Gebelikten koruyucu iğne kullananlar bakabilir mi?

Hap içmekten bunaldım. Farklı yöntemlere başvurayım dedim. Koruyucu iğneler dikkatimi çekti. Fakat etrafımda yaptıran hiç yok. Spiralın de kaymasıyla falan uğraşmak istemiyorum. Direk üç ayda bir iğnemi vurulayım. Rahat edeyim peşindeyim.

Tecrübelerinizi alabilir miyim?

0|0
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• karsı taraf prezervatif taksiın yeter

dogum kontrol hapları simdilik en iyi yöntem adet düzensizligini önlemede bile kullanıyorlar

senin yazmandan ertesi gün hapı içmekten bahsediyorsun diye tahmin ediyorum

ve yasın kac görende hergün her saat sevistigini zannedecek .

dogum kontrol hapı al kullan tek esli isen ve partnerine güveniyorsan prezervatifsiz yapabilirsin

ben kendim prezervatifsiz kesinlikle yapmam et ete degecek kavramına soguk bakıyorum o yüzden ne baskasına günahına girerim nede o benim gunahıma girsin.

0|0
    0|2
    • Prezervatif kullanmak günahı engellemez.

• sayın matrix neo burda kırmızı mavi haptan bahsetmiyoruz .

öncelikle tecavüzden bahseden yok burda herkesin günahı sevabı kendine evli olması olmaması boyutunada girmiyoruz burda.

güvenli seks kavramından bahsediyoruz. istenmeyen hastalıklar ve İSTENMEYEN GEBELİKLER hakkında

Erkekler Ne Diyor 16

• İmplant öneririm. koltuk altından cerrahi bir müdehaleyle yerleştirilir ve 3 yıl boyunca gebelikten korur. koruma uygulamanın ardından 8 saat sonra başlar ve 3 yıl boyunca devam eder. sürenin bitiminde veya istenildiğinde yine cerrahi müdehaleyle çıkartılır.

1|0
    0|1
    • operasyon demeyin :-(. igne iyi igne.

• Operasyon dediğim yarım kibrit büyüklüğünde bir çubuğun deri altına yerleştirilmesi. iğneyi göze aldıysan iğne deliğinden biraz daha büyük bir delik açılıp deri altına terleştirilecek ve sürekli iğne olmaktan kurtulacaksın. jinekoloğuna sor ne olduğunu nasıl yapıldığını anlatsın, iğneden hemen vazgeçersin.

• Benim Eski Sevgilimde igne yapdiriyordu Sorun yok yani iyi Cözüm.

Daga iyi igne.

haplari alinca Kiloda aliyorsun ?

Aslinda Erkegin korunmasi bence daga iyi olur böylelikle igne vehaut haplarla Vücuduna zarar vermezsin . Kadinlar Kilo aliyor bu haplardan Türkcesi nediyorsunuz haplara..

Burda ( pille ) Sizin orda nediyorlar

0|0
    0|1
    • hap diyoruz. kilo yapmiyor o haplar.

• ingilizcesi de uyar. eski tip dogum kontrol haplari kilo yapardi. yeni nesil ilaclarda hormon oranini dusurdukleri icin yapmiyor. o kilo alanlar hep yemekten oluyor.

araba dersen abartirim. tosba olmaz.

• Simdi bide diyormusun ben Tip Okuyorum Doktor olacam ozaman aman Tanrim derim.

Araban nasil olsun ne marka rengi ne renk olsun anlat bakalim Hayalindeki Arabayi

• Hap kullanırken ortaya çıkan yan etkilerin biraz daha etkili yaşanması söz konusu. Hap ve iğnenin koruma yüzdeleri karşılaştırması:

Doğum kontrol hapları : (%) 0.03-0.22

Doğum kontrol iğneleri: (%) 0.03-1.2

0|0
    0|1
    • haplarin kuruma harici yanetkisini gormedim. igneyle de sikinti yasamam umarim.

• haklisin. haplar bile herkeste farkli yanetki yapiyor. telefonu falan kurarim unutmam ya. hamile kalmam dusuk ihtimal de iste. pimpirikliyim.

• Keşke herkes pimpirikli olsa bu konuda. Lütfen pimpirik yapsın kadın da erkek de.

• 1|0
    0|1
  • fazla sevişmenin getirebileceği sonuçlar ...

1|0
    0|1
  • spiral kayarmıymış ya ? annemde de spiral var biliyorum yani. kaysaydı şimdiye kadar 500 tane kardeşim olurdu heralde :D

0|0
    1|1
  • sana spiral öneririm kayma sıkıntısı yok ayrıca iy ibir doktora git devlet bile çok iyi bir şekilde takılıyor 6 aylık periyodik kontroleri var o kadar koruyu iğneler çok kötü vajinan plastik gibi olucak sıkıcak rahim kendini cinsel ilişkde acı hisedersin eş içinde zevk verici olmaz kendini berbat etme derim iğne ile yada hap ile garanti olan spiral

0|0
    0|1
    • yahu neden plastik gibi olsun. dogum kontrol hapindaki hormonla ayni. bir senedir zaten hap iciyorum. kuruma evet yapiyor da. spiralin agrisiyla yasanmaz.

• spiral dusunmuyorum.

• en iyisi deneyerek olacak galiba

iyi günler

• uzun zamndır tecrübeliyim, hamile kalmak istemiyorsan, ikinizinde korunmasına gerek yok,.

ay içerisinde doğru zamanlarda ilişki yaşarsan asla korunmana gerek yok zaten istesende hamile kalamazsın :d extradan bir şeyler takmayın yada hormon yüklemeyin vucuda

0|0
    0|1
    • o nasıl oluyor doktor ya

• ben de kurtajla ugrastirma beni diyorum. size giren cikan yok.

• ozaman iğne derim sana hem güvenilir, tek kelimeyle eski sevgilim kullanıyordu gayet iyiydi , sabah akşam devam durmak yok yola devam :d

• bi kere bazı hormonal bozukluklar olucak ona hazır ol... az da olsa olur.. bunun dışında spiral kullananların kukusunda ağar kokular olabilio. tavsiye etmem.. çok zorda kalırsan ertesi gün hapı fena diil ama oda hormonları bi süre mahvedio.. tatsız..en mantıklısı senin dediğin 3 ayda bir iğne kral... kolay gelsin

0|0
    0|1
  • iğne o kadar sağlıklı değil bu konuda. hamile kalabiliyorsun... eğer içinden geliyorsa prezervatif öneririm...

0|0
    0|1
  • Tüp liğasyonu yaptır kökten kurtul

0|0
    0|1
  • iğne nin etkileri oral kontraseptiflerden farksız ama biraz pahalı olabilir ama korunma istiyorsan double yap partnerinde prezervatif kullansın hem korunursun hem hastalık kapmazsın ör: hiv hpv vs..

0|0
    0|1
  • bence erkekler korunsun.. hem daha basit hem zararsız ve sağlıklı..

0|0
    0|1
  • bağlat eniştenin tüpleri gitsin...

0|0
    0|1
    • bebek yapcaz yav ilerde.

• bana uyar. gene doktora danisayim. korkulacak bir seye benzemiyor. yan etkileri hapla birebir ayni. memisler iniomus ona uzuldum yaa :-(.

sagol yavrus.

• sevgilin korunsun:)

0|0
    0|1
  • Baş ağrısı, sivilcelenme, sinirlilik gibi yan etkileri var ama.

0|0
    0|1
    • dogum kontrol hapinda da ayni hormon var. hicbirini yapmiyor. cevrende kullanan biri mi var?

Kızlar Ne Diyor 12

• Arkadaşım iğne yaptırdı sakalları cıkmaya başladı , hormonları cok etkılıyormuş bıraktı spiral taktırdı ;)

1|1
    1|1
  • iğneyle korunun tüm tanıdıklarım muazzam düzeyde çoğalan kıllarıyla boğuşuyorlar.

koldan takılan bi implant var onu tavsiye eden çok

0|0
    0|1
  • ben sana bu konuda yardımcı olabilirim.

1)spiral ne kadar olursa olsun güvenilmiyor.hep bir tereddüt.ayrıca adet günlerinde inanılmaz bir ağrıya neden oluyor.kanamada artış ve günün uzamasına yol açıyor.tabi kişiden kişiye değişiyor...

2)3 aylık iğnede genelde emziren anneler için en iyi yöntem bence.kullanılabilir fakatta bu iğneyi bulmakta zorlanabilirsin diye düşünüyorum

3)aylık iğnede biraz asbilik falan yapıyor başlarda ama en güvenli yöntem bence.iğnenin gününü takip etmek gerekiyor.%100 sonuç elde edersin

0|0
    0|1
    • 3 ayligi mi, bir ayligi mi tavsiye edersin? uc aylik olani istanbulda bulurum sanirim.

• tesekkur ederim.

• rica ederim

• koruyucu iğnenin hiç bir faydası olmuyor aksine enjektörün içindeki sıvısal yağlar gebeliğin olmasına sebep oluyor ve düşüktende kurtarmıyor fetüsü daha çok bağlıyor sen değilde eşin korunsun birazda ilaç kullanmanında bünyeye verdiği zararı senide hastalık hastası yapar dikkat et.

0|0
    0|1
    • yumurta atilimi olmazken nasil hamile kalmiski :S. canim olmuyor oyle iste. o korunsun iyi guzel de cebimizde gezemiyoruzki. dikkatim dagiliyor.

• eğer düzenli bir ilişkin varsa, erkeklere yapılan iğneler var. minimum 3 aylık koruma sağlıyor.

sevgilin yaptırabilir.

öte yandan doğum kontrol hapının da çok fazla faydası var. adetleri düzenliyor. kanamayı azaltıyor.

ağrıyı, kasılmaları önlüyor.

rahim ağzı ve meme kanseri riskini çok ciddi oranda azaltıyor.

ha bir de, bantlar var. hormon bantları. doğum kontrol haplarıyla aynı etkiyi yapıyorlar. yapıştırıyorsun vücudunun bir yerine. her gün bir hap dozu kadar salınımı yapıyor vücuda.

0|0
    0|1
  • Adette sorun oluyor bulaşma bence.

0|0
    0|1
  • Annemin son cocugu spiralle oldu.. Smdi 4 kardesiz :D

0|1
    0|1
  • spiral ile hamile kalana cok denk geldim, yurt dısında yasayan bir arkadasım da yıllık igne ile korunurken 2 kere hamile kaldı.annemin yıllardır hap ile korundugunu biliyorum, bu yuzden hap daha guvenli gelmistir hep ama hic biri %100 degil.

0|0
    0|1
  • sakın sakın vurdurma

0|0
    0|1
    • niye yav korkutma

• düzensiz kanama nasıl bişey sen bunu biliyor olsaydın yapmazdın herhalde. iğnenin etkisi 1,5 2 yıl vucüddan geçmiyor. Stresi sıkıntısını salla nerden baksan vucudunun dengesiniz bozmak için 1 kere vurabilmen bie yeterli 30 sanayi sürmeyen bi iğne ama ben 1 yıl çektim acısını ve benim gibi çekmiş tanıdıklarım var. hiç t avsiye etmiyorum..hem daha yaşın küçücük ne gerek var bu iğnelere falan

• duzensiz kanama nasil bir sey bilirim. polikistikoverim var. dogum kontrol hapi almasam surekli yasiyorum. icinde progesteron var sonucta. hergun duzenli almaktansa igneyi dusundum sadece. bunaldim haplardan :-(. 15 gunde bir adet oluyordum ya hap almazken.

haplar da ayni seyi yapmis miydi sende?

• bi abla vardı tanıdığım iğneyle korunuyordu ve çok memnundu

0|0
    0|1
  • 11 bayan 17 erkek yorumu var ne bılgılıyız masallah

0|0
    0|0
  • bir arkadaşım transdermal deri bandını kullanıyordu çok memnundu.bir bak derim

0|0
    0|1
    • kiz o ne her hafta yapistiriyosun :D bunalirim ben.

• aman deme öyle.sen lazımsız bize. iğne konusunu araştırıcam senin için. kuzenim jinekolog ona bir soucam bakalım.

• sor bakalim bebisim. ben de randevu falan alayim.

Yükleniyor...