Evlilik öncesi ne gibi testler yapılıyor bileniniz var mı?

Arkadaşlar, evlilik öncesi yapılan testler neler? Kızlık zarı vs. gibi testler yapılıyor mu? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

1|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kan uyuşmazlığı hakkında bilgi vermek istedim.

Eğer kan uyuşmazlığı olan bir çift ' in hamilelik zamanında çocuklarına uyuşmazlık ignesi yapılarak koruna bilirmiş .

Rh uygunsuzluğu olan bir çiftin bebeğinde immunize Rh uygunsuzluğu ortaya çıkmasının engellenmesi mümkündür. Bunun için Rh (-) kan grubu taşıyan annenin bebeğinin Rh(+) kan grubuyla ilk karşılaşmasını engellemek gerekir. Bu amaçla çeşitli isimlerle piyasada bulunan (örnek: RHOGAM) Anti-Rh-immunglobulinleri (antikorları) kullanılır. Halk arasında bu ilaçlar "uyuşmazlık iğnesi" olarak bilinirler.

Bu ilaçların içinde Rh (+) kan grubuna karşı antikorlar vardır. Bu antikorlar daha önce Rh(+) kanla karşılaşmış Rh(-) annelerin ürettikleri antikorların aynısıdır. Bu antikorlar anneye kalça yoluyla enjekte edildiğinde anne kanına geçerek tüm Rh(+) antijen taşıyan hücreleri bulur ve anne savunma sistemi henüz bu Rh(+) antijenleri görmeden bunları parçalayarak ilk teması engeller.

Anti-Rh-immunglobulinleri (antikorları) ilk teması her zaman başarılı bir şekilde engelleyemeyebilirler. Ancak düzenli antenatal takibe gelen gebelerde 28. gebelik haftasında ve doğumdan sonraki ilk 72 saatte olmak üzere toplam iki doz uygulandıklarında ileriki gebeliklerde problem ortaya çıkma olasılığı binde 1 kadar düşüktür. Doğum sonrası tek doz uygulamada başarısızlık oranı %2'ye çıkar.

0|0
    0|0
    • Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

• Evet bende araştırma yapıyordum unutmuşum annem hemşire olduğundan hastanede çok ras geldim evlenen çiftlere test yaptırırken genelde akraba evliliklerinde sorun çıkıyormuş zaten

• Teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 14

• Kan tahlili ve kan grubu belirlemesi yapılıyor. Kan uyuşmazlığı ve Hepatit gibi hastalıklara bakılıyor. Kızlık testi ne demek yahu devlet ne karışır vatandaşın uçkuruna.

2|1
    1|0
    • Ben bakılıyor diye biliyordum ama sanırım çok önceden böyle bir test yapılıyormuş. :/

• @rosa : teşekkürler :))

@penti : Niyet önemli, ben onu (+) olarak görüyorum. Teşekkürler :))

• Rosalindam tsk :)

• Nerdee o tip testler eskide kaldı. Keşke yapsalar... Erkege de...

0|0
    1|0
    • Şuan için hiç bir test vs. yapılmıyor mu yani ? mesela kadınlar için smear testi yapılıyormuş ilişkiye girmeden önce bu da mı yapılmıyor ?

• yapılsa yapılsa kan testi işte. başka bir test yok.

Bilmiyorum aslında evli arkadaşlara sor istersen ama özelden yaz belki cevaplamak istemezler.

• Peki teşekkür ederim.

• Sağlık testleri önemli ancak ben evlenmeden önce her çifte kişilik testi yapmasını öneririm. Kişilikleri 4 renge ayırmışlar. Netten kişilik renkleri diye aratın. Kırmızı, mavi, yeşil ve sarı olmak üzere insanları dörde ayırıyorlar. Testin sonunda kişinin rengi ortaya çıkıyor. Aynı renkler eğlenir, ayrı renkler evlenir. Mantık şu şekilde; aynı renkte yani aynı karakterde olan kişiler iyi arkadaş olabilir ama evlenmek için kişilerin eksik yönlerini karşı cinsten tamamlamaları gerekir. Örneğin konuşkan birisi sakin birisiyle evlenince mutlu olur. İki geveze sadece iyi arkadaş olur, iyi eş olmaz. Bu test sonucunda karşınızdakinin sevdiği ve sevmediği şeyleri de öğrenirsiniz, ona göre davranırsınız.

0|0
    1|0
  • soru gerçekten komik geldi , evlilik öncesi testi anlarımda bunların arasında dediğiniz kızlık testi gerçekten saçma , bunu düşünüp soran kız veya sana söyleyen kızın kızlığından şüphe duyarım . üstelik bu konu sadece evlendiğin adamı ilgilendirir o yaptırırsa yaptırır , niye bu testi direkt söyledin akım almıyor ?

0|1
    0|0
    • Bu sitede her istediğim soruyu sorabilmem için üye oldum. Sana komik gelmiş olabilir. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp sonuçta ve bende bilmiyorum. bilmem anlatabildim mi :))) iyi akşamlar dilerim size. cevabınız içinde teşekkürler.

• Sanırım biz yoğun bir dönemde gittik; bizden hiçbir şey istemediler (yıl 2008). Zorunlu bir eğitim varmış; doğum kontrol yöntemleri hakkında. O da yaklaşık 20 dk kadar sürdü. Kan gruplarımızı söyledik bir de... Kızlık zarına falan kimsenin bakmaya hakkı yok.

0|0
    0|0
  • ne o kız değilsin galiba: gerçi şimdi çinden ithal kızlık zarları varmış koyuyosun hop kıpkırmızı hertaraf:D

1|0
    0|0
    • Bakireyim,fakat sadece bunları merak ettim.Gizliyiceğim bir şey olsa zaten soruyu gizli sorardım :) hımm renk işi güzelmiş doğrusu :)

• yeri geldiğinde en asil yeri geldiğinde en acı renktir kırmız:)

• kardeşim kan testleri yapılıyor her hangi bir hastalık taşıyormusunuz diye olay bu ve kan uyumuna bakılıyor başka birşey yok abartılacak kadar büyük bir test degil

not:kızlık zarı istege göre bakılır ama bence sacma erkek adam kendi bakar baktırmaz

0|0
    0|0
  • kan grubu dışında her hangi bir test yapılmaz

0|0
    0|0
  • kuvete sıcak suda oturtma konusunda bi şeyler duymuştum kızlık zarı diktirilmesi konusunda

0|0
    0|0
    • Kızlık zarı diktirilmesi hakkında bişeyler sormuyorum ki bunu nerden çıkartıyosunuz ?

• eliza .. herhangi bi bulaşıcı hastalığı olup olmadıgını gösterir.. gerci siz gidin doktora evlenicez ne gibi testler yapmamızı önerirsiniz diyin onlar size yapar ;)

0|0
    0|0
  • ... Kızlık zarı testi yapılmıyor diye biliyorum.Ama bu korkun var ise ve birilerinden bunu saklıyorsan,evlenmeden önce,evleneceğin erkekle bunu paylaşmalısın.Çok büyük sorun olabilir.

0|0
    0|0
    • Allaha şükür böyle bir sorunum yok :))) Arkadaşlarım demişti bana öyle bir test yapılıyor diyede bende merak etmiştim sorayım dedim cevabınız için teşekkür ederim. :)))

• Kan testi yapılıyor oda kan uyuşmazlığı varmı diye bakılıyor geri kalan testlere isterseniz kendiniz baktırabilirsiniz

0|0
    0|0
    • Yoksa bir zorunluluğu yok yani öyle mi ?

• ama ben bi yerde okumustum öyle bir durumda cocuk dogunca kaninin degistiriyorlarmis olamaz mi bu :S ?

• kan degistirme ne ya :) ben yukarda tedavisini anlattim oradan okuyabilirsin

• Testis kontrolü yapılması gerk bence...

0|0
    0|0
  • Bildiğim kan testi var. Başka birşey bilmiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• yasal olan tek test kan testi. kan grubunu belirleme, cinsel yolla bulaşıcı bir hastalığa sahip olup olmadığına ve akdeniz anemisi taşıyıcısı olup olmadığına bakıyorlar. yani evlilik öncesi yasal bir bekaret kontrolü söz konusu değil, durum o kadar da umutsuz değil:)

0|0
    0|0
  • Kızlık zarı testımı ? yaşın kucuk sanırm...

0|0
    0|0
  • kan tahlili yapılıyor kızlık zarı kontrolü yapılmaz ayrıca artık bu kontrol yasaklandı

0|0
    0|0
    • Teşekkürler :)))

• kan testinin sebebi de hastalık ve doğacak çocuklar için bir kan uyuşmazlığının olup olmadığı nı belirlemek içindir

• ne diyorsun şimdi sen diktirmek ten bahseden kim ... korkun varsa sen diktir bir yerlerini ... benim böyle korkularım da takıntılarım da yok allahı kandırmaya çalışmıyorum zati bunu yapmak için sebebim de yok

• önce öküzlük testi yap evleneceğın ınsanı ozellıkler taşıyo mu ona bak bi

2|0
    0|0
  • akdeniz anemisi testi ( taşıyıcılık için) yaplıyor sanırım isteğe bağlı mı bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...