Pcos hastalığı? Yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar 18 yaşındayım ve bakireyim. Vajinadan gelen kahverengi akıntı şiddetli ağrı ve adet düzensizliğinden doktora gittim. Yumurtalıklarımda küçük küçük kistler olduğunu söyledi. Göbeğimde tüylenme gibi şeylerde bu yüzdenmiş. Kadınlar gebe kalamadıkları için gidince de bu hastalık çıkıyormuş. Neyse ki erken teşhis. Biraz araştırma yaptım verdikleri ilaç yani doğum kontrol hapı yabancı ülkelerde en son çareymiş. Arkadaşım kullanmış kisti dağıtmış düzenli adet olmaya başlamış. Bu hastalığı bilen ya da yaşayan, doğal yolları bilen var mı? Ve bu dönemde mast yapmak doğru olur mu?

Güncellemeler:
15 gunun sonunda hastalandim arkadaslar. Adam ultrasonla bakti. Kist yok normal rahim dedi ilac kullanmana gerek yokmus dedi. Bilmem neyleri kist sanmis onceki doktorun dedi. Ama kist olmasaydi ilac kullanimi sonrasi hemen adet olmazdım? Kist yok dedi ama sogan kürü uygulamama gerek var midir hala?

0|0
51

En İyi Kız Görüşü

• Canım doktorun verdiği hapı kullan o hap hormonları düzene sokar tüylenmeyi ve akne oluşumu gibi daha birçok şeyi ayriyeten de kistlerin büyüyüp ameliyatlık hale gelmesini engeller.

0|0
    0|0
    • Ah yuzumun her yerinde siyah noktalarr :( ya yuzumde erkek gibi durmasada sarı sarı tuyler var bu hapi kullandiktan sonra cikmazmis. Hap bittiktan sonra aldirayim mi sence?

• Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun :)

• Bir şey değil çok geçmiş olsun.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• mast yapmanın bir sakıncası yok, kadınların çogu bu tür hastalıkları geçirir , sende geçireceksn, kadınlar genellikle vajinadan alır kapar hastalıgı , enfeksiyon, mantar , akıntı bu durumlar gelir geçer önemli olan diikkat etmen , tampon kullanma, naylon iç çamaşırı kullanma, asitalastik petler kullanlar, ve vajinanı ıslak bırakma, sonra jilet kullanıyorsan sık sık jiletini degiştir enfeksiyon olmaması için

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim. Vajinanin hijyenine dikkat etmedigim icin oldu buyuk ihtimalle

• nedemek geçmiş olsun , yardımcı olabilecegim konu olursa lütfen yaz çekinmeden.

• Tamamdır :)

Kızlar Ne Diyor 4

• O haplar insani mahvediyo bendede ayni hastalik var killanma ve kilo yapiyo ayriyetten depresyon sogan kuru diye bir tedavi var onu uygula

0|0
    0|0
  • O hapı kullanma soğan kürü dene

1|0
    0|0
    • Sen denedin mi?

• O haplar faso fiso bıraktığın an yine eskiye dönersin. Doğum kontrol hapını yıllar önce bıraktım ben yararından çok zararı var çünkü. Beş aydır herşey iyi gidiyo soğan mucizesi diye birşey varmış cidden

• Hmm tesekurler arastiririm

• polikistik over sendromu. Kadın doğum hapını kullanmani tavsiye ederim adeti düzene sokar adt kanaması miktarını azaltır östrojen içeriğiyle tüylenmeyi ortadan kaldırır ayrıca over tümörlerine karşı ve kanserlerine karşı koruyuculuğu vardır. Kullan derim stajyer bir hekim olarak

0|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederim :) soğan kürünü tavsiye ediyor musun?

• tıp dışı yöntemler bilimsel kanıtlanamadıkları için bişey diyemem o konuda

• Tesekkurler

• Kilolu musun? Soğan kürü gerçekten de işe yarıyor haplar 1 ay sonra etkisini gösteriyorsa soğan 3-4 günde etkisini gösteriyor. :D

0|0
    0|0
    • Hayır yani boy 1.75 kilo 68 normal bence. Çok teşekkürler ilaç bittikten sonra onu uygulayacağım

• Allah yardım etsin bizlere. Soğan kürünü uygula kesinlikle tadı kötü ama limon sık öyle iç.

• Teşekkür ederim :)

Yükleniyor...