Bakirelik kıskacında kalmış ülkemiz kadınlarının psikolojik durumu

Bu bakirelik konusunun üzerine hem günlük yaşamda hemde sanal alemde acımasızca bu kadar fazla düşüldüğünü görünce bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu biraz olsun anlıyorum demekki hala kadının adı yok bu ülkede peki erkekler olarak hiç düşündükmü bakirelik sorgusuna çektiğimiz kadınlar neler hissediyorlar diye?

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• Bir çok kadın sevgilisinden "beni sevmiyor musun, öyleyse neden istemiyrosun" tarzı cümleler duymuştur.Burada akıllara zarar bir riyakarlık söz konusu.Sevgilinse yatmak istersin, evlilikte bakire istersin.Neymiş, erkeğin onuruna dokunurmuş. peki o ana gelinceye kadar tecrübe kazandığıınız ya da erkeğin şanıdır deyip şanınıza şan katmaya araç ettiğiniz kadınların onuru yok mu ? onur dediğiniz bir başka erkeğin sizden önce o kadına dokunmuş olmasını kabul etmemekle mi oluyor.Siz erkeklerin riyakarlığı yurdum kadınını da aynı türden bir ikiyüzlülüğe sürüklüyor..Kadın evlendiği ana kadar bir sürü erkekle birlikte oluyor ve zarı korumak dışında analdı oraldı her şeyi yaşıyor ve size ilk olduğunuzu söylüyor. bu durumda iki tarafta ikiyüzlülük sergileyerek mutlu ve onurlu oluyor.. öte yandan, sevdiği ve ömrünün sonuna kadar birlikte olmak istediği erkekle ilişkiye girmiş ama her nasılsa ilişkisi bitmiş kadın da salt bakire olmadığı için sizin gözünüzde kaşar oluyor değil mi : ) Onur dediğiniz nedir sahiden sizin? yalan söylemek ve yalan söylemeye davet etmek mi.. daha ilk geceden yalanlar üzerine kurulmuş bir evlilik mi..

erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdiğimde hep aynı noktada kitleniyordum. Bilinç olarak bekaretin kadının sömürülmesinden başak bir halta yaramadığını bilsem de yıllardır bize empoze edilmiş "günahtı,zinaydı,ayıptı,yanlıştı,edepsizlikti vs" şeyler yüzünden otokontrol mekanizması gayri ihtiyari bir şekilde devreye giriyordu. ve ben en çok kendimden o an utanıyordum. neden sizlerin ikiyüzlülüğünüze iştirak etmek zorunda kalıyoruz diye ? siz memnun olabilirsiniz ama bence bir kadını en çok aşağılayan şey (en azından bana böyle hissettiren şey) bir noktaya kadar sevişmek ama sonra gelenek görenek öğretilmişlikler ve toplumsal kaygılar yüzünden ileri gidemeyip frenlemek zorunda kalmak..

3|2
    0|0
    • Tebrik ederim bunu kopyalayıp yazıların içerisinede almalısın nihal herkesin okuması gereken satırlar döktürmüşsün.

Kızlar Ne Diyor 9

• Bakirelik benim için önemli.Erkekler bitaraflarına sahip çıkamıyor ve işlerini görüyorlar diye bende durumu eşitlemek için bakireliğimi kaybedemem.Benim görüşüm yanında ömür boyu kalacak biriyse kendini ona adamalısın onun olmalısın.Erkeklerde böyle bir şey yok ama bakir kalan erkeklerde var ilk ilişkisini eşiyle yaşamak isteyenler var.Bayanlar onlar yaşıyor sonra bakire arıyorlar diyor.Sanane yaşayanlardan sen bakir birisini bul seni hakedeni bul.Bazı erkekler rahatça ilişkiye giriyor diye kadınlarında bunu özgürlük olarak görmesini anlamıyorum.Biz bayanız kendimizi korumalıyız ve bizi koruyacak bize yakışcak birisini bulmalıyız gerisi bizi ilgilendirmaz.Bakir olmayan biri herkesle yatan biri bakire istemesin.Hakkı değil diye düşünüyorum ama bakirse bakire istemesi normal.

1|0
    1|0
  • toplumun ikiyüzlülüğüdür bu, erkek hem önününe gelenle gününü gün etmek ister hem de iş ciddiye bindimi bakirelik arar. sonra eşiyle yaşadığı cinsellik onu tatmin etmez, eşi tecrübesizdir. bu kez gözü dışarı kayar. eşle olan ilşki yemek yemek gibi sıradan bir ihtiyacı gidermek gibidir onun için, yemeğin daha zevkli hale gelmesi için kolunu kıpırdatmaz. oysaki eş masaya yeni soslar koymak için hazırdır içten içe, ama namusludur, ayıptırya sesini çıkarmaz... bekaret arayan erkeğimiz sosları dışarıda bulmuştur ve evdeki yemeği beğenmez...

2|0
    0|2
    • kesinlikle katiliyorum tam benim demek istediklerimi yazmissin. son derecede haklisin. bakire isteyen erkek kendisi bakire kalmak zorunda bence.

• değil mi... önemliyse bizim içinde önemli o zaman...

• bu kişisel bi tercihtir..dini dayatmalar da önemli ama benim için asıl önemli olan bunu evleneceğim kişiyle yaşamak..ona özel bi durum olmasını sağlamak, ya ne biliyim aksi durumda evlendiğin günkü o gecenin bi anlamı kalmaz hatta evlenmenin bile bi anlamı kalmaz..aynı evde nikahsız yaşa daha iyi..bi kız erkek arkadaşıyla illa ki bişeyler yaşar, aynı evde de kalır, birlikte de uyur vs. illa ki ilişkiye girmek gerekmiyo..kız dediğin bu konuda biraz ağır olmalı, her önüme gelenle seviyorum diye ilişkiye girseydim bi süre sonra kendimden tiksinirdim...

0|0
    1|1
  • kadınların bakire olup olmadığını gösteren bir durum var diye kadınların üstüne çok geliniyor haksızlık bu. erkekler de bakire olmalı diye kısıtlansa o zaman, ya da olmadığı için toplumdan uzaklaştırılsa. ama hayır böyle bir şey olamaz değil mi? hani eşittik, hani medeniydik. kadınlar da rahat olabilmeliler bu konuda, kimseye karşı sorumlu olmamalılar.. bu kadınlar herkesle düşüp kalkmalı anlamına da gelmiyor ayrıca. kadın zaten gerek düşünce yapısı olsun aşkı erkeklerin düşündüğü gibi sekste değil, bağlılık ve güvende bulurlar. bunları düşünen kadının sorgulanması da doğru değil.

1|0
    0|1
  • bakirelik bence bir kiz icin su yönden degerli olmasi gerek: sevdigin ,sonsuza dek /uzun süre icin beraber olacagin bir kisi tarafindan alinmasinin istenmesi iyi birseydir.

cinsel iliskiye cok genc baslayanlar bence iliskinin degerini bilemiyorlar.asil cinsel hayat gercekten sevilen bir insanla güzel yasaniyor bence.

yoksa katyaa ya katiliyorum cevabinda

0|1
    0|0
    • bir evliligi ve bir iliskiyi sürdürmek icin önemli olan seyler kisilik ve saygidir yahu kizlik zari degil kendinize gelin

• "hiç düşündükmü bakirelik sorgusuna çektiğimiz kadınlar neler hissediyorlar diye?" bu soruyu sorabildiğin için tebriği hakediyorsn

1|0
    0|0
  • bakirelik bence de onemli, ama toplumda bu durumun ahlaksız bir sey gibi gosterildiginden değil, gercekten sevdigin biriyle ozel seyler yasayabilmek için onemli.

2|1
    0|0
  • hangi erkege sorulsa önemli degil der ama evlenmeye gelincede arar ikiyuzluler

1|1
    0|1
  • aslına bakarsan her erkekle yatıp kalkmanın özgürlük olduğunu düşünenleri itici buluyorum. sonuçta kadın özel bi yaratık olduğu için ve bi tek eşine özel olması gerektiği için bakirelik önemlidir. ayrıca tek eşliliğin sağlık açısından yararınıda muhakkak biliyorsunuzdur. hem kadın içinde gururdur ve kızların hayalidir kırmızı kuşağıyla babasının evinden çıkmak bence.

3|3
    2|0
    • bu ülkedeki kızların yarısı bakire değil farkındaysan.pki bekaret bu kadar kutsalsa herkesin evlendiği bakireyse bu kızlarla kim evleniyor.hem her gördüğüyle yatan kız özgürdür demiyoruz.sadece bu kızların kendi bileceği şeydir başkası bu konuda birşey diyemez diyoruz .namus adı altında gencecik kızların öldürülmemesi gerektiğini söylüyoruz

• katılıyorum erkekler herboku yerken müslümanda kadınlar yerken niye değil ? değilmi

• ne kadar sacma! ya bir erkegin evlenecegi kisinin bakireligimi sürdüyor sanki onun iliskisini?!?! tamam bu senin görüsün olabilir ama bende sunu demek istiyorum. bu ülkede evliliklerinden memnun olmayan bir sürü erkekde var, kadinlarda var.demekki kadinlar bakire evlendi diye hayat düzelmiyor,iliskileride düzelmiyor,cogu kocadan yinede dayak diyor ileride, erkeklerde bakire aldiklari bir kadindan ileride bekledigi ilgiyi göremiyor baskalarinda ariyorlar sevgiyi sonra aldatmacalar basliyor

Erkekler Ne Diyor 10

• erkekler herboku yerken müslümanda kadınlar yerken niye değil ? değilmi bence erkeğinde en az kadın kadar bakireliğine dikakt etmesi lazım sonucda onemli olan bizim kadının bakireliğine bakıp bakmamamız dğeil allahın bakması en az erkeklerde dikkat etmeli

3|0
    0|0
  • hiç ilişkiye girmemiş bir erkeğin bakire istemesi bi nebze mantıklı geliyor ama.

aksi halde saçmalık ve eşitsizlik gibi sanki.

1|0
    0|1
  • Böyle bir kıskaç olmasa ne güzel her erkekle başka bir gece memlekette genel evler var onların adı konmuş bak ...

0|2
    1|0
  • ben erkek olmama rağmen bakirim öyle rastgele yaşanması hoşuma gitmez bence önemli konu ilk olmak her zaman güzeldir

2|0
    0|0
    • afferin iste en azindan bos konusan biri degilsin.bakire isteyen bakire kalacak

• eskiden olsa dediğin gibi düşünüyor olurduk ama yavaş yavaş yeni nesil yaklaştıkca bu sorun kalmıcak kalmamayada başladı onlarında artık cok fazla taktığı birşey değil bakirelik yinede genelleme yapmiyim ama büyük şehirlerin coğu diyebilirim

0|0
    0|0
  • Üzgünüm ama bu fenomenin yıkılmaz. :s

0|0
    0|0
  • sen olsan ne hissedersin .eşitsizlik haksızlık

1|0
    0|0
  • bakireler azaldı

0|0
    0|0
  • Bakireyim, bakire istiyorum.

Kısa ve net!

1|0
    0|0
  • benim gözümde bekaretini yitiren onla bunla yatıp kalkan sonrada saf bir kızmış gibi evlenen kız namussuzdur

1|2
    3|0
Yükleniyor...