Ailesinden cinsel eğitim alan var mı gerçekte?

seni leylek getirmedi yavrum :) size bu gerçeği kim söyledi? nasıl olduğunu açıklayan oldu mu? sonrasında da prezervatif korunma yöntemi falan konularında ailenizden ders aldınız mı ?

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

• bizim kültürde bu konulara biraz uzaklar :)) sanmam alani ben almadim kizim sakin verme dediler :)) ama aciklamasi yoK :D

0|3
    0|0
    • :))) uysun mu sakın kısmına :)

• bana öyle bir eğitim verildi modern bir ailedeydim eee peki size o bölgeyi korumanız gerektiğini filan nasıl anlattılar bekareti filan

Kızlar Ne Diyor 6

• Daha konuşmaya başlarkenden itibaren cinsellikle ilgili bilgileri alabileceğim ölçüde annemden almaya başladım.. Memelere memiş, kukuya pisi pisi ya da kedicik derdik..

Erkek kardeşimle de babam ilgilenirdi bu konularda ve pipisinin ne işe yaradığı konusundaki ilk bilgileri babamdan almıştı..

Daha sonraları ergenlikle beraber annem her konuda danıştığım kişi oldu ve ya kendisi açıklardı sorduğum konuyu, ya da beni bilgi alabileceğim kitaplara yönlendirirdi..

0|0
    0|0
  • ergenlige girdigim zamanlarda birgun kitapligimda aile ansiklopedileri farketmistim, hatta adi da esim ve ben di yanilmiyorsam. annem koydu sanmistim yani etrafi duzenlerken, sonra baktim icinde cinsellikle ilgili bircok sey vardi. okudum tabi merakla hatta o zamanlar ezberledim belkide:) simdi dusunuyorum bilincli yapilmis bir hareketti o , ama ben anlayamadim tabi.

1|0
    0|0
    • annen mi koymuş?

• sadece okurdum anlamaya calisirdim, aslinda cogu zaman idrak da edemiyordum :) okudugum bircok seyi cook sonradan anladim. kisacasi teoriden sonraki donem uzundu yanii

• güzel yöntem.

mantıklı.

sevdim : )

• karşı cinsin vücudunu tanıdım neler olduğunu

0|0
    0|0
  • ben baya bir aldım o dersten :D

0|0
    0|0
  • Kitap hediye etti. Arada gene uyarır korunmam konusunda ama bıraktı gibi artık.

0|0
    0|0
    • şanslıymışsın.hem kitap bırakmış hem korunmanı söylüyor

• ilk adet oldugumda pedi nasıl kullanmam gerektigi dışında annemden bir egitim almıs degilim.zamanla çevreden ve arkadaşlardan ögreniyorsun.örnegin spiral ve dogum kontrol haplarıyla ilgili ablamın ve arkadaslrının konusmasından kendi aralarındaki konusmasına kulak kabartmıstım

0|0
    0|0
    • ablanın doğum kontrol haplarını mı kullanıyorsun.iyide bildiğim kadarıyla bu herkes için farklıdır ve jinekolog her bünyeye ayrı ilaç yazar ?

• yok ya henüz birşey kullanmıyorum,bilgi sahibi olmak adına onlardan fikir sahibi oldum demek istedim.

• :))) o konular cinsellik başladıktan sonra öyleyse

Erkekler Ne Diyor 10

• ben 17 yaşındaydım bir sevgilim vardı, ilk kez onu pantolon üzerinden tatmin ederken sıra bende dedi, elini attı, gerçekten merak ettiği için "bu ne?" dedi. "Ne olabilir" dedim, gülüştük ama şaşırmıştım doğrusu, insan en azından netten falan bakmaz mı nasıl oluyor nedir:)

0|0
    0|0
  • aileden almadık ama ortaokuldayken cinsel eğitim dersi almıştık tek ders, o da biyolojiden farksızdı. Bir tek masturbasyonun zararsız olduğunu öğrendik bu da bir şeydir

0|0
    0|0
  • babam bana dergiler almış geitirip vermişti bi ara.Ben dergileri bi köşeye atıp onun prnografi filmlerini çalıyodum haberi yok =)

0|1
    0|0
    • bi de babasıyla birlikte p*rno izleyen bi arkadaş vardı lisedeyken, ne kadar doğrudur bilmem ama olabilir de

• hiç almadım denebilir. çevre, internet derken. internetle çok küçük yaşta tanışınca.

0|0
    0|0
  • hayır,söylemeye calıştılar ama ben müsaade etmedim

0|0
    0|0
  • babam değil din dersi hocamız saolsun pek çok şeyi anlattı zamanında.

0|0
    0|0
  • birçok aile bu düşünceye kapalıdır çünkü çocuğun cinselliği umrunda bile değildir komik ama doğru ailesinden bir şekilde bilgi alan çocuklar ne kadarda şanslı :)

0|0
    0|0
  • yok canım ne gezeer...el yordamıyla bulduk biz herşeyi...kuşlar gibi kanatlandık yani...

0|0
    0|0
  • hiç almadım k*ka pis

0|0
    0|0
  • Hiç almadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...