Kızlar, bayanlar yardım edebilir misiniz?

16 yaşındaki amca kızıyla birlikte yaşıyorum.
Ailesi doğu görevi nedeniyle bana emanet etti.
Sanıyorum ilk defa adet oluyor,hem benden utanıyor,hemde etrafımızda sorup öğrenebileceğimiz kimsemiz yok,kendisi de bilgi sahibi olmadığı için sizlere sorayım dedim.

1- Kaç gün sürecek ? Ne zaman temizlenip yıkanması gerekiyor ?
2- Çok zayıf bünyesi var,sürekli kan kaybedeceği için daha da zayıf düşmemesi adına,bu dönemde nasıl beslenmesi lazım ?
3- Ağrı ve sancıya iyi gelecek ilaç ya da alternatif tıp dediğimiz kaynatıp içebileceği ot- çöp var mı ?
4- Tecrübesiz olduğu için hangi ped markasını ve ne özellikte olması gerektiğini bilmiyor.
Markete gidip baktım,çeşit çeşit model var,gece - gündüz kanatlı - koku önleyici,sızdırmaz- nefes alan gibi bir sürü şey...
Hangi marka ve modeli önerirsiniz ?
5- Kendini kötü hissettiği için yarın okuluna gitmek istemiyor.Evde yatıp dinlensin mi,yoksa okula gitsin mi ?
Alışkanlık edinip her ay 2-3 gün okuldan kaytarmasını istemiyorum.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar,cevap verip eklemek ve önermek istedikleriniz varsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

3|1
6

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• O yaşta bir kız ne yapacağını bilmeli - bence biliyordur- bu kadar endişelenmen gerekmiyor. Reglin ilk günü okula gitmemesi iyi olur okulda sancısı falan olursa seni arayıp eve çıkmaya izin istemeye falan utanır. Marka olarakta o biliyordur zaten ama kokulu olanlardan uzak dur -kısırlığa yol açıyor- orkid kalitelidir gece alırsın gündüz gece kullanır. Beslenmesi içinde çocuk mu bu zayıf düşsün 11 yaşımdan beri hiç zayıf düşmekten başıma bişey gelmedi. Klasik sancıları tutar o kadar.

0|1
    0|0
    • Bilmiyor işte, emanet olunca mecbur üzere titriyorum.
      Yine de teşekkür ederim.

• Diğer cevapları okuyunca farkettim günde iki aspirin falan demiş şeker değil bu almasın ilaç. Adaçayı veya aslanpençesi çayı iyi gelir ağrıya sonraki adım olarak ilacı düşünebilirsin. Ayaklarını ve belini sıcak tutsun. Sanada kolay gelsin

• Adananın da not ettim.
      Sağolun.

Yükleniyor...