Jinekoloğumun ne dediğini anlamadım yardımcı olur musunuz?

Vajinal muayene Yaptı doktorum sol over polikistik sağda 4 cm büyüklüğünde bir şey var dedi. Patlamış kanamış orda tarzı Şeyler söyledi. Ne demek istediğini anlamadım kötü bir şey mi bu şimdi?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar, polikistik çoklu kist demektir. 4 cm büyüklüğünde bir kistiniz oluşmuş ve kist çeperinde bir patlama olmuş yani içeride kendiliğinden patlayıp kanamış. Korkmayınız büyük bir sorun değil doktorunuzu gerekli ilaçları ve tedavi yöntemini size anlatacaktır.

Geçmiş olsun.

Esenle kalınız.

0|0
    0|0
    • Bu kistler için doğum kontrol hapı verecek muhtemelen doktor onu söyledi ama geçmiş yıllarda da uzun süre kullanmıştım. Şimdi yeniden başlarsam bu haplar zarar verirmiş ilerde Çocuğumun olması zorlaşırmış doğru mu?

• Kistler için bir çok tedavi yöntemi vardır. Dediğiniz gibi tedavi yöntemlerinden biride doğum kontrol hapı iledir. Hayır doğum hapı kullanımı çocuk olma ihtimalini azatlmaz veya kısır yapmaz bu yanlış bilgidir. Kısır olma ihtimaliniz hiç doğum hapı kullanmayan bayanlarla aynıdır. Doğum hapının bilinen yan etkilerinden biri damar tıkanıklığı riskini artırır. Ve kullanım süresi uzadıkça riskde azalır.

Geçmiş olsun
      Esenle kalınız.

Erkekler Ne Diyor 12

• vajinal muayenede bu tür teşhisi doktorunuz koyabilir ama. vajinal muayeneye ek olrak ultrason ve gerekirse mr istemesi lazım. over yani yumurtalıklarınızda kist ya da kistler mevcut olabilir. bunlarında çeşidi vardır ve bu ultrasondan sonra ya da mr dan sonra belirlenebilir. doktorunuz sanırım vajinal muayenede kist içerisindeki sıvıyı ve kanı görmüş. bu tür kist patlamaları çogu zaman hastaya zarar veermez ve kendiliğinden geçer. ama bazı kistlerin rüptüre olmasıyla kanama çok olur ve karın içine akar. bu durumda baş dönmesi karında agrı baygınlk göz kararması gibi belirtiler olur ve hemen müdahale edilir ve kan durdururulur. kanın durmaması durumunda yumurtalık alınabilir. kısaca yumurtalıklarında kist olanlar bu tür belirtileri gördüklerinde hemen doktora gitmemeliler. ama çogu kişi kistin patadıgını anlamaz bile. eger bu belirtiler yoksa sorun edilecek bir durum değil.(jinekolog dr.)

0|0
    0|0
    • Vajinal muayene derken ultrasonu kastettim. Prop sokup baktı yani. Çok teşekkürler

• rica ederim.. gitmemeliler kelimesi gitmeliler olarak düzeltiyorum yanlış yazmışım :)

• Kist olduğunu belirtiyor

0|0
    0|0
  • şey dediğin miyom (yani zararsız kist)

0|0
    0|0
    • ilaç tedavisiyle giderilir. ya da sana evlenmeni tavsiye etmiştir. sık cinsel ilişkiyle kaybolur (hormon seviyesi yükselmesi sebebiyle) :)

• Kaç yıl kullanmam gerekiyor geçmesi için? 1,5 yıl kullandım ama geçmedi bıraktım kendiliğinden de geçmedi üstelik sağda da çıktı :(

• genetiksel mi, yoksa farklı etkenler mi var araştırılması lazım. eğer zararsızsa evlenene kadar ara ara kontrol. evlilik hatta gebelik tamamen bitirir.

• senin vücudun, sen anlamadıysan biz nasıl anlayalım?

0|0
    0|0
    • Vücudumda olan biten her şeyi anlasam doktor olurdum zaten

• Kist var vajinan ı artık kullanamıycaksın at gitsin

0|0
    1|0
    • Çok komik

• kist varmıs ama onemli bişiy degil demiş neyini buyutuyon bu kadar neyını anlamadın

• Önemli drğil kelimesi geçmedi yalnız

• gecmiş olsun dikjat et kendine

0|0
    0|0
  • bune laaa

0|0
    0|0
  • doktoruna sorsaydında türkçe açıklasaydı sana.

0|0
    0|0
  • Sol overde 4 cmlik rüptüre kist sağ over polikistik görünümde demiştir.

0|0
    0|0
    • Sağdakini anlamadı başka doktor çağırdı

• Normal kistler onlar korkcak bisey yok

• Teşekkür ederim

• Tahlil sonucunu bekle... burada bunu sormak saçmalık...

0|0
    0|0
    • Belki aynı durumu yaşamış vardır dimi? Ne yapayım demedim anlayan var mı drdim

• kürekle vurmuslar demiş

0|0
    0|0
  • biz jinekologmuyuz? bence doktorunu ara ne demek istedigini iyi birseymi kotu birsey mi oldugunu sor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yok korkma, kistin varmış ilaç verdi mi

0|0
    0|0
  • Neden doktora değil de bize soruosun

0|0
    0|0
    • Tahlil sonucu bekliyorum ne kadar zekisiniz ben bunu niye düşünemedim acaba

• Olmaz ni problemden alasi var da sen gizli kullanıcı olarak ötmeye devam et

• Mafyacılık oynuyor bir de hahahahaha

• @delihekim size yardımcı olacaktır.

0|0
    0|0
    • Memnun olurum çok

• Kendisi benim sorularımı da yanitlamisti. Burdan aydınlatıcı bilgileri için tekrar teşekkür ediyorum.

Yükleniyor...