Sünnet gerçekten faydalı mı?

Pek çoğunuz ilk etapta din penceresinden bakacaksınız olaya
Eğer durum öyleyse burada benden bir soru daha
Neden tanrı bir iki cm fazla deri parçasıyla yarattı?
Gerçekten hiç objektif olup baktınız mı olaya bu gün benim kafama takıldı
Sünnet olmamış olsaydık ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşacakmıydık gerçekten
Biraz araştırma yaparsak bütün konularda olduğu gibi konuyla alakalı uzmanlar arasında da görüş ayrılıkları mevcut
Benim merak ettiğim kullanıcı ve karşı cinsin düşünceleri
Tecrübe eden düşüncesi fikri olan arkadaşlar paylaşsınlar lütfen
Benim ilk aklıma gelen sünnetlilerin sünnetsizlere oranla bariz şekilde his kaybına uğradıklarıdır

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• sünnet derisinin bebekken faydası vardır. bebek kendi tuvalet temizliğini yapamaz. bez içerisinde kaka çocuğun pipisine kadar bulaşıyor. işte bu deri penis içine kakanın girmesine engel oluyor ve mikrop almasını önlüyor.

belli safhadan yani yaştan sonra ise zararlı hale geliyor. kireçlenme mikrop barındırma hastalıklar oluşuyor. sünnetli penis daha rahat temizlenir ve asla mikrop birikimi olmaz.

cinsel anlamda da deri gergin olacağından sürtünme tam olur ve hem kadı hem erkek daha çok zevk alır. sünnetsiz peniste ise penis derisi vajina duvarına yapışır ve penis kendi derisi içinde ileri geri hareket eder. bu da zevk vermez.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sünnetsiz ilişkiye girenlerin partnerinde rahim ağzı kanseri riski artıyo ayrıca glans dediğimiz bölgede iltihabik durumlar olabiliyor

0|0
    0|0
    • Ama bu bademciklerim var şişebilir aldırayım gibi bir durum değil mi?

• Bayana söruyorum sünnet derisiyle rahimin ne alakası var?

• Biraz araştır anlarsın

Erkekler Ne Diyor 2

• Müslüman olmayan avrupalılarca faydalı diye sünnet önerisi yaptığını duymuştum

0|0
    0|0
  • objektif olarak kanıtlanmış hiç bir faydası yoktur

0|0
    0|1
    • l*n yürü git bilip bilmeden yorum yapiyorsun bide erkek olacaksın rahim kanserini ve cinsel yolla daha az hastalık bulaşmasını önlüyor..

• o zaman hristiyanların yüzde9 9unda rahim kanseri olurdu

• @mihribann1 sünnet derisiyle rahim ağzının ne gibi bir alakası var. Kanser yapıyorsa neden penis kanseri olmuyor.

Yükleniyor...