Rahim Tersliği?

Bu durumu bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi lütfen yaşadıkları, etkilerini?

Teşekkürler şimdiden..

1|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Normalde rahim karın boşluğunda yer alan ve ters armut şeklinde bir organdır, dik pozisyonda durmaktadır ve önde mesaneye doğru eğimlidir. Normalde öne mesaneye (idrar torbası) doğru eğik olan rahim bazı kadınlarda değişik sebeplerden dolayı arkaya yatık pozisyonda yer alır ki buna ters rahim veya retrovert uterus denmektedir. Halk arasınra “ters rahim” genelde endişe yaratmasına rağmen aslında fazla korkulacak bir durum değildir.

Neden Ters rahim Oluşur?

Rahim doğumsal olarak gelişimini tamamen öne doğru tamamlayamadığında görülür. Rahimi yerinde tutan bağlar kısa kalır ve rahim geriye doğru yatık kalır.

Normal vajinal doğum sonrası rahmin pozisyon değiştirmesiyle oluşabilir. Rahmi yerinde ve öne yatık pozisyonda tutan bağların , ligamentlerin gebelik esnasında zorlanmasıyla rahim ters pozisyonda arkaya doğru yer alabilir ve sonuçta “ters rahim” yani “retrovert uterus” sonradan oluşabilir.

Endometriyozis, geçirilmiş enfeksiyonların ya da miyomların yol açtığı yapışıklıklar da rahmin pozisyonunu arkaya doğru yer değiştirmesine yol açabilir. Bu yapışıklık genelde uterus fiske olması sebebiyle ciddi bel ağrıları yapabilmektedir

0|0
    0|0
    • bu bilgileri biliyorum.
      teşekkürler.
      yakinen tanıdık var mı bildiğiniz?

• ben sizin için baktım kopyala yapıştırdım zaten bilgin olsun diye hayır ama ben bu konuda çok az bilgiliyim, sizin sıkıntılarız nelerdir.

• yinede çok teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 2

• agrılı cınsel ılışkı yasarlar amelıyatla tedavı edılebılır ondada kısırlık rıskı var.. rahım oyle pek oynanası bır sey degıl..

0|0
    0|0
  • bunu düzelten ebeler var bazı doktorlar bilmiyor maalesef

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Benim ablamda olmuştu
    Daha doğrusu evlenince hamile kaldı sonra bebeğini karnında öldü 1 aylıkken
    Doktorlar nedenini bilemedi
    Ebe söylemişti terslik var diye.
    bir sürü bitkisel kürlerle tedaviler felan uyguladı
    Ayrıca Tedavi baya iltihap söktürmüş