İlk hamilelikte kürtaj olunca o kisi daha hamile kalamazmi?

İlk hamileliğimdi kürtaj oldum artık hamile kalamammı var mı böyle birsey? kürtaj yasım 19. ben simdi 20 yasındayim 1 sene oldu?

0|1
14|23

En İyi Erkek Görüşü

• Yok öyle bir şey. İlk eşim evlenmeden önce 2 kere kürtaj olmuştu. Evlendikten 2 sene sonra oğlum oldu. Hiç korkmayın.

1|0
    0|0
    • tsk ederim pki ben evlendm diyelm baskasıyla benım önceden kurtal oldgmu anlarmi

• Rica ederim. Anlayamaz. Nasıl anlasın ki? Sanıyorum bundan önceki sevgilinden çocuk aldırdın. Öyle mi?

Erkekler Ne Diyor 22

• kürtaj esnasında doktor herhangi bir zarar vermediyse sorun yok. ama rahme falan zarar verdiyse çocuk işini unut

0|0
    0|0
  • Hamile kalma şansı azalıyor. Kesin kalmama diye brşey yok. Evli misin şu an?

0|0
    0|0
  • Kesin değil ama kürtajı hastane ortamında değilde merdiven altı bir yerde olduysan yüksek ihtimalle hamile kalamayabilirsin. Bu sorunun tam cevabı muayene ile verilir ve belkide tedavi ile sana yardımcı olurlar.

0|0
    0|0
    • nasıl muayne olcam nasıl ogreenebilirim

• Kadın doğum uzmanı / jinekolog'un muayenehanesinden randevu alıp gidebilirsin. Sonrasında burada yazdıklarını anlatman yeterli olacaktır.

• Risk var ama kesin boyle olacak demek cok yanlis.. Yaptiginiz yanlis, korunmamakta..

0|0
    0|0
    • bilrek korunmadık ztn sonra aldatılma oldu cocugum pıcmı olsaydı ben ıstıyorum yıne gercı ama babası ıstemediki

• sucluyum suclu degilim demiyorum:)

• Allah affetsin.. sizede gecmis olsun, umarim bu psikoloji ile basedebilirsiniz omrunuzun sonuna dek

• Bişey olmaz kısırlaştırılmadıysan eğer

0|0
    0|0
    • kısırlaştırıp kısırlaştırılmadığımı nasıl anlayabilirimki?

• Kısırlaştırılmamışsındır kişinin isteğine kısırlaştırıyorlar

• Yumurtalıklarını almadılarsa hamile kalmanda bir sorun olmaz. Bunu sana doktor açıkca söylemeliydir. Hayırdır, düşük tehlikesi falan mı vardı?

0|0
    0|0
  • Hanımefendi hamile kalabilirsiniz ama düşük riski yukseknoliyor size tavsiyem bir kadın doğum polikliniginden randevu alın değerlerinize baksınlar herşey ortaya çıkar geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • ne diycekmki kadına ya :S

• bilmiyordum cunku bırsey yenı yenı ogrenıyorum

• Çok üzüldüm yaa ertelemeyin

• bu nasıl bir soru git bir doktora sor :D

1|0
    0|0
  • Sorun olmaz.. kafana boyle seylere takma guzel bayan.. bir arkadasim 2 defa kurtaj oldu simdi evli ve cicuguda var..

0|0
    0|0
  • Sorun yok hamile kalırsın.

0|0
    0|0
  • Yapılan operasyonda yumurtalıklarına zarar verildiyse olamazsın tabi.

0|0
    0|0
    • hım. yapılan yerin sonrada ögrendimki kasap bir yermiş.. korktum simdi :(

• off su an sınırden geberıyorum o hastaneye gıdıcem bırazdan!!!

• Sen bilirsin ama öfkenin sana faydası yok...

• onun alakası yok yine kalabilirsin tabikide

0|0
    0|0
  • Olmazsn

0|0
    0|0
  • bu senin bünyenle alakalı burada cozum araman yanlş gidersin bir doktor a yardımcı olurlar sana

0|0
    0|0
  • Hamilemisin?

0|0
    0|0
  • hiç bilgim yok

0|0
    0|0
  • kalırsın sıkıntı etme kürtaj ameliyatında cenini alıyorlar. yumurtalığını kazıyıp atmıyorlarki.

0|0
    0|0
  • Kalir sadece olan cocugu almis olmasini engellemis olursun ama bu daha da olmayacagi anlamina gelmez

0|0
    0|0
  • bir zamanlar annem kurtaj olmuştu sonra bida hamile oldu ondada kurtaj oldu xd

0|0
    0|0
  • kürtaj durumuna bağlıdır bazen tek çocukta kalınabilir. egetıp

0|0
    0|0
    • egetıp derken

• uz. hekimim. özel soruların için ve tetkik için soracaklarımı yanıtlarsan kat'i bilgi arzedebilirim

• Senin gibiler anne olmasın zaten

1|0
    0|0
  • çocugu peydahlamadan önce düşüncektin

1|0
    3|0
    • beni yargılayın demedim

• hayır benim böle bir seebim ykç.

• ne yaparsan yap bilmiyorum kalınıyor mu kalınmıyor mu

Kızlar Ne Diyor 14

• Eğer ilk kürtajınsa, hamile kalırsın fakat risklidir. Kalmama riskin de küçük oranda artar, düşük yapma riskin de öyle. Çünkü henüz ilk kez tutunmuş bir bebek varken sen onu aldırırken rahmini de birlikte kazıtıyorsun ve diğer gebeliklerinde rahmine tutunma olasılığını düşürüyorsun. Kesin hamile kalmazsın diye bir şey yok ama riski vardır.

0|0
    0|0
  • Kürtaj olup da yeniden hamile kalanlar var ama sağlık açısından ilki riskli diye duymuştum. Böyle ihtimaller de maalesef oluyormuş ama dediğim gibi şu an bebeği olan arkdşım var

0|0
    0|0
  • Olursun ama kürtajda sorun çıkıp yumurtalıklarına ya da rahim ağzına zarar verildiyse ya da rahmin tamamen alındıysa olmazsın

0|0
    0|0
    • peki ben zarar verilip verilmediğini nasıl anlayabilirim cunku kürtaj oldugum yerın sonradan kasap yanı kotu yer oldugunu ogrendım pısman oldum.

• Uzman bir jinekoloğa git ordan bilgi al bence çünkü başka türlü anlayamazsın gbi me geliyo

• Bide öğrendiğim kadarıyla ilk hamileliklerin çoğu düşükle sonuçlanıyo ve mecburi olarak kürtaj oluyolar yani ilk hamilelikte kürtaj olunca sonra tekrar hamile kalabilirsin normal şartlar altında

• Kalır. Kürtaj da düşük yapmak gibi bişey. Eskiden kadınlar çok düşük yaparmış aynı şey işte :D

0|0
    0|0
  • Öyle bir risk oluşuyor evet

0|0
    0|0
  • Böyle bir durum yok üzme kendini yinede bir dogum uzmaniyla gorus, icin rahat olur.

0|0
    0|0
  • Yoo kalirsin yok oyle bisey. İlk kurtajinda rahim icini fazla kazimadilarsa kalirsin.

0|0
    0|0
  • hamile kalabilir ama düşük de olabilir

0|0
    0|0
  • Yavrum neden korunmadan giriyosun herifin yatagına? Ailene çok üzüldüm su an. Duysalar cok uzulucekler biliyosun degilmi? Her neyse bu dunyada da obur dunyadada vebalini odeyemezsin bunu bil. Resmen cinayet!! Kendi yavruna nasıl kıydın? Yargılamıyorum kesinlikle. Ama keske o herifin boyle seni yarı yolda bırakıcaģını tahmin edip korunsaydın. Birdahakine daha dikkatli olmalisin. Ve her onune gelene verme. Yoksa hakkini boyle verirler. Peki evlendiginde kizligin patlak oldugunu kocan gorunce ne olcak yavrum?

0|0
    0|0
  • ben kalabıldıgını bılıyorum
    ama kurtaj sırasında sorun olursa sonrakı gebelıkte sıkıntılar olabılıyormus

0|0
    0|0
  • Hayır kalınabilir. Operasyonda herhangi bir sorun olmadıysa tabiki

0|0
    0|0
    • sorun olup olmadımı ben nasıl anlicamki hem baygındım yanı ama ayıldıkdan sonra cok kanamam oldu :(

• gittim ama bakmadi kadın bana bısıyın yoktur senın dedı gonderdi

• Başka doktora gidin o zaman, gittiğiniz doktor baştan savma olursa tabiki bakmaz, araştırmanız gerekir

• Kalabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Duymuştum öyle bir şey.

0|0
    0|0
  • Benim bildiğim 2. kürtajdan sonra ya. Doğrumu yanlışmı bilemem.

0|0
    0|0
    • Hım bende nette arastırma yapmısdımda ılk hamılıktekı kurtaj sonrası daha hamıle kalınmaz denılıyor korktum :(

• www.fundayazicierol.com/ al tatlım burada kürtajla ilgili herşey var.

• tsk ederim :)

Yükleniyor...