Lens kullanımı ve göz kızarıklığı..

Merhaba

Yaklaşık 1,5 yıldır lens kullanıyorum, çok memnunum ve çok rahatım. Geçen haftaya kadar 1 gün bile gözüm kızarmamıştı lensten.Kesinlikle lenslerle uyumuyorum, eve geldiğimde hemen lensleri çıkarıyorum gözlüğe dönüyorum hava aldırıyorum sık sık gözleri, ellerimi yıkamadan 1 gün bile takıp çıkarmadım temizliğine de çok dikkat ediyorum.Ama yaklaşık 1 haftadır gözümde normalde olduğundan daha fazla derecede kanlanma ve damarlanma oluyor.Göz pınarlarım da kaşınıyor biraz ve gün içinde sürekli sıvımsı çapaklanma oluyor.İnternetten biraz araştırdım ve bahar alerjisi diye bi rahatsızlığın öyle çapaklanma ve kızarıklık yapabileceğini gördüm ama lensle alakası varmı yokmu anlayamadım.Çok abartılacak bir rahatsızlık değil doktora gitmek istemiyorum zaten okuldan da fırsat bulamıyorum ama size bir danışmak istedim. Sizce sebebi nedir, başınıza geldi mi, ya da bu kanlanmayı azaltmak gözlerin daha fazla hava almasını sağlamak için damlalar dışında ne gibi şeyler yapabilirim? Bir de göz numaram 1 derece kadar düşmüştü yakın zamanda, daha düşük numaralı lense geçtim.Bununla alakası olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• kullanım süresi dolmuştur yada çizilmiştir

0|0
    0|0
    • Daha 1 hafta oldu kullanmaya başlayalı, ona da dikkat ettim ama herhangi bir çizik vs. göremedim..

• ben hiç hava aldırmayı denemedim toz vs. olmasın diye.Benim bildiğim en önemli 2 şey hijyenik olması ve tarihi geçene kadar kullanılması

• Peki çok teşekkür ederim önerilerin için çok faydalı oldular gerçekten dikkat edicem bunlara :)

Erkekler Ne Diyor 1

• hiç kullanma şu mereti bırakın ya tak gözlüğü bence daha sağlıklı.

0|0
    0|0
    • Doğru ve özenli kullanım olduktan sonra sağlık açısından büyük sorunlara yol açacağını zannetmiyorum ben..Gönül isterdi hep gözlük olsun ama insan bir kere bu konfora alışınca da hiç bırakmak istemiyor :)

Kızlar Ne Diyor 1

• lenslerın eskımıs olabılır saydamlıgını kaybedınce oluyr bence bır kac gun goz damlası kullan ve lensı degıstır

0|0
    0|0
Yükleniyor...