Eşim ne yapmak istiyor, bayanlar yardım...

Tam bir ay oldu, eşimle anlaşamadığımız bir konu yüzünden bana soğuk davranıyor. Bir aydır sürekli laf sokar tarzda, konuşmuyor, hiç bir şekilde cinsellik yaşamıyoruz. Aynı evdeyiz ama iki yabancıyız.

Sebebi maddi bir sıkıntı. Kefil olduğum bir kredi üzerime patladı, ödemesini yaptım. Fakat farklı şeyler yapmayı düşündüğümüz bir zamanda meydana gelince planlarımızı ertelemek zorunda kaldık ve maddi olarak biraz sıkıntı yaşıyoruz. Sıkıntı yaşıyoruz derken, hayatımızı yaşamaya devam ediyoruz, sadece araba alacaktık mesela, bunu ertelemek zorunda kaldık.

Bir kadın, böyle bir gelişmede ve olumsuzlukta bu kadar sert bir kararı nasıl alır, neden yapar, anlamakta güçlük çekiyorum. Ne yapmaya çalışıyor, nasıl devam edecek gelişmeler?

0|0
16|4

En İyi Kız Görüşü

• kadınlar evin muhasebecisi gibidir. erkeğin yaptığı harcamaları denetlemeye çalışır ve biraz garantici eli sıkı kesimdir kadınlar. senin bu kefil olma durumundan haberi yoksa yada sen kefil olacağım dediğinde karşı çıktıysa sonuçta kötü olunca haklı bir kırgınlık kızgınlık olmuş olabilir. ee bir de o para ile planlarınız varmış ki kadınlar hayaller ve planlara daha bağlıdır kendilerince büyütür o hayalle planla mutlu olurlar bu da biraz onu üzmüş olabilir.

tek çaren oturup konuşmak ama suçlamadan kırmadan yoksa karı koca arasında maddi tartışmalar uzatılırsa hele ki ev dışına yansırsa sonu daha kötüye gider.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• konuşun , şeffaf olun, en ufak bir olumsuzlukda eşlerin böyle desteğini çekmesi evliliğin özüne uyarmı deyin? Sizde ona böyle yaptığı için güveninizin zedelendiğinden bahsedin. Çok geri çekerseniz kendinizi, o daha fazla dominant olmaya çalışacaktır.Uslubu uygun bir şekilde kırmadan, tasvip etmediğinizi söyleyin,Hayatta her şeyin para olamayacağını biliyor olması lazım...

0|2
    0|0
  • Aradaki 200 farkınıda zaten birisiyle bir defadan fazla olduysa çoktan kapamışdır, yanlış bilgi sayılmaz...

0|1
    0|0
    • konuşabildinizmi? sorun inş. düzelebilmiştir, nasılsınız?

• İnş. böye çpok üzücü, iletişimden kopul olunca , belkide hiç dikkatinizi çekmeyecek, basit bir şeye kırılmışdır, konuşarak çözersiniz diye umut ediyorum.Bu arada misafirin olması bunu ötelememesi lazım, kendinize ayıracağınız kısıtli ama verimli bir saat bile yeterli olabilir.Hakkınızda hayırlısı olsun inş.

• Teşekkürler, sağol ;)

• eşin kızdıda bunu büyütmenin anlamı yok olan olmuş, uzatması hiç iyi değil.

0|1
    0|0
  • farklı ve zor bir durumdasın ne diim biz sevgiliyken trip felan yapıyoruzda evlilikte de mi oluyor sana destek olması gerekirdi sucun yokk ki :S oda üzülmüştür bunu böyle yansıtır belki açık açık konuş böyle böyle düşünüyorum neden böyle yapıyosun seni çok seviyorum böyle yaptıgında cok üzülüyorum bende bunların yaşanmasını istemezdim ama hayırlı böyleymiş nasipte yokmuş zamanı gelince herşey cok güzel olur cana gelecegne mala gelsin aşkımız var baglılıgmz daha ne isterim sen yanımdasın ama ben sana yetmiyo muyum neden böylesin herşey para mı tamam yaptım bi hata ama tavır alma açıkca söyle felan de kısaca konuşş

0|1
    0|0
  • yani sizde hatalısınız eşinize sordunuz muda kefil oldunuz? ama yinede bu şekilde uzatmaması gerekirdi eşinin sonuçta sende hatanı anlamışsındır özür dilemişsindir inş. onunda affetmesi gerek insanların başına gelebiliyor herşey destek olması gerek sana

0|1
    0|0
  • Kefil olcam diye esine danismismiydin?

Eger danismadiysan bole yapmakta hakli..danistiysan ve maddi skintiya girdiyseniz..asin yanlis yapio..iyi ve kotu gununde yaninda ve sana destek olmali

1|1
    0|0
  • eşinle konuşup en kısa zaman da yapmak istediğinizi yapacağınızı söyleyin ve bunun için çaba sarfedin..

0|1
    0|0
  • Siz eşsiniz.Böyle zamanda sana destek olacagına sırtını mı donmus?

Nerede iyi günde kötü günde , hastalıkda sağlıkda sözü..!

0|1
    0|0
  • Allah sabir versin :-) iyi günde kötü günde masallarda oluyormus demekki :-)))

0|1
    0|0
  • eşinle konuşmayı tercih etsen...

0|1
    0|0
  • Yil olmus 2012 hala kefil oluyolar

0|1
    0|1
  • Aldatıyor olmasın.

0|0
    0|0
  • valla ben bi demir parçası için canımdan çk sevdiyim erkeyimi hiç bi zaman mutsuz etmem..Ne cinsellik bakımından ne de manavi maddi bakımından..güzel günleri nasıl tebessümle yaşadıksa işte zor günleri de öyle atlatı verirdik..Ben böyle düşünüyorum...Senin eşine geldikse demmekki sana saygısı yok...bi kadın erkeyini cinsel bakımından sevindirmiyosa ceza veriyosa olmak istemiyosa ben böyle kadınlardan korkarım

0|1
    0|0
  • karşına alıp güzelce kendini izah etmeni öneririm böyle bişiyin bidaha olmicanı falan arada azıcık güzel söz sonra zaten yumuşar eşin sinirli şimdi o

0|1
    0|0
  • bu simdi boyleyse 5 yil sonra eve 1 kibrit copu bile almaz dusuncesindedir...

bence hakli

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Bak hocam ben bunları yaşadım, bu şekilde devam edecek, bitti dediğin yerde önüne tekrar koyulacak. Bizimkiler (bu şekilde anlatayım) en sonunda boşandılar...Eşini karşına al ve uygun bir dille konuşmaya çalış, yaptığının hata olduğunu ve tekrarlanmayacağını belirt. Umarım işe yarar, bir daha da baban dahi olsa kimseye de kefil olma...

0|1
    0|0
  • Kim olursa olsun altından kalkamayacağın yükü yüklenme ! Kefil olurken eşine sormadın mı ?

Eşine bunu sormadan yapmışsan kadının haklılık payı var ! Evlilik yaşamadım hiç ama evlilikte her ne yaşanıyorsa şeffaf davranılmalı derim ! Aksi halde aldatılmışlık hali soğutur insanı !

Buna benzer davranışların tekerrür ediyorsa sonu kötü olur sonra ! Nasıl yaparsan yap gönlünü al ve bunu bir daha sormadan yapma ! Eğer eşin araba için çok üzülüyorsa Ruhları nur içinde yatsın Yakın tarihte Mekanları cennet olsun O şehit eşlerin haline baksın ! Candan önemlisi yoktur !

0|0
    0|0
  • O senın hayat ortagın adı üstünde eşin destek olcagına böyle bişey yapması çok yanlış ...

0|1
    0|0
  • düşenin dostu olmaz dicem ama düşmelik bi durumda yok anlaşılan ?

0|1
    0|0
Yükleniyor...