Eşcinsellik doğuştan mı gelir?

Eğer öyleyse Allah kuranda onları lanetlemiş ve yapanları lüt kavmınden olcağını söylemiş çelişki yok mudur burda sizce bide neye dayanarak bu eşcinselliğin çok günah olmayan bi davranış olduğunu düşünüyorsunuz bi türlü kafam almıyo

Güncellemeler:
beyler sorum dinle alakalı eger dogustan geliyosa nie dinde bu kadar günah sonucta adalet yok mudur
lan ben escinsel degilim bazı yerde gordum size soruyorum sizde ... cıkarttınız

0|0
10|7

En İyi Erkek Görüşü

• haram olan fiili livata yani homosexuel ilişki yoksa bi erkeğin başka bi erkeğe aşık olması haram değil hepimizin aklından sapıkça şeyler geçer önemli olan fiiliyat. erkekler çok eşli canlılar 2 tane çok eşli canlının da ilişkisi çoğunlukla sex üzerine kurulu oluyor bi kadınla erkeğin ömür boyu sürecek ilişkisi gibi değil. fuhuş olsun tek gecelik birliktelikler olsun bunların ister erkek erkeğe isterse erkek kadın şeklinde gerçekleşmesi sapıklıktır. cinsel hastalıkların yayılmasına ailelerin yıkılmasına ve sevgisiz problemli çocukların yetişmesine sebep olur. kısacası eşcinsel olman normaldir ama dibini dövdürmen zırt pırt partner değiştirmen cinsel sapıklıktır. lut kavminin olayı da bu sapıklıktı ergen erkek çocuklarının ırzına geçilmesi falan malum erkeğin en kadınsı olduğu dönem teenager olduğu dönem.bugün bile travesti ve transexueller fuhuşta kadından daha çok kazanıyor hatta uzakdoğu bu işin merkezi olmuş insan ister homo ister hetero isterse biseksüel olsun nefsine hakim olabilmeli herkes her canının istediğini yaparsa işin suyu çıkar eşdeğiştirmeleri evlilerin birbirini boynuzlaması gönüllü ensesttin falan da normalleştirilmesi yakındır avrupa da zaten açık ilişki evli olup başkalarıyla düşüp kalkma normalleşmiş konumda isveçte özkardeşler arası evlilik serbest.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Doğuştan falan gelmiyor.Psikologlarda yanlış eğitim yüzünden olduğunu düşünüyor..Hormonlara bağlı olan durum için birşey diyemem .Hastalık kitaplarından çıkarılmış olabilir ama tıpta bunun doğuştan geldiğini kabul etmiyor.

0|1
    0|0
    • Eşcinselliğin psikoljiyle bir alakası yoktur. Bu dediğin 30-40 yıl önce çürütlmüş birşey. Yapılan son 20-25 yılda yapılan bilimsel çalışmalar hem heteroseksüel hem eşcinsel yönelimin büyük oranda biyolojik faktörlere dayandığını göstermektedir. Bu biyolojik faktörlerin ne olduğu merak ediyorsan aşağıdaki linki incele.

link

• heryerde ne bu kendini ispatlama istediği .Daha öncede yazdın tamam.Utanıyorsan eşcinsel olma o zaman.Ayrıca kitaplardan çıkması kabul edildiği anlamına gelmiyor !

• Ben dogustan gelen bise olduguna inaniyorum..escinsel olmak gunah değil..escinselligi yasamak gunahtir..her insan bu dunyada sinavdan geciyor..onlarin sinavida bole..

Sirf muslumanlikta gunah olan bise değil bu..benim katolik bi arkadasim var..oda lez..ama koyu katolik oldugu icin kiz arkadasi yok..erkek arkadasida yok tabiki..ama inanci geregi cinsiyetini yasayamio..bu onun icin kolaymi..hayir..kizin psikolojisi tamamen bozuldu..psikolojik hastanelerde kaldi..

Bu yuzden kimse demesinki kendi secimleri..secimi olanlar bi ler..onlar her ikisinide sevebilior..

1|0
    1|1
  • eşcinsellik hastalık değildir dünya sağlık örgütü de bunu açıklıyor. sapkınlık da değildir tercih hiç değildir. biz ne kadar normalsek onlar da o kadar normaldir. heteroseksüel biri nasıl kendi hemcinsine karşı bir şey hissedemiyorsa homoseksüel biri de karşı cinsten birine karşı bir şey hissedemez. kimse bir gün uyanıp da eşcinsel olmaya karar vermiyor yani. yok öyle bir dünya.

1|1
    0|1
  • Tek çelişki bu mu sence? Bazı insanlar daha çocukken hemcinslerine ilgi duyuyor. Bu durumda eşcinselliğin bir seçim olduğu tartışılır.

1|0
    0|0
  • Niye çelişki oluyor lanetlemiş evet çünkü doğuştan gelen birşey değildir. İslamı karalıcam diye ne yapacağınızı şaşırdınız.

1|2
    3|1
    • ben karalamıyorum sadece her yerde boyle dogdum escinselim kızlara karsı bisi hissetmiyorum diyo kafam almıyo saçma değil mi sonucta cok buyuk bi günah

• ya güzel kardesim araştrıma yapmıslar ben araştırmayı yalan çıkarmaya çalısıyrum tabiki bilemez 3 yasında ne oldugunu

• Yapılan son 20-25 yılda yapılan bilimsel çalışmalar hem heteroseksüel hem eşcinsel yönelimin büyük oranda biyolojik faktörlere dayandığını göstermektedir. Bu biyolojik faktörlerin ne olduğu merak ediyorsan aşağıdaki linki incele.

link

Not: Dini inancım yok.

• Dogustan gelen bisey ve ureme acısndan yanlıs bisy .Buda o insanın kaderi kimseyi kınamamak lazm bizimde birgun evlatlarımz olacak.

0|0
    0|0
  • Doguştan gelen bir şey degil.Azıcık araştır et dinden çıkmadıgınız kaldı bi.

0|1
    1|0
    • apılan son 20-25 yılda yapılan bilimsel çalışmalar hem heteroseksüel hem eşcinsel yönelimin büyük oranda biyolojik faktörlere dayandığını göstermektedir. Bu biyolojik faktörlerin ne olduğu merak ediyorsan aşağıdaki linki incele.

link

• Doğuştan çift cinsiyet olanlar, illa iki yerden alacak diyer bir durum yok hangisi ağır basıyorsa ona döner.

0|0
    0|0
  • hepsi doğuştan olma eşcinsel değil..kimi doğuştan evet, anne rahminde başlıyor. diğeri ise, çevresindeki olumsuz yahut özendirici hayat tarzlarında görüp etkilendiği kişiler yüzünden oluyor...nefsine çok ama çok hakim bir tip olmayınca da eşcinsel oluyor malesef..çevre, sosyal yaşamdaki arkadaşlar vb. faktörler önemli yer tutuyor.

0|0
    0|0
  • Sadece sapıklık.

1|1
    2|3
    • Cinsel tercih yönelimleri doğuştan olmaz çocukluktan alır bazı şeyleri psikolojisi etkilenmiştir ve ileriki yaşlarda yanlış tercihe yönelimler olur.

• Bencede :D

• Yapılan son 20-25 yılda yapılan bilimsel çalışmalar hem heteroseksüel hem eşcinsel yönelimin büyük oranda biyolojik faktörlere dayandığını göstermektedir. Bu biyolojik faktörlerin ne olduğu merak ediyorsan aşağıdaki linki incele.

link

Erkekler Ne Diyor 6

• Yapılan son 20-25 yılda yapılan bilimsel çalışmalar hem heteroseksüel hem eşcinsel yönelimin büyük oranda biyolojik faktörlere dayandığını göstermektedir. Bu biyolojik faktörlerin ne olduğunu merak ediyorsan aşağıdaki linkten bilgi alabilirsin.

link

0|0
    1|0
  • Eşcinsellik gelişimsel bir süreç sonunda oluşur. Herhangi bir biyolojik bozukluk sonucu oluşmaz.Baskın bir davranış türüdür sadece. Yani doğuştan veya ani değildir. Çevre faktörü en etkili şey bu konuda. Ve bir süre sonra genetiği etkileyen şey; yine çevredir.Zaten biyo-genetikte de bu döngüsel bir yapıdır.

Din, kültüre tabii bir oluşumdur. bulunan dönemki kültür neyi gerektirirse ya din ona göre oluşturulur yada var olan din toplumun bakış açısına göre değiştirilip şekillendirilir.Senin bahsettiğin lut kavmi hikayesi kurana özgü bir hikaye değildir zaten. İncilde de geçer, tevratta da geçer.. Fakat hepsinin kaynağı mezopotamya efsaneleridir. O dönemin bakış açısı ile ilgili bir durum.

0|0
    1|0
    • Yapılan son 20-25 yılda yapılan bilimsel çalışmalar hem heteroseksüel hem eşcinsel yönelimin büyük oranda biyolojik faktörlere dayandığını göstermektedir. Bu biyolojik faktörlerin ne olduğunu merak ediyorsan aşağıdaki linkten bilgi alabilirsin.

link

• Sen eşcinsel olmayan bir erkeği, varsayalım 20 yıl boyunca 10 eşcinsel erkekle aynı odaya kapat, bir süre sonra çevre faktörü,sosyo-kültürel etmenler ve daha bir sürü sebepten dolayı eşcinsel eğilimler göstermeye ve bulunduğu çevre, genetiğini değiştirmeye başlayacaktır. Veya bayanların cinsel yönden baskıda bulunduğu toplumlarda eşcinsellik oranı oldukça yüksektir.

• Yani değişen genetiği etkileyen şey, çevresel evrim mekanizmasının itici gücüdür. Çevre bu döngüsel yapıda mutlak baskındır. Aksi halde zaten bu konunun evriminden bahsedemezdik.

• Öyle şeyler doğuştan gelmez,kendini frenliyemezsin eşcinsel olursun.

İraden yoksa herbişey olursun.

1|0
    1|1
    • ya bende çelişki yok mudur dinle diyorum nie dogustan gelsin eger bu kadar günahsa

• Doğuştan gelmiyor arkadaşım.

Bu durum psikolojik.

• Eşcinselliğin psikolojiyle ilgisi yoktur. Yapılan son 20-25 yılda yapılan bilimsel çalışmalar hem heteroseksüel hem eşcinsel yönelimin büyük oranda biyolojik faktörlere dayandığını göstermektedir. Bu biyolojik faktörlerin ne olduğu merak ediyorsan aşağıdaki linki incele.

link

• doğuştan ne geliyor onu anlamadım ?

0|0
    1|1
    • escinsellik duyguları

• Eşcinsellik dünya sağlık örgütü ve amerikan psikiyatri kurumu başta olmak üzere nerdeyse tüm evrensel saygın bilimsel kuruluşlar tarafından hastalık olarak kabul edilmemektedir. Eşcinselliği heteroseksüelliğe dönüştürmeyi başaran bir terapi ya da ilaç yoktur.Yapılan son 20-25 yılda yapılan bilimsel çalışmalar hem heteroseksüel hem eşcinsel yönelimin büyük oranda biyolojik faktörlere dayandığını göstermektedir. Bu biyolojik faktörlerin ne olduğu merak ediyorsan aşağıdaki linki incele.

• nereden geliyorsa gelsin,herkes dilediği gibi yaşasın

0|0
    0|0
  • kimseyi kınamamak gerek arkadaşlar...yorumlara dikkat edelim bence

0|0
    1|0
Yükleniyor...