Doğum kontrol hapı kullanımı zararlı mı?

doğum kontrol hapını bakire bir kız kullanırsa birşey olurmu .s

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• onunla bir ilgisi yok kadın doğum hapları sadece korunma amaçlı kullanılmaz regl düzenleme kist vs bir şey olmaz sonuçta bu bir hap

0|0
    2|3
    • içimi rahatlattınız teşekkür ederiimmmm ...

• sürekli kullanmıyor yanlışlıkla içmiş ayrıca engel değildir doktor kontrolünde gerekli durumlarda kullanılır çocuğa engel olmaz doğru hap kullanıldıkça onun bir kere yaptığı bir şey

• 'silbaştannn' doğum kontrol hapları kısırlık yapmaz yanlış bilgi

Erkekler Ne Diyor 8

• Sonuçta doktor gereken soruları sorup bir amaç için verdiyse sorun olmaz.Mutlaka öyledir zaten diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • bi sürü mış mış mış. yok kısırlık, yok rahim büyümesi yok bilmem ne. arkadaşlar fikri olanlar değil bilgisi olanlar konuşsun bu tür sorularda. soran arkadaşım sen de kaç yaşına gelmişsin hala bunları bilmiyor musun? doğum kontrol hapları nadir yan etkileri olan ilaçlardır. günümüzde hormon düzenleyici, adet düzenleyici vb. amaçlarla kullanılmakta ve faydalı neticeler alınmaktadır. sayın soran siz ne amaçla kullandınız?

0|0
    0|0
  • Doğum kontrol hapı gebelik önleyici olup bazı hastalıklar içinde tedavi amaçlı kullanılmaktadır bakıre olmak veya olmamak sorun teşkil etmemektedir. siz ne amaçla kullanmak istediğinizi belirtirseniz daha net bilgi alabilirisiniz.

0|0
    0|0
  • doğum kotrolü olur.

0|0
    0|0
  • doğum kontrol hapları kimyasal olduğu için erken regl olma ve uzun süreli kullanımlarda kıllanmaya neden olur sakal bıyık sallarsın yani :D

0|0
    0|0
  • olmaz

0|0
    0|0
  • Birşey olmaz.Reglini düzenlemek için kullanabilirsin.

0|0
    0|0
  • bakireysen neden kullanıyosunki?hapı ağzından alırsan bişey olmaz.

0|0
    0|0
    • sandığından fazlasını biliyorumdur şu rahatsızlığımdan dolayı doğum kontrol hapı içiyorum deseydin tabiki dalga geçmezdim.

• Doğrudur !

Kızlar Ne Diyor 10

• doğum kontrol hapları sadece korunmak amaçlı kullanılmıyor. bekar iken kullanan cok insan var mens düzeni vya kist gibi durumlarda kullanılıyor. yalnız her iacın oldugu gibi bunun da bi yan etkisi var

rahimi kısrlastırdığını kuruttugunu söyluyorlar doktorlar bunu onaylamıyor ama hormonları dengesizlestiriyor tüylenme kilo artışı falan yapabiiyor

0|0
    0|0
  • olmaz

0|0
    0|0
  • sağlık açısından kullanabilirsin doktorlar veriyor. kistler için özellikle. ama uzun yıllar kullanma kısırlığa yol açıyor. tedavi iyi giderse bırak.

0|0
    0|0
  • Hormon bozukluğu tedavilierinde zaten dr tarafından veriliyor bu ilaçlar. Bakirelikle alakalı sıkıntı olmuyor.

0|0
    0|0
  • bakire kız niye kullanır ki doğum kontrol hapı. regl düzensizliği için falan mı kullanacaksın?

0|0
    0|0
  • hayır aksine adet düzensizliği olan herkese doktorlar veriyor yahu.

0|0
    0|0
  • Olmaz.

0|0
    0|0
  • bende kullaınyrm düzensizlik için doktora gittim o verdi ama 6 ayda bi kontrole gidiyrm kendi başına kullanma yoksa hormon dengeni bozabilir

0|0
    0|0
  • aslında sivilce tedavisi için veriyolarmış zaten ama kullanım küçük yaştaysa rahimde büyümeme olabiliyomuş yani bi sorun olacağını sanmıyorum siz kullandıysanız

0|0
    0|0
  • bakire kızlar genellikle yumurtalık kistleri için kullanırlar. ama her doğum kontrol hapı bir değildir. kimisi gebeliği önler kimisi kistleri tedavi eder. tabii senin hangi amaçla kullanacağında meraklar uyandırıyor.

0|0
    0|0
    • kullanmıyorum yanlışlıkla içtim doğum kntrl hapıymış...

Yükleniyor...