Doğum kontrol hapı nasıl kullanılır?

Dün erkek arkadaşımla birlikte olduk korumasızdı.bugün bana doğum kontrol hapı aldı fakat kullanımı hakkında hiç bir bilgim yok kızlar yardım edin.. Adet başlangıcındamı almam.gerek yoksa hemen mi etkileri neler

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Daha geç kalmamışsın. Önce bir ertesi gün hapı alman gerekiyor. Şuan seni gebelikten koruyabilecek tek şey ertesi gün hapıdır. Daha sonra adetin ilk gününde doğum kontrol hapı almaya başlayacaksın. İşte doğum kontrol hapı o zaman 7 gün içinde işe yaramaya başlar. Şuan yapabileceğin şey dediğim gibi ertesi gün hapı.

Ayrıca artık özel hastahanelerden az bir muayane ücreti ile gidip bir jinekologtan danışmanlık yani ayrıntılı bilgi almak çok iyi olacaktır. Madem bir şey yaşıyorsunuz, bunu bilinçli ve kontrollü yapın ki daha sonra üzülmeyin.

1|0
    0|0
    • Tesekkurler..

• Rica ederim.. Doktora git ama tamam mı? O sana sorular sorup, senin için en uygun olan, yan etkilerini daha az hissedeceğin bir doğum kontrol ilacı söyleyecek. Hem de sizi genel anlamda bilgilendirecek. Erkek arkadaşınla beraber gidin. Özel bir şey paylaşıyorsunuz sonuçta.

• Yok korunmasini isteyecegim.bundan onceki iliskileri hep surekli o isi yapanlar olduklari icin basit zannetti simdi benim o halimi gorunce uzuldu endiselendi azalticaz bastrcm isteklerimi.dedi

Erkekler Ne Diyor 4

• doğum kontrol hapı aldın diye hamile kalmayacaksın anlamına gelmezki...

1|1
    0|0
  • erken gelmişsin(aklına)

0|0
    0|0
  • Ohh cocuk ne güzel mala vurdu korunmadan.Hastalık kaparsınız kızım.s

0|0
    0|1
  • hemen kullanman gerekiyordu onu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ertesi gün hapından al, bunu ilişkiden önce kullanman gerekiyor diye biliyorum.

0|0
    0|1
    • Ertesi gun hapi baskami ki

• Kalmazsın.

• Zaten disari saldi ama insan tedirgin oluyor yinede

• korunmasız ilişkiden sonra alınan doğum kontrol hapı, önceden olmuş olan gebeliği önlemez.. ileriki ilişkiler için korunma sağlar.. korunmasız bir ilişki sonrasında 72 saat içinde ama en kesini 24 saat içinde ertesi gün hapı alınmalıdır.. genelde bir kutuda 2 tane hap olarak bulunur. prospektüsü okuyun. ama genelde ikisi bir arada veya belli bir aralıkla alınır.

0|0
    0|0
    • Tesekkurler bilgilerin icin cok aciklayici oldu..

• rica ederim =)

• adetn ilk 3 gnü alman gerekıo 4.gnünden adet olana kdr asla etki etmez.adet olmadıgında günde 4 yada 5 tane alman lazım onuda bünyen hayatta kaldırmaz ..ertesi günü hapları var onlardan alablrsın 20 lira ama tek bir hap hamile kalmaktnsa bölesi daha ii ama emn ol doğm kontrol işe yramıo

0|0
    0|0
Yükleniyor...