|0
4|14

En İyi Kız Görüşü

• Cinsel ilişki yaşadı isen bir gebelik testi yap. Eğer değilse ve bir sebepten dolayı doğum kontrol hapı alıyorsan onlar gecikme yapar hiçbiri değilse dengesiz bir adet çarkın var o da bekar biri isen sorun olmaz.

1|0
    0|0
    • Erkek arkadaşımla ilişki yaşadım 40 gün önce

• Takip isteği gönderdim bakabilirsin

• gizlisin ama beni takip eden çok kişi var :) Profili açtım istersen mesaj atabilirsin:)

Erkekler Ne Diyor 14

• ADET GECİKMESİ NEDENLERİ

REGL GECİKMESİ NEDEN OLUR?
    Adet gecikmesi adet görülmeye başlanan ilk yıllarda genç kızlarda, orta yaşlarda, menopoza yaklaşılan ileri yıllarda, evli bekar her kadında çok sık görülen bir durumdur. Evli kadınlarda adet gecikmesi durumunda akla gelecek ilk ihtimal genellikle gebelik olur. Ancak her adet gecikmesi gebelik olduğu anlamına gelmez, gebelik dışında bir çok sebep olabilir:

Adet gecikmesinin sebepleri:
    - Stres regl gecikmesinin en yaygın nedenlerinden birisidir.
    - Hastalık geçirmek
    - Yaşam tarzı ve iş koşullarında, çalışma saatlerinde önemli değişiklikler. Örneğin güzdüz vardiyasındaki bir kadının gece vardiyasında çalışmaya başlaması gibi..
    - Kullanılan bazı hormonal ilaçlar, doğum kontrol hapları, doğum kontrol iğneleri, progesteron hapları v. b. Antibiyotikler adet düzenini etkilemezler.
    - Kilo alma ve kilo verme
    - Troid (guatr) hastalıkları
    - Depresyon
    - Polikistik over hastalığı
    - Emzirme
    - Ciddi beslenme bozuklukları (anoreksia, bulumia)
    - Aşırı egzersiz ve spor yapmak
    - Cinsel ilişkiye yeni başlayanlarda adet gecikmesi görülebilir
    - Yumurtlama düzensizliği ve yumurtlama tedavileri

Adet gecikmesi özellikle sürekli tekrarlıyorsa ve uzun süre (bir haftadan fazla) gecikmeler yaşanıyorsa mutlaka doktor tarafından değerlendirilmesi ve sebebinin araştırılması gereken bir durumdur.

Adet gecikmesi kaç gün olur? Kaç gün olması normaldir?
    Bir kaç gün veya en fazla bir hafta adet gecikmesi stres, günlük yaşam değişiklikleri v. b nedenlerle olabilir. Bunun senede bir kaç kere olması normaldir.
    Bir haftadan uzun süren adet gecikmeleri olabilir, bazen bir kaç ay gecikmeler olabilir, bu durumlarda mutlaka değerlendirme gerekir. Özellikle emziren annelerde, bazı hormonal bozukluklarda aylarca adet gürememe olabilir.

0|0
    0|0
  • Korunmasız ilişkin oldu mu?

0|0
    0|0
  • hamilemisin?

0|0
    0|0
  • Sağlık sorunu olabilir. Doktora görün.

0|0
    0|0
  • Hayirli oksun hamilesiniz. en guzeli saglik ocagina git kan testi yaptir garanti sonuckari alincada hamile kaydini yaptir bizahmet.

0|0
    0|0
  • mevsımsel veya pskolojık olabılır 18 cok erken bır doktora gorun

0|0
    0|0
  • Hamile olabilirmisin

1|0
    0|0
  • Malzemeyi yerken iyi demi

0|1
    1|0
  • Yaş gelmiş tabi

0|0
    0|0
  • Ben bu siteye jinekolog olmak için adaylığımı koyuyorum

0|0
    1|0
  • Hamilesin? Ya da menapoza girdin?

0|0
    1|0
    • Aşağıda "Erkek arkadaşımla ilişki yaşadım 40 gün önce" demişsin , Nur topu gibi geliyor öyleyse..

• Hamile olabilirsin .

1|0
    0|0
  • Yaşa bakarsak menapozdan başkası değil :)

0|0
    0|0
    • 30-35 değil menopoz 48-50 yaşları arasında adet zamanı bittiğinde olur. Bilmeden atma kafadan.

• Biz de biliyoruz heralde 30 yaşında menapoza girilmeyeceğini amma alıngan oldunuz mk.. Makara yapmaya bile gelmiyo, bu kadar takılma herşeye sen biliyosan zaten neyin ne olduğunu gül geç..

• Çok güzel konuştun ağzına sağlık mesaj atıcaktım atamadım tanışmak isterdim @Alicesiz

• Menopoza mi girdin sen acaba

0|0
    0|0
    • Kadının yaşının menopoz ile alakası yok. 30-35 yaşlarında bir insan menopoza girmez. Adet dönemi 48-50 bilemedin 45 yaşında gerçekleşir.

• iki secenegim vardi ya hamile ya da menopoza girmistir dedim saol birini eledim kesin hamile ozman

• Yani kesin ama moralini bozmamak gerek. Sonucu alınca yeterince bozulacak zaten...

Kızlar Ne Diyor 3

• arada olur gecikmeler

0|0
    0|0
  • bence hamilesin.

0|1
    0|0
  • Menapoz olabilir

0|0
    0|0
    • 27 yaşında?

• Hamilelik olamaz dışa boşaldı