Evli bayanlar bir bakabilirmi?

Kısa süre sonra evleneceğim. Evlenmeden önce doğum kontrol hapı başlamak gerektiğini duydum. Ne kadar önce başlamak lazım? Bu konuda fikri olan varsa aydınlatabilirmi

0|1
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• mantıksız cocuk yapıcaksan nıye evlenıyon asdf

0|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 9

• bence supozituvar kullanın derim, haplar akne, sivilce yapar hem hergün takip etmene gerek yok sadece ilişki sırasında kullanın

0|0
    0|0
    • O nasıl birşeyki

• Acaba pahalımı

• hayır 12 tl ile 15 tl arası en fazla 20 olabilir, bence hap kullanmayın yan etkisi çok var

• düğünden önce ilk regl döneminde başlaman gerekir fakat rasgele hap kullanma önce Kadın Doğuma git muayene ol o yazsın sana hapı.

0|0
    0|0
  • evet tabii ki başlanabilir. benim kız arkadaşımın yumurtalıklarıyla ilgili bir sıkıntısı vardı ve doktor düzenli adet görmesi için reçeteye yazmıştı. düzgün kullanıldığında adı üzerinde, istenmeyen gebeliği de önlüyor.

0|0
    0|0
  • Dogum kontrol hapı ıcın adet duzensızlıgı, kılo vb sorunlara yol acıyo dıye duymustum. Eger kullanacaksanda bı doktordan tavsıye almak en mantıklısı derım.

0|0
    0|0
  • günah değilmi kimyasallarla korunuyorsunuz. ben olsam eşime kullandırtmaz condom kullanırdım.

0|1
    0|0
  • hayırlı olsun neden öyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsun

0|0
    2|0
  • 3 ay kullanmalısın etkisini tam göstermesi için

0|0
    0|0
  • hiç gerek yok

0|0
    0|0
    • Neden

• 1 kaç ay önceden başlamana gerek yok hapı

• Anladım çok sağol

• 3 ay önce derler ama bir ay oncede sorun olmaz diye biliyorum, adetinin ilk günü başlamalısın

0|0
    0|0
    • Her gün içiliyormu, eşin kullandımı, kullandıysa ilaç adını hatırlıyormusun

• Jasmin hapın adi, hiç aksatmadan her gün ayni saatte 21 gün boyunca alacaksın 7 gün ara verip 8. Gün yeni hapa başlıcaksin, ve bu her ay kutu bittiğinde böyle devam edecek. Çocuk istemediğin sürece böyle kullan ama bayan doktoruna git evlenmeden önce Detaylı bilgiyi o veriri ama kullanımı böyle

• Teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben hiç böyle bir şey duymamıştım, bana da anlatır mısın acaba zahmet olmazsa sana

0|0
    0|0
  • 1ay diye biliyorum ama doktor daha iyi bilir tabi

0|0
    0|0
    • Kullandınmı? Evlimisin?

• Hmm anlaşıldı evlendikten sonrada spora devam o halde:)

• Önce bir doktorla görüşmen senin için daha iyi olur. Bende başlarda doktora gitmeden kullandım daha sonra doktora gittim kistlerim varmış tedavi amaçlı verdi ama daha sonra korunmak içın kullandırtmadı. Ileride sana sorun yaşatabilir dedi ve bende bıraktım.
    Sen korunma o şekilde eşin korunsun.

0|0
    0|0
  • Iki ay once basla garantiye al ilk baslamada da korur dio doktorlar ama sen garantiye al...

0|1
    0|0
    • Anladım, bende öyle duydum bir süre önce başlamak daha iyi oluyormuş diye. İlacının adı neydi?

• Bir jinekologla görüş bence.

0|0
    0|0
    • Tabiki görüşeceğim fakat ön bilgi almak istedim evli arkadaşlardan, burdan duyup faaliyete geçecek diiliz:)

• Ne ilginçsiniz yahu.. Doktora güvenmeyip burada hic tanımadığınız insanlara güveniyorsunuz.

• İlginç olan sensin, burada bir ton soru var, güvenmelik bir ortamda yok zaten, kafandan kurgu yapma, bizim yaptığımız bilgi alışverişi, uygular ya da uygulamayız, herşeyin bilincinde insanlarız

• 2 3 hafta önce başlanırsa daha sağlıklı olur.

0|0
    0|0
  • bır ay oncesınde başlanıyor evet.. ılk kullanımda adetın ılk gunu alıyorsun. sonra zaten kutu bıttıkce yedı gun ara verıp sekızıncı gun tekrar başlıyorsun.. doktor sana uygun hapı söyler.. yasmın en ıyısı dedıler ondan kullanıodum cok yan etkısı oldu bende gynelle kullandım hala da onu kullanıyorum.. ılk kullanımda bır kutu bıtene kadar ılıskıde ekstra koruma gerekiyor.. ıkıncı kutuya başlandıktan sonra sorun olmuyor, yedı gun ara verdıgınde bıle koruma sağlanıyor..3 yıldır kullanıyorum bı sorun gormedım

0|0
    0|0
Yükleniyor...