Evlenmeden önce ilişkiye girmemek gerektiği hakkında . . .

öncelikle kadın nedir bunu bilmek gerekir kadın ailedir , kadın annedir bu dinende böyledir kadınların yapısı gereği de

Bir bayan kendisini evleneceği erkeğe saklamak zorundadır . . . Çünkü bu durum aile yapısını kuvvetlendirir evdeki huzuru sağlar , ayrıca kocanın aklında hep kuşkular , kötü düşünceler bulunmaz. . .

Eğer bir toplumda zina artarsa durduk yere ölümler artarmış, bu konudada önemli bi yer tutuyor evlilik ancak günümüzde evlilik yaşı 30' u bulmuş durumda ev kiralamak aile kurmak ateş pahası çok zor biliyorum ancak elinizden geldiğince bu durumu erkene almalısınız bir an önce işe geçmeye çalışmalı aileyi ikna etmeye çalışmalı ve evleninceye kadar kendini korumayı bilmeli. . .

Eğer böyle bişey yaşanmışsa da pişman olmak çok önemli her insan hata yapar ancak önemli olan hatadan pişmanlık duymak bir suçluluk hissi duymaktır ALLAH indinde de en önemli şey tövbe etmektir ayrıca ALLAH işlediği günahı gizleyenin ahiret günü günahını örtermiş bu yüzden yaptığınızı anlatmak yerine tövbe etmeli, etmeli ki ALLAH yardım etsin mutlu bir yuva için yardım etsin...

Ayrıca erkekler içinde önemli şeyler var öncelikle evlenmeden önce ilişkiye girmeyin o kişiyle bir gün ayrılırsınız ve baskasının eşi olur o siz eşinizin bakire olmamasını istermisiniz, ayrıca unutmayın o bir babanın kızı siz kızınızın evlenmeden birileriyle ilişki yaşamasını istermisiniz . . .

Öncelikle okuduğunuz için teşekkür ediyorum . . .

Yorumlarınızı bekliyorum...

Yanlış birşey söylediysem kendi fikirlerinizi saygı kuralları çerçevesinde belirtin lütfen . . .

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• evet doğru diyorsun ama otuz yaşına kadar insaları bekar bırakırsan bu tip olaylar artar diye düşünüyorumm sonuçta herkes aynı değildir kimi buna dayanabilir kimi daynamaz

sorun insanlara yapmayın etmeyinle çözülebilecek bişey değil yaniii :)) belki bu en son söylenecek şeydir

insanlara iş vermek üni de para sahibi olmasını sağlamak insanları evlilikten soğutan yayınların sonlandırılması evlendirmeye özendirmek

evlilik için protokollerin azaltılmasııı

çocuklara aile ahlakı verilmesiii ailenin anasını ezberden değil özden öğretilmesi

anne babaların bilinçlenmesi ( belki en önemlisi bu günümüzde parası olsun işi olsun deyip kimseyi beğenmiyorlar evlilikleri engelliyorlar )

daha neler var senin bu yazdığın olması gerekenlerin yapılmaması sonucu ortaya çıkmış bir sonuçtan başka bişey değil bence kimsede yadırganamaz ama yapmaması beklenir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bu konuda erkeğin öncelikle kendini teraziye koyması gerekiyor. Benim eski ev arkadaşımın sevgilisi nişanlısından ayrıldı kız bakire değil diye. Şimdi de arkadaşımla ama cinsel ilişkiye giriyor başkalarıyla yani bu erkeğin arkadaşımda bekaret aramaması gerekiyor aslında ama önceki sevgilisini terk etmiş. Kısaca diyeyim ki bi erkek çok kereler farklı bayanlarla oluyorsa kendisine bakire bayan aramamalıdır. Ben yapmam, yapanı da almam diyen erkek de haklıdır sonuçta cinsellik biyolojik bir olaydır erkekler için. Erkek ihtiyacından vazgeçtiyse bayan da vazgeçsin.

0|1
    0|0
    • evet erkeğe de sorumluluk düşüyor diye yazdım zaten çok haklısın teşekkürler . . .

• Tek kelimeyle geri kafalılığın bir örneği yazdıkların, evlenmeden önce ilişkiye girmiş her bayan zina yapıyor mu sanıyorsun. Ya da evlenmeden önce cinsel ilişkiye girmiş her insanın pişman olma gibi bir zorunluluğu da yoktur. Ayrıca doğuracağın çocuğu iyi yetiştirip iyibir anne olabilmekle iki bacak arasındaki zarın hiç bir alakası yoktur.

1|1
    1|3
    • ''evlenmeden önce ilişkiye girmiş her bayan zina yapıyor mu sanıyorsun''... sadece bu cümleni yorumlamak istiyorum.. evlenmeden önce ilişkiye girmişse ( bayan-erkek farketmez) zaten zina yapmış demektir...

• Eğer evlilik öncesi cinsel ilişkiye girmek (zina yapmak) dinimize göre günah deyince geri kafalı oluyosak.. Geri kafalının kralıyım bu kadar ! ;)

• Bimbo arkadaşım, cinsel ilişkiye girilen an çok özel bir andır ve bu yüzden de beraber olduğun kişinin de özel olması gerekir yani kişinin gerçekten çok sevip değer verdiği bir insanla olması gerekir. Hayatının erkeğini ya da kadınını bulduğuna inandığı ve evlenmeden önce o kişiyle cinsel ilişkiye girmişse bunda bir sorun yoktur bence, mesela evleneceği kişinin o kişi olmayacağını nereden biliyorsun ozaman da zina mı yapmış olacak ? Toplumumuzda malesef bu olay zina olarak anlaşılıyor.

• bu konularda konuşan ve yorum yapan erkeklerin çoğu bakir nedense:)) dışarda olsa bakirlik mi kaldı oğlum tarzında konuşurlar.ama burda bakirler..

0|1
    0|0
  • Çok güzel yazmışsın. Ama bakire kız bulursun da bakir erkek bulabilir miyiz bilmem istisnalar hariç tabi. Hiçbir erkeğin umurunda değil bu. Ama herkes hak ettiğini buluyor buna eminim.

0|2
    0|0
    • teşekkürler . . . Herkes layığını bulur bu ayette geçiyor eğer düzgün biriyse düzgün birisini bulur tekrardan sağol . . .

• bakirlik yada bakirelik sadece işin tamama ermemesimidir

• Canım bende herkesle yatsın kalksın sevişsin sürtünsün bakireliğini korusun demiyorum. Bakirelik kafada bitiyor önce. Sonra bacak arasını korursun zaten!

• okumadım zira zilyon kere yazılmış söylenmiş bir şey .yanlış bir şey değil yanlış çok şey söyledin.hangi birinden başlamıycam.çünkü hepsi çok dğersiz gözümde.ne saygısından bahsediyorsun sen ya kadının hakkını ihlal et sora da saygıdan bahset .iyi mi kafan?

0|1
    0|3
    • yoooo...şimdi Allah korkusu yok bizde. bizim fikrimiz zikrimiz yok, her bakire namus timsali bizler gölgesinde eziliyoruz. İnançla tartışmayalım bunları.

• saatlerdir bu üç nokta ne ifade edior die düşünüyorum biliyor musun?sükut altındır demi vay anasını buymuşş çözdümm nihayett:)))

• evet

0|0
    0|1
  • eledi duzdu ama indi cou adam evlenmeden iliskiye girir hislerine hakim olamiyorlar

0|0
    0|0
    • öncelikle siteye hoş geldiniz ' eledi düzdü 'kısmını anlayamadım ? ! ?

• yani dogrudu demek istedim azezrice duzdu eledi anladinmi?

• Bakir bir erkek misin?

0|3
    1|1

Erkekler Ne Diyor 8

• önceden gecmisi cok kurcalardım arkadasım bi kızda gecmisini bilmeden beraber olmam derdim eger gecmiste biriyle elele tutusmussa bile o kızı itici bulurdum .. ama artık öyle düsünmüyorum gecmisi önemsemiorum belki suan böyle yazıorum sonra kararım değişir bilemiorum insanoğlu ama eger bir kızla bi gelecek düsüüyosan onunla bir gelecek istiyorsan ve de güveniyorsan gecmisini siler önüne bi beyaz kagıt koyar seninle beraber olmaya basladıgı günden itibaren yeniden yazmaya baslarsın .. Allah hic bi konuda pismanlık vermesinn tabi ki ..

1|1
    0|0
  • Pakete bakıp yorum yapma, kimi seveceğini nerden biliyorsun! kendisini tanımadığı birine saklayan kadınlar hiç aldatılmıyormu? Ya da evlendikten sonra aldatmıyor mu? Bakire olmadan evlendiğin insan seni kesinlikle aldatır mı? Açık olalım erkekte olsa kadında olsa ilk olmak ister. Ama ilk olmak farklı bişey. Düşünene de,isteyenede saygı duyarım. Ama kendi dürtülerin için Allah'ı bahane etmek ne. Herkes müslüman olmak zorundamı. Müslüman olmayan insanın kendisine saygısı yok mu? Elhamdülillah müslümanım ama bunun kararını ya da fikrini sorsan objektif olcaksın. Sonuçta Hatice Annemizde dul bir hanım dı. Lafınız uzuyo farkında değilsiniz. Burası cihat sahası değil. Pardon.

1|0
    0|0
    • bence yanlış düşünüyosun falan desen daha mutlu olucaktım biraz uslup kaba olmuş

• haklı olabilirsin kardeşim ama şunu belirteyim bu soru sitenin içeriğine gayet uygun bir şey paylaştım ve yorum istedim chat sitesinde bu kadar uzun uzadıya bişeyler yazılmaz zaten . . .

• Haklısın uzun uzadıya yazılmaz ama senin sorunda en iyi cevapta düz yazıyla 2 sayfa. o nolucak

• ama adama sormazlarmı sen bakire alacak kız için ne yaptın bu lafım sana deyil herkeze bakire kız isteyen kendiside öyle olmalı kişu zamanda millet yanlış anlamasın kız kalmadı 10 kızdan 8 daha önce yapmış kesinlikle bide ben daha önce yapmadıhım diyenler var bunlarda anal olarak yapıyorlar yada kızlıklarını diktiriyorlar anlıyacan kimseye güven kalmadı

1|1
    0|0
  • erkek olarak ben bile bakirsem evleneceğim kişide bakire olmalı

0|1
    0|0
  • ruhu o* olmasın bedeni bakire olmuş neye yarar : ))

Dedem derdi oğlum bırak sıfır kilometre kızı az kullanılmış az ellenmiş bulursan hemen evlen mekanı cennet olsun : )

erkekleri de başka zaman ayrı eleştiririm hemen yüklenmeyin bana içimden geldi yazdım çizdim : )

0|0
    0|1
  • he tamam oldu o zaman görşürz.

1|0
    0|0
  • kendin gibi bul birini ama bakire kızlarda çok az

0|0
    0|0
  • Evet yazdıklarında haklısın ama fazla takan yok bu konuları artık bakirelik bacak arasında değil gibi laflar türedi

0|1
    1|0
Yükleniyor...