Sevgili mevzularında tanımadığı kişilerden fikir alıp, uygulamak doğru mu?

Burada ve başka yerlerde insanalar en kişiye özel duygu halini tanımadığı, eğitimini, kültürünü, aklını bilmediği insanlardan aldığı sözüm ona taktik ve stratejiler ile şekillendiriyor.

İkili ilişki birden çoklu ilişki moduna geçiyor.

Hatalar ile, yanlışlar ile, öğrenerek bir ilişkiyi yaşamak daha doğru değil mi?

Aslında bu konuda çok yazacağım husus var ama sizlere bırakıyorum, düşünceleriniz nedir?

NOT: Cinsellik ve diğer özel konular da alınan fikir daha masum geliyor bana en azından "arkadaşlar sevgilimi bırakayım mı?" diye bir insanın hayatını derinden etkileyen konular değil.

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Ben bu konuda ne tanıdığı kişilerden ne tanımadığın kişilerden yardım almama taraftarıyım aslında. Hani bekara karı boşamak kolay derler ya insanlar ahkam kesme konusunda eğey ustalar. Sonunda ucu size dokunuyor sizi yakıyor ama onları değil. Ayıca hele ki yakınlardan alınıyorsa tavsiye art niyetlileri de var bunun kimse göründüğü gibi değil, herkes çevresinde mutlu insan görmeye alışkın değil hele ki kendi mutsuzsa.. Özel hayatında mutsuz insana en yakınınız bile olsa sorununuzu anlatıp da başınızı yakmayın. Dolduruyorlar gaza gelip ayrılıyorsunuz sonra yanan siz oluyorsunuz. Bizzat yaşadım ve ağzımın payını aldım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• tamamen saçmalık ama işte sonuçta soruolar ve kayıtsız kalamıosun yardmcı olmak istiosun en azndan benim elimde değil ot olmamak.

0|0
    0|0
  • Not una katılıyorum bi yere kadar sorulabilir danışılabilir ama gerisi cidden saçma.Hele ayrılsam mı soruları beni benden alıyor.

0|0
    0|0
  • Fikir almak kötü bir şey değil lakin takıntılı biriysen aldığın fikirlerden sonra durup durup kafanda bir hasta gibi kuracaksan alma kesinlikle.Yinede almamak en doğrusu her kafadan bir ses kimseye ilişkini yaşadaığını tam anlatamıyorsun..Aldıysanda işine arayanı alırsın yaramayanı bırakırsın.

0|0
    0|0
  • fikir tabiki alınabilir senin aklına gelmeyen başkasının aklına gelebiliyor ama direk uygulanması saçmalık olur bence

0|0
    0|0
  • fikir alinabilir ama her zaman uygulanacak diye bi kural yok..

0|0
    0|0
  • En son yapacağım şey - iliski benim iliskim

0|0
    0|0
  • daha doğru çünkü tanımadığım insan daha objektif bakabiliyor olaya. o açıdan daha faydalı olduğu kesin. uygulayıp uygulamamak zaten sana kalmış bir şey.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• En sonunda kayda değer bir soru geldi, kısmen hataları olsa da güzel bir soru.

İnsanların buralarda yaptığı en büyük hata "öyle bir taktik alıcam ki matematiksel formül gibi tıkır tıkır işleyecek" mantığıyla iş yapmak. Sanıyorlar ki her şeyin sabit bir formülü var, değişkenleri yerine koyunca çalışıyor. İnsan temelli konularda böyle bir şey olmadığını öğrenmemiş, hala masallarla yaşayan o kadar çok "insan" var ki bu durum kaçınılmaz oluyor. Yaşayarak edinilen tecrübenin değeri kesinlikle paha biçilemezken, bir yandan da düşünmek, değerlendirmek, kısmen fikir almak ve araştırmak da tamamlayıcı unsurlardır ve riski azaltmakta kullanabileceğimiz en büyük araçlardır.

Ayrıca, ilişki senin ilişkin iken neden bizim dediğimizi yapma gereği hissediyor? "Sorunsuz ilişki" diye hayal kurup sonra ağlıyorlar, ya da "erkeği nasıl aşık ederim kızı nasıl tavlarım nasıl bağlarım" benzeri gerçekliğe zerre uymayan sorularla geliyorlar. Bu insanlar "DÜŞÜNMÜYOR", akıllarını mantıklarını kullanmıyor. Kulaktan dolma bilgilerin hala işe yaradığını sanıyorlar ve her gün yaşadıkları binlerce hüsrandan bile bir tek ders çıkarmaya tenezzül etmiyorlar.

İşin sonunda ben kalkıp bu insanlara "aptal" dediğimde sanki tek derdim bu insanları aşağılayıp ego tatmini yapmakmış gibi tepki alıyorum. Einstein geldi de aptal mı dedim sanki, dedirtmeyin kardeşim. Akıllı olun, kafanızı çalıştırın, ota boka duygusallıkla girmeyin, biraz hakim olun kendinize.

Daha sevgilisinin elini tutmamakla, ondan kaçmakla övünenler var hala. İsmi "beraberlik" olan bir durumda kaçmak neyin nesi? "Öptürmedim, iyi yapmış mıyım" diye soran var. Ya da sevgilisini tapulu malıymış gibi görenler var. Size değil sevgili, arkadaş bile fazla.

Biraz daha gidersem frenler patlayacak, yeter bu kadar.

0|0
    0|0
  • Çok güzel soru.. Geçenlerde de burada bir genç arkadaşımıza bunu anlattım. Hayat dışarıda ve herkesin hayatı bir değil. Sonsuz denklemler ilişkisi içinden tek bir satırı buraya yazıp, seninle alakası olmayan başka denklemlerden örnek çıkartmaya benziyor. En doğru ve kesin yardımcı olabilecek örneğin denk gelmesi ise matematiksel olarak çok zor. Herkesin yaşadığı, kişiliği, karşısındaki, olayları o kadar farklıdır ki, tecrübesizlik bazen bunu yaptırıyor. Bu yardım almaktan daha çok kafa karıştırır. Ben böyle görüyorum.

0|0
    0|0
  • İlişki başladıktan sonra fikir konusunda 3. kişiler olmamalı.

Çok nadiren usta diyeceğim kişilere fikir danışırım.

0|0
    0|0
  • fikir alınabilinir ama uygulamak aptalca iki kişinin bile içinden cıkamadıgı bir olayı haricden gazel okuyanların söylemleriyle atlatamassın

0|0
    0|0
  • buradaki fikirleri düşünmeden uygulayanda mercimek kadar beyin yokturitamam fikir al ama kendi aklınla birleştir

0|0
    0|0
  • İnsandan insana değişir. Beni oldursen baskasının dediğini yaptrtamazsın mesela

0|0
    0|0
Yükleniyor...