’Seni Seviyorum Phillip Morris’ ülkemizde yasaklanması yakın bir filmdir.

link

İşe yukarıdaki fotografı açıklamakla başlamalıyım.’Seni Seviyorum Phillip Morris’filminden alıntı bir karedir.Bu adamlar evet gay.Filmi ilk izlemeye karar vermem Jim’in olması nedeniyleydi.Komiktir dedim.Konusunu bile okumadan.Film başlarken gerçek hayattan alıntıdır kelimeside ilgimi çekmedi değil.En başlarda sade bir aile filmiydi.Sonra Steven Russell (Jim) kaza geçirdikten sonra eş cinsel olduğunu fark edip eşinden ayrılıyordu.Erkek arkadaşıyla takılıyordu.Hapishaneye düşünce sarışın mavi gözlü çocuğumuz Philip Morris (Ewan) ile tanışıyor.Filmde 2side hem cins olduğu için ülkemizde karşı çıkıldığına eminim.Ama eğer farklı cins olsalardı ne büyük bir aşk hikayesi derdiniz.Tatlı bakışmalar,mektuplaşmalar,o hapishanenin kötü yemekleri yerine ızgara yemeleri tabi filmin birde trajik tarafı var.Steven, Philip‘i mutlu edebilmek için yapmadığı dolandırıcılık kalmıyordu.Sahte avukatlık,sigorta şirketi vs. sonuçta sevdiği için bişeyler yapmaya çabalayan biri vardı.Sonunda ne olduğunu izleyipte görün (: Jim’in alışık olduğumuz çok farklı bir karakteri canlandırdığı burda aşikar.Güzel filmdi Jim.Ay lav you Jim .

İzleyipte yorum yapmanızı öneririm.

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• ülkemizde tecavüz ağırlıklı diziler yasaklanmıyorsa bu tür filmlerde yasaklanmamalı

4|2
    1|0
    • aynen katılıyorum.

• definitely ;)

behlül yengesiyle birlikte olur reyting rekorları kırar

kavak yellerinde kimin şeyi kiminkinde belli değil

ve bunlar gibi nice aptal diziler reyting rekorları kırıyor güzel ülkemde ama yabancı filmde biraz cinsellik küfür olunca yok bu film ahlaki değerlerimize ters kaldırılsın falan da filan bırakın kardeşim bu ayakları önce kendinize bakın ;)

Erkekler Ne Diyor 7

• fatmagül tecavüze uğrayıpta milyonlar izliyosa,kavak yellerinde kankalar birbiriyle çıkıp sevişiyosa,bir başka dizide amca yeğenine tecavüz ediyosa bu film yasaklanmamalı.ayrıca eşcinseller de insan.niye dışlıyoruz onları?hormonal bi durum bu.o insanlar da toplumun bi parçası.yasaklanmamalı bu film.izlemedim yorum yapıyorum gerçi

0|0
    0|0
  • Yasaklansın..! Ahlaki olarak bize ters gelen filmler yasaklanmalı. Artık TV'lerde de arz-ı endam ediyorlar bol bol, kimi yemek programında, kimi bir magazin programında,.. zamanla kanıksar hale geliyoruz, asıl tehlike işte bu. Çoluk çocuk izledikçe bu tür ilişkilerin, eşcinselliğin normal bir olay olduğunu zihnine işleyecek. İşte bir milletin dejenerasyonu ufaktan böyle başlıyor.

0|0
    2|2
  • gülmekten çenem ağrıdı, cidden komediydi.

gerçek hayat olabileceğine ihtimal veremedim tabi.

yasaklanması yada konusu hakkında hiç kasmam, tartışmamda izleyen izlesin uzatmasın mevzuyu.

0|0
    0|0
  • Sonra "neden bu hale geldik" denmeyecekse eğer gösterilsin ! Hep geleneklerimizle ahlak yapımızla gurur duyuyoruz ama bir yandan da bunlara ters düşen hayat tarzını istiyoruz..Bir yerde bir terslik var ama nerde bulamadım..AİLENİN TOPLUMDAKİ DEĞERİNİ BASTIRA BASTIRA BELİRTENLER AİLE YAPISINA TERS YAŞAM TARZINI DA BENİMSEYEMEZLER SICAK BAKMAMALILAR !

0|0
    0|0
  • İzlemeden bir yorum getirmem güç şimdi. Fakat bir şekilde elime ulaşır, bilgi veririm. Eşcinselliğin sinemada işlenmesi nedense hoşuma gitmiyor. En son Ferzan Özpetek'in eşcinsel bir çifti içeren bir filmini izlemiştim; nedense rahatsızlık hissettim. Sinemada hoşuma gitmedi. Normal hayatta kimsenin seçimine karışmam ama sinemada tek odak olduğunda hoşuma gitmiyor.

0|0
    0|0
  • yaşlı adam çocuga tecavüz etse en iyi dizi seçerler sonra giderler gaybiyen dizileri kaldırırlar neden ? toplumumuza ters. Doğru mu ? doğru artık tecavüz hayatımızın bir parçası

0|0
    0|0
  • jim carry'den beklemediğim bi performanstı. o kadar komik te bulmadım filmi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Filmi izlemedim.. Zaman bulur ve unutmazsam izlemek isterim..

Yorumumu ise, izlemeden yapmak istiyorum.. Zaten film hakkında yorum yapmayacağım.. Yapacağım yorum kısaca, eşcinselliğin sinamada işlenmesi doğru mu yanlış mı, ülkemizde olası tepkilere rağmen gösterilmeli mi yoksa yasaklanması daha mı doğru, şeklinde olacaktır..

Eşcinselliğin sinemada işlenmesi eğer çok fazla cinselliğe ağırlık verilmezse, bence herhangi bir sakıncası yoktur.. Çünkü, sinemanın konusu hayatın tamamını kapsar.. Yani dünyada yaşanmış, yaşanabilir olan, yaşanabilir olmasa bile hayal edilebilen tüm konular sinemada işlenmek üzere kullanıma açık olmalıdır..

Ülkemizde bir eşcinselin hayatını konu alan filmin gösterilmesinden ziyade vizyona sokulması bile bana göre yeterlidir.. Bazı çevrelerin aşırı tepki göstereceği açık olmasına rağmen vizyona girip, yasaklansa bile bu filmin konusunun gündeme taşınıp kamuoyunda tartışılması bile, o eğilimde insanların da aramızda bulanabileceğini ve onların da bir hayatlarının olduğu, ayrıca onların da herkes gibi bazı duygulara sahip olduğunu, bu duygularını özgürce yaşamaya hakları olduğunu insanımızın kabullenmesi gerekiyor.. Bu kabullenme her ne oranda olursa olsun, hatta öncesine göre bir kişinin bile artması yine de bir gelişme, düşünce bazında bir ilerleme sayılabilir..

0|0
    0|0
  • aşk-ı memnu gibi bi dizi rekorlar kırdı ki en büyük günah o dizide işlendi ama bize sanki çok masum bir aşkmış gibi yansıtıldı. nefes diye bir dizi vardı kız evin erkeklerini ayartıyor diye daha 5. bölümde mi ne yayından kalktı.yani türkiye'nin şimdiki şartlarını göze alırsak öyle bir film yayınlansa bile kesile kesile 30dkda biter.. :)

0|0
    0|0
  • İzleyecem filmi. Ama yasaklanmamalı bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...