Regl olan bir kadın cunüp mü sayılır gusül abdesti alması gerekiyor mı?

Arkadaşlar maalesef bu konuda bir sürü insan farklı şey söylemektedir ve ben bir türlü bu olaya bir açıklık kavuşturamadım. Regl olan kadın cenabet sayılıyor mu? Regl sırasındayken ya da bittikden sonra gusül abdesti alması gerekiyor mu? Almazsa ne olur?

0|1
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• regl sirasinda rahatsiz sayilir hastadegil. cunku hasta diyince insanlarin kafasinda pislik ve bulasicilik gibi algilar olusur.
    regl de her ne kadar kan olsa da normal tabiat akisidir. ama kadin icin rahatsizliktir.
    regl suresi icinde abdest gerekmez. bitince gecirmeden gusul gerekir.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Hic regl olmadım bilmiyorum. Bunu düşüneceğine al bir dus temizlensene hem temiz olursun hemde icinde kusku kalmaz 😊

0|0
    0|0
  • Adet (hayız aybaşı) gören kadın ve nifas (lohusa) olan kadınlar kanaması devam ettiği müddetçe cünüp değildir. Yemek yemelerinde, yemek pişirmelerinde ve onların yaptığı yemeği yemekte sakınca yoktur. kendileride, yaptıkları da temizdir.
    Ancak, Adet,(hayız) ve nifas (lohusalık) dönemi bittikten (kanamadan kesildikten sonra) banyo (gusül alıncaya kadar) yapıncaya kadarki vakitte cünüp sayılır. Gusül abdesti alınınca da cünüplük hali ortadan kalkmış olur.

0|1
    0|0
  • Regl olan kadın cünüp sayılmaz fakat dinen abdest alamadığı için kuran okuyamaz ve namaz kılamaz kanama bittikten sonra temizliğini yapar abdestini alır.

0|0
    0|0
  • sürekli olan bir durum abdest alsan nolucak :)

0|0
    0|0
  • Regl hali cünüplük sayılır mı bilmiyorum ama regl bittikten sonra alması gerek. bitene kadar almayabilir. bittikten sonra almazsa günah sayılır

1|0
    0|0
  • alakası bile yok sadece adet döneminde namaz kılamazsın abdest alınmaz bu kadar

0|0
    0|0
  • Alması gerekemz dıye biliyorum. ama adetliyken mast yapıyosan anlman gerekir yınede.

0|0
    0|0
  • Cenabet :D

0|0
    0|0
  • regin bittikten sonra gusul almalısın

0|0
    0|0
  • Regl sırasında hasta, bittikten sonra cenabet sayılıyor. evet bittikten sonra abdest alman gerekir.

0|0
    0|0
  • bitince alıcan.

0|0
    0|0
  • Yuhhhh... bunca senedir cenabet mi gezion...:)
    allahin butun nimetlerinden yararlan ama bunu arastirma...

0|0
    0|0
  • seni gidi cenabet.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Attigin her adim gunah olur. Bittigi gibi duş almalisin. Bunu butun ilmihaller yazar biraz dininizi okuyun ogrenin

1|1
    0|0
  • evet bitince gusül alman gerekir.

0|0
    0|0
  • Kim ne diyor ki farklı? Regl bitince gusül almak zorundasın Müslümansan eğer.

1|0
    0|0
  • Alman gerekiyor evet.. Almazsan şeytanlar koluna girer 3 ayak cekersiniz :D

0|0
    0|0
  • Oooooov cok sert.

0|0
    0|0
  • Evet almalısın

0|0
    0|0
  • Bitikden sora gusul alinir

0|0
    0|0
  • Tabikide almak gerekir saçmalama

0|0
    0|0
  • Evet almak zorunda bunu nerede arastirsan gorursun ve abdest alinmaz diyene henuz rastlamadim. Biraz arastir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...