Cinsel hayattan sogudum hastalik?

Hep ramak kalmis AIDS olmamıza kondom patlamaları zührevi kimsenin bilmediği 100 den fazla çeşidi olan HPV genital siğil ama hala millet fosur fosur bana molluskum bulaştı GT korkusundan hastaneye gittiğimde doktorun molluskum demesiyle rahatladim ama bulasmayacak şey değil çok dikkat edin HPV yi araştırın Türkiye de çok yaygın !!!

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

• HPV çok yaygın Türkiyede. Kadınlarda serviks kanseri erkeklerde de çeşitli kanserlere yol açabilen bir virüstür. Aşısı vardır yurtdışında zorunlu olarak çocuklar aşılanır fakat Türkiyede masraflı olduğu için rutin aşı programına konulmamıştır. Virus bulaştığında latent olarak orada kalır ve bağışıklık her düştüğünde hastalık ve kanser riski taşır. Bu yüzden 9-26 yaş arası cinsellik yaşamaya başlamayan herkes kesinlikle ve kesinlikle bu aşıyı yaptırsınlar. İhmal etmeyelim herkese duyuralım lütfen. Stajyer doktorum bu arada ben.

0|0
    0|0
    • memnun oldum doktor ezzo ben 27 yasındayım fayda edermı bende aşı?

• hepatıt b asılarımda antıkor saglandıda bu hpv cıktı bırde allahdan doktor molluskum dedı ama hala endıselıyım hpv cıkıp cıkmayacagından vucudumda ve son ılıskımden 4 ay gectı aradan ve o arada 2 defa grıp oldum bagısıklıgım zayıfladıgı zamanlar yıne cıkmadı sizce bundan sonrada cıkma ıhtımalı varmıdır ben annem babamla yasayan bırıyım onlara bulastırmakdan korkuyorum

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• Ölürken bile... derler adama sonra :)

0|0
    0|0
  • İşte bu yüzden tek eşlilik herzaman daha iyi
    Hergün onca erkekle yatan bir kadına dokunmayı insanın midesine kaldırmaz

0|0
    0|0
  • Kondom çözüm değil! HPV virüsü kondomun muhafa edemediği bölgelerdenden de kapabilirsin.

0|0
    0|0
    • Bu bilgileri araştırdım özet yazdım yazi uzun olursa okumak istemezler diye

• sıkıntıl ıbir durum iyileşirsinz umarım.

0|0
    0|0
  • bende senin gibiyim kadınlara ve cinselliğe ilgimi kaybettim. erekte olamıyorum, zevk almıyorum. OKB teşhisi konuldu. ilaçların yan etkilerini okuyunca içmek istemiyorum öyle işte. 4-5 defa hiv testi oldum bir kaçı elisa yöntemi, bir kaçı p24 combilerden. hepatit b/c testleri oluyorum. sürekli kendimi gözlüyorum lenf şişmiş mi, ateşim var mı, pamukcuk mu var, derim mi dökülüyor, faranjit miyim v. s.

0|0
    0|0
    • Kardeş benimde birweyim yok simdi tanı koydum bende OKB hastasiyim 1 senedir habire test yaptiriyorum ne yapmam gerekir?

• okul okumuyorsan, lustral veya anafranil kullan. ikisi de endikedir. anafranil daha kuvvetlidir, ama lustralla başla derim. ilk yarım iç 1 hafta, daha sonra tam olarak 6 ay devam et. yine olmazsa anafranil kesin çözüm. ama yan etki olarak daha fazla. ek olarak hangi şehirdesin, ve kas erimesi v. s. yaşadın mı.

• önüne gelenle yatıp kalkarsan paralı ilişki yaşarsan normal

2|0
    0|0
  • Önemli bir şey değil o. Yakın bir zamanda ölürsün.

0|0
    0|0
Yükleniyor...