Masturbasyon yapınca pişmanlık?

24 yaşında bir kızım hiç cinsellik yaşamadım masturbasyon yapınca ruh halimde dengesizlikler oluyor acaba tüm bakire olan kızlar yapıyor mu ve pişman oluyorum hanefi mezhebine göre günahmı bilmiyorum bocalamadayım:(?

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Her iki cins de söylemese bile yapar. Bu Doğa'nın verdiği özelliklerden biri , nasıl 10 tane parmağının elinde olması sana normal ve olması gereken görünüyorsa , erişkinliğe geçiş ve erişkinlikte karşı cins ihtimali olmadığı sürece özdoyum da sana ait ve normaldir.

Pişmanlık konusu ise yine herkeste olan ama aslında beyin ile erojen bölge arasında biyolojik dinlenme amacı ile iletişimin otomatik kesilmesinden kaynaklanır. Bilmese de her iki cinste de , organ ve sinir aşınmasından korumak için doğa böyle bir libido düşmesi özelliği de vardır. Bunun tıbbi adı da "refrakter dönem " dir, 5 dakika ile 2 saat arasında değişir

Din ile alakasına gelince , mezheplere göre öyle böyle diye bir ayrım yok , var diyen de kendi kafasındaki yasakları siz kızlara nakşetmeye çalışıyordur.

Burada da daha farklı açıdan yazıldı, tekrar yazmayalım

www.kizlarsoruyor.com/.../q2607879-masturbasyon-bagimlilik-yaratir-mi

0|0
    0|0
    • ruh halim ciddi anlamda çok dengesiz oluyor yaptığım dönemlerde anlayamadım:s

• ben yapmam öyle şey ama mast. da yapmak istemiyorumm:(hiçbirini yapmıyım sadece evlenince yaşayayım istiyorum bu duyguları..

• Az ya da çok ama akmaya devam eden bir dereyi ne kadar durdurabilirsen bunu da o kadar durdurabilirsin.

Bu direnme asıl seni hataya sürükler , zira doyum açısından zaaf ortaya çıkar ve tetiği çekmeyi başarabilen yani seni bir şekilde uyarmayı başaran birine karşı direnemeyebilirsin. Özdoyum ne hatadır ne de günah...

Erkekler Ne Diyor 12

• dinen kesin bir fetva yok bu konuda. islam alimleri ikiye ayrılıyor. bazıları haram diyor bazıları da zina yapacak şekilde azmışsa mast yapıp zinadan uzak durabilir diyor ama alışkanlık yapmayacak şekilde

0|0
    0|0
  • bak doğanın kanunu sana doğallığa çarıyor demek bu senin hissettğini karşı cinste yaşıyor yani erkekler her ne kadar olmuyor deslerde oluyor. yani öyl bir düzen varki illa birisi ileyapman lazım.

0|0
    0|0
  • imam safıye gorede ımam azama görede günah yanlız imam hanefi zina durumuna karsı yapılmışsa mustesna oldugunu söyluyo ama suda var Allah hın tek affetmeyecegı gunah (kul hakkı ayrı tut;ayrı bır konu ) sırk kosma harıcınde tum gunahları affedebileceginide biliyoruz
    insallah yardımcı olabılmısımdır

0|0
    0|0
    • yani hanefi mezhebine göre günahmı neden böyle belirsiz net bişey yok ki

• evet yapmamak lazım o zaman

• evet sonucta oyle
      şimdi işin guzeligine gelelim tam aklımada degil ama imam rabbani soyle soyluyor
      kim ki gunahini kucuk gorurse allah o gunahın olcusunu artıracagını. Kücük bir gunahi buyuk gorum bundan uzulen kişinin de allahın gunahını affedecegini ve bunu terse cevirrecegini soyluyo yani mutlu ol

• kotu birsey yapmyrsun ki o ilikidede olur yaptkdan snra pisman olursun helinse birsey olmaz pisman olmazsn galiba

0|0
    0|0
  • Ee yani bencede pişmanlık olsun
    Senin yaşıtlarının çocukları var

0|0
    0|0
  • Zina tehlikesi varsa sorum yok ama zevk icinse haram

0|0
    0|0
  • değil devam et

0|0
    0|0
  • bende çok mutlu oluyorum ve üstümden bir yük atmış gibi oluyorum cinsellikten korktugun için bunlar

0|0
    0|0
  • Sakin ol neden pişman oluyosn

0|0
    0|0
  • Şehvet için yapılırsa günah, çok istekli olduğunda, zinaya düşme tehlikesi varsa mubah. Hangi sıklıkla yapıyosun?

0|1
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=-00UN6xyN5Q
    Şu videoyu izle keşke temiz kızlar senin gibi artsa.

1|0
    0|0
  • Bndede oluyor Valla yapmasaydim gibi :/ dert etme o yalnızliktn dir

0|0
    0|0
    • evet yapmasaydım diyorum ama sık yapıncada ruh halimde bir dengesizleşiyorum toplumla davranışlarda vs. salak gibi oluyorum ya çok acayip:s

• Yalnız Değilsin :) Hiç dert etme Ama Anlamadigim bisi Vr Genç ve Eminimki Güzel bir bayan neden Yalnız olsunki ⊙ω⊙

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben de hiç bişe yaşamadım eşime saklayamlardanim ve her seferinde ağlarım neden bilmiyorum sanırım bunları yalnız değil de eşim gibi biriyle yapmak isterdim o yüzden galiba bir pişmanlık oluyo ve günah

0|0
    0|0
Yükleniyor...