Kişilik neye göredir?

Kişilik neye göre değerlendirilir? evrensel kurallarmı toplumsal kurallarmı. bence bir kişi işinde çevresinde ailesinde zararlı biri değilse özel ahlakı örnek (gay, biseksüel gibi) kişilik konusu olmamalı diyorum sizce?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• şimdi herşey bakış açısından ibarettir, şimdi bizm elimizde olanlar var olmayanlar var, kişilik bizim elimizde olanları yorumlama ve uygulama tarzıdır. Nedir elimizde olanlar nedir elimizde olmayanlar?(dini açıdan bakıyorum) biyolojik cinsel kimliğimizi ve psikolojik cinsel yönelimimizi biz seçmiyoruz tamamen irade dışı sonuçta biz bu dünyaya imtihan amaçlı geldik tamam çok ağır bi imtihan ama her imtihanın bir bedeli var ödülü ve cezası var, şunu demeye getiriyorum eşcinsel olmak kaderdir o kişinin elinde değildir fakat şu söyleyeceğimin altını kırmızıyla çiziyorum eşcinselliği eyleme dönüştürmek yani kişi ve kişilerle bunu yaşamak tercihtir, din bu ikinci kısmı haram sayıyor bildiğim kadarıyla yani eşcinsel olmak günah değil eşcinsel yaşamak günah...tabi bu durumda kişi ne yapmalı ben de pek fikir sahibi değilim bu kişi nasıl cinsellik yaşamalı veya hiç yaşamamalı mı ben de pek akıl erdiremiyorum din adamları da bence bu konuda tatmin edici açıklamalar yapamıyorlar sadece günah deyip geçiyorlar ama sonuçta şu var günah olduğu ayetlerle ve hadislerle tüm hocalar tarafından kabul ediliyor, bana sorarsan bir yönelim bozukluğudur gururunu incitmek istemem ama gerçekler acıdır ne yazık ki çünkü cinselliğin 1. amacı üremedir ve eşcinsellikte buna tersdir, peki Allah eşcinselleri neden böyle yarattı bizim suçumuz ne dersen bilemem ama ben kimsenin hayatına karışılmamasından yanayım bunu onaylamam hoş karşılamam ama karışamam da herkes özgür bu benim kendi fikrim...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• kişilik davranış özellikleridir .. Herkesin kendi özellişklerine ve ayırıcı özellikleri olarak tanımlanır.Kişilik, eğilim ve deneyimlerin belirli evreler içinde bütünleşmesi sonucu oluşan bir süreçtir. toplum kurumundan aileden başlar . Kişiliğin öznel ve nesnel yanları arasındaki uyum ve tutarlılık, güçlü ve sağlıklı bir kişiliğin temelidir.buna görede (gay.bisex )gibi davranış şeklini anladıgınız yere koyabilirisniz ...

0|0
    0|0
  • özel tercihlere saygılı olmalı ancak o kişide davranışlarında çevresinde uyumlu olmalı nasıl islam olmasabir kişi müslüman cenazesinde başına tülbent takıyorsa o inadığı için değil ordaki insanlara olan saygıdan sa herkes öyle etrafa saygılı olmalı tercihini uygun ortamlarda yaşamalı

0|0
    0|0

• kişilik kişini hal hareket tavır düşünce,uygulama bütünlüğünü en güzel şekilde yansıtabilmek tir bence.. en azından kendin olabilmekdir.doğallıktır..

0|0
    0|0
  • lan olum i*ne olmuşsun bunuda topluma kabullendırıp taraf toplamaya ahlakının bozuklugunu normalleştirmeye çalışıyorsun, allah senın gıbıler yuzunden helak etmedımı lut kavmini ad ve semud kavmini sen neyin peşindesin

0|0
    0|2
  • saygılı olmak gerekir hem nedense merak ediyorum bu gayler ne zevk alıyor :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...