Hastanede çalışanlar sağlık görevlileri bakabilir mi?

Özel kurumlarda Hamilelik için kan testi veya kürtaj yapıldığında sağlık ocağı bilgilendiriliyor mu?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• ben 112 deyim kan testi kürtaj her ne yaparsan yap o bilgiler hastane sisteminde kayıtlı kalır türkiyenin hangi hastanesine gidersen git anemnez olarak görülür

0|0
    0|0
    • Kayıtlı kalsa da sağlık ocağına ordan da eve mesaj, bilgilendirme geliyor mu..

• Bekarım

• haklısınız @türkmen1092 hepsi sağlık bakanlığı bilgi işlem arşivlerinde saklı kalır ancak bunun sebebini sizde biliyorsunuz yeni yönetmenliğe göre bir hasta daha önce İstanbul'da tedavi olduysa başka bir ilde başka bir hastanede tedavisi devam etmek zorunda kalındığında verilen ilaçlar tespit edilen bulgular diğer hekim tarafından görülür ilerleme var mı yok mu veya herhangi bir komplikasyonel bulgu tanılarına yardımcı olur

Erkekler Ne Diyor 5

• öncelikle kürtaj devlet ya da özel hastanelerinde yasaktır bir bayan kafasına göre gidip özel muanane ya da hastanelerde kürtaj olamaz bunun yaptırımları çok ağırdır reşit ve evli olan bir bayan dair asla kocasının izni olmadan çocuk alamaz türk medeni kanununa göre boşanmada çok büyük sebeptir. normal prosüdürler uygulandığında kanunlar buna uygunsa siz ve kocanız takabinde başka hiçbir sağlık kuruluşu ya da ailenizden biri bilgilendirilmez hasta hakları yasasında gizlilik kanunu vardır

0|0
    0|0
    • Bekar olduğumu düşünürsek..

• Bir de şu var gidip muayene oldum ya da kan testi yaptırdım bir hastanede. Farklı bir şey için gitsem tekrar.. farklı bir alana evet daha önce de şuraya şunun için gelmişsiniz denir mi

• Hayir denmez kan tahlilleri degisiklik gosterir ve bekarsaniz mahkeme karari istenir bildigim budur

• Hastanede yaptırdığın testler ve sonuçlar ister özel ister Devlet Hastanesi başka hiç bir hastaneye veya Aile hekimliğine gönderilmez.
    Sen istemediğin sürece Ailen dahil bilgilendirilmez.

0|0
    0|0
    • bir ara böyle şeyler vardı ama eve mesaj gitmiş bir de yanlış kişi olaylar vardı öyle

• Peki çok teşekkür ederim.

• Hayır hanımefendi siz aile hekimliği duyar ailemde haberdar olur diye düşünüyorsunuz ama böyle birşey yok

0|0
    0|0
  • Özel dr a gidersen hiç bişeyini kimseyle paylaşmaz yanlız hamile kaldığın arkadaşınla kürtaja gitmen lazım

0|0
    0|0
  • hayır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kan testini bilemem ama kurtaj evet

0|0
    0|0
    • Özellerde mi ya peki klinikler?

• Evet paylasilir

• Her hastanede mi özellerde de oluyor mu arkadaş hastaneye göre değişir demiş

• Kayıtlara geçiyor. İstenildiğinde evet ulaşılabilir

0|0
    0|0
  • Artık es olmadan kürtaj yapılmıyor
    ayrıca yapılan her islem kayıtlı
    her yerden ulaşılır
    ıslemın adı ne olursa olsun

0|0
    0|0
  • Yeni yasaya göre anne bebek sağlığı açısından aile hekimliğine gebelik testi sonuçları gidiyor. Fakat bu uygulamada pek çok hatalar ve özel hayatın gizliliği ihlal edildiği için yeni yasaya göre bilgilerinizin gizlenme hakkını talep edebiliyorsunuz. Yani artık siz istemezseniz sisteme yüklenmiyor sonuçlar
    Fakat burada her hastanenin farklı uygulaması mevcut sanıyorum. Yakın zamanda çeşitli hastanelere sorduğumda kimi "evet sisteme giriyoruz" dedi. Kimi kadın doğum doktoruna giderseniz ve doktorunuz testi talep eder de sonucunuz pozitif çıkarsa yüklüyoruz" dedi. Kimi de "hayır yüklemiyoruz" dedi. Yani o hastaneyle konuşmanız gerekir. Kürtaj için de benzer durum geçerli, istediğinizde operasyonun ismini farklı yazdırarak kürtaj olabiliyorsunuz.

0|0
    0|0
    • Alla alla çok saçma ya

• Bekar icin soylememistim evli birinden bahsettim ozaman hanfendiyi bir kadin hastaliklari ve dogum hastanesine yonlendirelim kendisine orda bizden cok daha iyi bilgi verirler ben acil servis hemsiriyim belkide aramizda paramedikte var ya da yogun bakimda calisan biride vardir kadin dogum kliniginde gorev yapan bir personelin op. Doktorumuzun bir ebemizin bizden daha cok bilgiye sahip oldugi asikardir iyi aksamlar dilerim

• Evli olmadığını belirtti zaten arkadaş o yüzden evli birini baz alarak yorum yapmamız mantıksız olur. Ben de bilmeden yorum yapmadığımı söyledim zaten, diyorumki arkadaşımın başına geldi ve kürtaj oldu, imzadır vs. böyle bişey olmadı ya da ailesine haber gitmedi. Ama belirttiğim gibi hastaneden hastaneye prosedür değişiyor olabilir, onu da sorması gerektiğini belirttim zaten. Bilmeden asla birşeye biliyorum demem kaldıki bu önemli bir mevzu. Size de iyi akşamlar

Yükleniyor...