Yumurtalıklarımda kist varmış, aynısını yaşayan var mı?

kaygılandım. doktor doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi. bu hap kistleri temizler mi? kullanan arkadaşlar var mı?

Güncellemeler:
bu arada ben glokom yani göz tansiyonu hastasıyım. doğum kontrol hapının gözlerime zararı olur mu acaba?

0|0
7|4

En İyi Erkek Görüşü

• Pko sanırım dediğin kistler.Doğum kontrol hapları o kistlerin küçülmesi için veriliyor artı adetin düzene girecek.6 ay kullanman gerekiyor en az.Mutlaka faydasını göreceksin.

1|0
    0|0
    • bir ay kullanıp kontrole gitcem tekrar :/:/

• göz tansiyonumu yükseltecekse yada gözlerime geri dönüşü olmayan bir zarar verecekse içmem

• Ben göze zarar verceğini düşünmüyorum.Sorunca banada haber verir misin?Arkadaş olmak istemezsin sonuçta.En azından bilgim olsun.

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 7

• Kullanmadım.Ama doğum kontol ilaçları mide bulantısı yapıyor inş diane35 değildir ilacın.

1|0
    0|0
  • kardeşimde vardı bu problem ondada kist vardı doktor ilaç verdi.en son kontrole gittiğinde kistlerinin küçüldüğünü söylemiş doktor.ama yinede ara ara ağrıları var kasıklarında falan

1|0
    0|0
    • benim de ağrım oluyor işte. ilaç kullanmay adevam ediyor mu peki

• rica ederim bayan olarak aslında herkesin ayaklarını ve belini koruması şart

• kesinlikle haklısın... şimdi havalar da soğumak üzere ya tam üşütme mevsimi

• bana yasmini önerdi 3 ay kullan dedi 1 ay kullandim birakdim ama agrim felan yok büyüme yaparsa agrin olurmus dedi demekki ya gitti ya da öyle orda ayni sekilde duruyor

1|0
    0|0
  • Bende de var, zararsızmış ilaç verdi kullanıyordum bir ara, canımı sıktı bıraktım şu an ne durumdalar bir fikrim yok.

1|0
    0|0
    • akıntı falan geliyorsa yada agrı varsa mutlaka git doktora

• git mutlaka... ilerlerse tehlikeli olabilir. iki kuzenim ameliyet oldu. korkuyorum ben de Allah korusun.

• hapla yok edilebilir panik yapma

1|0
    0|0
  • ben 18 yaşında şiddetli karın ağrılarım ve regl düzensizliği dolayısyla doktora gitmiştim göbeğimden ultrasonla baktığında belki 100 lerce kist var nokta şeklinde sonra bana doğum kontrol hapı verdi Jasmin... kullan hem adetin düzene girer hem kistler temizlenir dedi .. 1 ay sonra kontrole gittiğimde kistten eser kalmamıştı

2|1
    0|0
  • bazı kistleri haplarla temizlemek mümkün. hapu kullanırsın gidişata bakıp sana hapa devam ya da ameliyat diyebilirler.

1|1
    0|0
    • inşallah ameliyata gerek kalmazdan temizlenir

• korkmanı gerektirecek bir durum yok. atılmayan yumurtalar zamanla kistleşiyor vücutta. çoğunlukla da haplarla gideriliyor

Yükleniyor...