Rahimde kist tedavisi ve zararları?

1 hafta önce kadın doguma gittiğimde sol yumurtaligimda 3 cm kist oldugunu ogrendim. Cok agriya sebep oluyor sicak su torbasi isitp koyuyorum agrm azaliyr ama zararliyms. Ilaclarla kistimi atabilirmisim ama bazi ilaclarda gebe kalma oranini dusuruyor. ya da ameliyat olsam ilerde çocuğum olma olasiligi azalirmi? ya da bu ameliyatı rahimden mi yoksa göbek altindan keserek mi yapiyorlar kızlığıma herhangi bir zararı olur mu?

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• Benden sana tavsiye, çevrendeki herkes yorum yapacaktır kulak asma doktorunu dinle bu bir, ilaçla kist eritebiliyor bunda bir sakınca yok çok araştırma yaptım 4-5 doktora gittim bu iki, ameliyat sonrasında çocuk sahibi olamama gibi durum yok bu üç, ameliyat kapalı yapılıyor yani kist bölgesinden küçük bir misket tanesi kadar yer açılıyor ve ameliyat oradan gerçekleşiyor bu dört (:

3 cm olan bir kist içinde ameliyat gerekmeyeceğini düşünüyorum, 5 cm den yukarısında ameliyat denebiliyor. Sormak istediğin bir şey varsa özelden de yazabilirsin.

0|0
    0|0
    • Benimde arastirmalarmda 1.5 cm den yukarısı ameliyat gerekiyor yazınca telaş yaptım biraz açıkçası cocugumun olmamasndanda cok korkuyorum

• Bak canım öyle internetten her şeyi okuma, yoksa bilgisayar başında kalpten gidersin :D

Bende de aynı sorun vardı, çikolata kisti idi benimkisi. Ben 1 doktora gözüktükten sonra 4 doktora daha gittim, sende iyice emin ol. Öyle 1 doktor ameliyat dedi diye olma, Allah korusun belki ameliyata bile gerek yoktur.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 1

• göbek altından yapılıyor. ama o eriyen kist değilmiymiş?

0|0
    0|0
    • Ilaclarla atilabilecegimi soyledi ama atamazsam ameliyat olmam gerekebilirmis.

• o her kız da olabilecek birşey. 28 günlük doğumkontrol hapı veriyor eritiyor o onu. ilacı kullan yeter büyütme bu kadar telaş etme

• Peki tesekkur ederim

Yükleniyor...