Hanımlar bir bakarmısınız?

merhaba arkadaşlar. sorum doğum yapmış ya da hamile bayanlara.
adet günüm gecikti ve adet günümden önce kahverengi leke geldi normalde leke gelir aradan bir kaç saat sonrada adet olurdum ama bu sefer olmadı sadece leke geldi başka yok.
internetten araştırdığıma görede spermin yumurtalığa yerleşmesi sonucu kahve rengi leke gelirmiş.
onun ardından adet günüm gecikti ve göğüslerimi sıkınca süt gelmeye basladı.
baş dönmem bel ağrım hassasiyetim var genel olarak hamilelik belirtilerinin çoğunu yaşıyorum.
test alıp yapsana demeyin o testlere hiç güvenmiyorum şu an şehir dışındayım bir kaç gün sonra evimize dönücez eve döndüğümde kan testi yaptırmayı düşünüyorum fakat aklıma takılıyor hamile ola bilirim ve dikkat etmem gereken şeyler ola bilir. ondan dolayı birde sizin fikrinizi almak istedim?

0|0
3|1

En İyi Erkek Görüşü

• İlk olarak güvenmediğin kaset %99 doğru sonuç verir ancak normal adet döngüsünün üzerinden 5 6 gün geçmiş olması gerekir. Yani güvenebilirsin.

İkincisi, sperm yunurtalığa yerleşmez. Sperm yumurtalığı döller ve döllenen yumurta rahme ilerler, sonra da rahimde tutunmaya başlar işte bu dönemde kısa kanamalar, lekelenmeler meydana gelebilir.

Göğsünden süt gelmesi şu an için erken yani hamile olsan bile şu an süt akışı olmaz bu başka bir sebeple olan akıntıdır.

Hamilelik sonucu olacak bel ağrın ancak 6. cı ayın ortasından itibaren başlar bu da şu an için erken. Psikolojik olarak kendini etkiliyor olma ihtimalin yüksek. Baş dönmesi de hamilelikte 6. Hafta sonrası gözlenir. Tansiyonun düşük olabilir.

Sana kesin sonucu döllenmeden sonraki 14. Gün net olarak veren kan testini istediğin zaman yaptırabilirsin. Işte o zaman daha net sonuç alırsın.

Umarım gönlüne göre sonuç alırsın.

0|0
    0|0
    • Ayrıca diğer arkadaşın dediği gibi cinsel ilişki yaşarsan bebek sakat falan kalmaz. Anca düşük riski vardır bunu da uzman doktor zaten söyler sana.

• 6. haftaya giriyoruz zaten yeşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 3

• Spermler cinsel ilişki sırasında vajinaya dökülüyor sonra rahim ağzından geçiyorlar sonra rahme giriyorlar sonra fallop tüplerinin her ikisinede giriyorlar. Ve bir fallop tüğünde döllenmeye hazır bir yumurta hücresi varsa bir sperm onun zarını eritiyor. Ve yumurtanın içine giriyor ve yumurtayı döllüyor ve sonra 7 gün sonra o döllenmiş yumurta rahme giriyor ve oraya yerleşiyor ve böylece hamilelik başlıyor. Neden 7 gün sonra rahme girip yerleşiyor? Çünkü fallop tüpünde bölünmeler geçiçererek yavaş yavaş 6 gün rahme doğru ilerliyor. Göğüslerden süt gelmesi prolaktin hormonunun yükselmesine bağlı olarak geliyor. Prolaktin süt üretimini artırıyor. Yumurtlama dönemindeysen kahverengi akıntı gelmiştir. Yumurtlama dönemindede bir damla kadar geliyor o kahverengi akıntı. Prolaktin hormonu yükseldiğinde hamile kalmak zorlaşıyor yani engelliyor prolaktin hormonu yükseldiğinde hamileliği.

0|0
    0|0
    • pek birşey anlamadım ama teşekkürler :)

• yaşadığını söylediğin bir çok belirti psikolojik. Bu tarz belirtiler ancak 6. hafta itibariyle başlar o yüzden bu sebeplere çok takılma bir kaç gün daha bekle regl olmazsan test yaparsın o zaman belli olur şu an için ancak bunları söyleyebilirim.

0|0
    0|0
    • olmadım gecikti 1 hafta ve 6 haftaya giriyoruz

• Eşin veya sevgiline cinsel olaya girme hamile olup olmadığını öğrenene kadar bide hamileysen de girme bebek düşebilri sakat doğabilir Allah korusunda bide bunun yanında seninse sağlıın etkilenir

0|0
    0|0
    • hamilelikte ilişki tam tersi iyi yönden açıklanıyor teşekkür ederim:)

• Yalnız ben hemşireyim hata okulda bu konuyu işlemiştik

Yükleniyor...