HPV Virüsü Hakkında?

Hpv virüsü taşıyorum. Kadın doğum uzmanı bakarmı? 10 gün sonrası için hem dermatoloji hemde kadın doğuma randevu aldım

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• Kesinlikle bunu yapın ne olur ne olmaz.

1|0
    0|0
    • Neyi?

• Evet olabiliyor yinede dikkat edin ne olur ne olmaz dediğim gibi

• Sağol teşekkür ediyorum

• önüne gelenle korunmasız ilişkiye girersen olacağı bu

0|0
    0|0
    • önüme gelenle değil. İlişkiden 6 ay sonra çıktı.. Klozet vsden bulaşabılıyormuş

Kızlar Ne Diyor 2

• HPV enfeksiyonunun tedavisinde temel prensip nüksleri en aza indirmek için kitlelerin mümkün olduğunca temizlenmesidir. Bu amaçla virüslere etkili ilaçlar kullanılarak lokal (bölgesel) tedavi ve büyük lezyonların koterizasyon yoluyla yakılması şeklinde tedavi uygulanır.
    Hatırda tutulması gereken nokta tedavinin yanlızca görünen lezyonları ortadan kaldırmakla sınırlı olduğudur. HPV enfeksiyonu kronik seyreder ve kitleler ortadan tümüyle kalksa da hücrelerin içinde gizli bir şekilde yaşamını sürdüren virüsler sayesinde bulaştırıcılık devam eder.

Korunma:
    HPV cinsel yolla bulaşan bir hastalık olduğundan bu konuda alınan genel önlemlerin alınması HPV enfeksiyonundan korunmada tek yoldur. Ancak HPV'nin bulaştırıcılığı o kadar yüksektir ki, şüpheli ilişkilerde kondom kullanımı bile koruyamayabilmektedir. Cinsel temas esnasında erkek genital bölgesinin prezervatifle korunmayan kısımlarından kadına ya da tam tersi kadından erkeğe bulaşma söz konusu olabilir. Bu yüzden bariz kondilom lezyonları olanlarla ilişkiye girmemek çok önemlidir.

1|1
    0|0
  • Gittin mi dra

0|0
    0|0
Yükleniyor...