Geçen gün kızlık zarının yapısına ilişkin bir yazı okudum doğru mudur?

Geçen gün kadın sağlığı diye bir sayfada bir yazı okudum kızlık zarı hakkında ; bazı kızlarda hiç kızlık zarı yokmuş bazılarında yarım miş bazılarında ise doğum yaparken ya da doktor muayenesinde yırtılıyormuş bunu okuyunca çok şaşırdım ben sizce doğru mudur ? şimdi her kızda kızlık zarı yok mu ? :S

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınların tamamında kızlık zarı vardır ancak çok nadiren bazı kadınlarda doğuştan kızlık zarı bulunmayabilir. Bu oran dikkate alınmayacak kadar küçüktür. Her kadında bulunan bu zar kişiden kişiye farklılıklar gösterecek şekilde ince yada kalın olabilir. İlişki sırasında yırtılmadı yada kanama olmadı şeklinde duyumlar alınan zar esnektir ancak yeterince kuvvet uygulandığında yırtılacaktır. Yine çok nadir olarak yırtılamadığı için cerrahi girişime başvurulan bir kaç vakaya rastlandığı söylenmektedir. Kızlık zarı fonksiyonu tam olarak bilinmemekle birlikte adet görme yaşına kadar bakteri geçişini engellediğine dair bazı savlar bulunmaktadır. Sonuç olarak kızlık zarının özellikle bizimki gibi kapalı toplumlarda kadının daha önce ilişkiye girirp girmemiş olduğunu göstermesi açısından sosyal bir fonksiyonu bulunur. Bu durum kadınlar üzerinde baskı oluşturmaktadır. İlişki haricinde travmalara bağlı olarak yırtılabilmesi gerçeği kadınların bu baskıyı daha fazla hissetmelerine neden olsada günümüz toplumunda çok büyük bir mesele değildir.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Olmayan kız varsa da, dünyada sayılıdır. Doğuştan başka bir organının eksik olmasından çok daha iyidir, nasılsa birgün olsa da bozulacak.

1|0
    0|0
  • Kızlık zarı yok derken sanırım kastedilen aslında bazı zarların esnek olması ve yırtılamaması bazılarının ki çok ince olabiliyor. Gerdekte kan gelmeme olayı var ki bu erkek açısından anlaşılabilir olmalı tavsiyem bunu eşin olacak kişiye öğretmen yoksa yanlış anlaşılma olabilir.

1|0
    0|0
  • Kızlık zarı her kızda vardır fakat esnekliği her kızda aynı değildir.Kiminde doğumda yırtılır kiminde cinsel ilişkide

1|0
    0|0
  • her kızda kızlık zarı vardır ama bazıları esnektir.. yani vajinanın giriş kısmını tamamen kapatan, yarı olarak kapatan ve hiç kapatmayan zarlar vardır..

1|0
    0|0
    • hmm anladim tsk ederim

• evet simdi yaticam zaten bende aklima takildi sormak istedim tekrar tsk ederim iyi gunler :)

• peki.. rica ederim hanımefendi iyi günler :)

• Vajinana sağlık tatlım.

0|0
    0|0
  • esnek oluyo kızlık zarı penis girdiğinde patlamıyo ancak doğum sırasında patlıyo bazıları...

0|0
    0|0
  • doğru

0|1
    0|0
  • Askerde bunun egitimini veriyorlar kızlık zarı esnektir hemen yırtılmaz kan gelmez bu demek degıldır kız bozuk dıye düşünmeyin :)

mantık olarak kızı delık alırsanız öyle dusunün :D

0|0
    0|0
    • haha :D

• bak başka secenek kalmadı düşündügüm sensin ;:) hadi ya şunu kabul et.

• bende eve gıdcegım bı saat sonra uyurum ıyı gunler sana çiçiş uyanınca kabul et tatli rüyalar beni gör uykunda :)

• sen bunu yeni mi öğreniyorsun daha bu yaşa kadar sana bunu kimse örgetmedimi

0|0
    0|0
    • malesef :)

• öğrenmiş oldun daha öğreneceğin çok şey var dur aklıma gelmişken söyleyim google amca gir cin takvimi yaz ne çıkacak bak bakalım bu arada bunuda öğrenmiş olursun

• He, her kadında kızlık zarı yok.Eşini o yazıyı okuyarak kandırabilirsin.

0|0
    0|0
    • ne kandircam ben cok sukur oyle bi problemim olmicak ben kendime guveniorm ;)

• esnek zar dıye bişey yokdur koymasını bilicen öyle bi koyacanmı bırak zarı rahimi bile yırtıcan iş vurmanın gücünde yatıyo:))))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• her kızda zar var olmayan istisnalar çok çok az. kızlık zarı çeşitleri var. normal olan, elastik olan yarım olan vs

1|0
    0|0
  • evet öyle

0|0
    0|0
  • Bende buna benzer seyler duydum ama hic olmayan zannetmiyorum

1|0
    0|0
  • bu doğruysa eger korktum ben. ya benim de öyleyse ve kız olmadgm zannedilirse :S

0|0
    0|0
    • bende korkmustum ama aklima bise geldi onu yapcam korkmuyorum artik :)

• gideriz ve paşa paşa kanıtlarım .

• yani garantiye almak icin onceden daha iyi ama obur turlude olabilir evet :)

• Ben öyle sey ilk kez senden duyuyorum. ayy ne kötu ne garip

0|0
    1|1
    • aynen bende okuyunca sasirdim sok oldum ya :s dusunsene kac kisi bakire degilsin diye karisindan bosaniyor eger boyle birsey varsa kac kisi gunah almistir yazik ;S

• aynen öyle

Yükleniyor...