Neden ağrıyor? Detay dEtay?

Merhaba iyi geceler hepinize
Benim yaşım 18 memelerim ağrıyor nedeni ne olabilir biraz küçüklerdi acaba büyüdükleri için mi ağrıyor başka nedeni olabilir mi sizce doktorluk bir durum var mı? Çok fazla agrimiyor

Meme dedim çünkü göğüs karaciğerin ustune denir

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bazı önlemler ile hastaların meme ağrılarını daha kolay geçirmeleri mümkündür: Özellikle balenli ve sert sütyen kullanmak, sütyeni ağrılı dönemlerde geceleri de çıkartmamak hastaların önemli bir kısmını rahatlatır. Adet öncesi dönemde memelerde ödem olduğu için özellikle bu dönemde su ve tuz tüketimini kısıtlamak hatta gerekirse idrar söktürücü ilaç kullanmak faydalı olabilir.

Meme ağrısı olan hastaların sigara kullanmamaları, kahve tüketimini kesmeleri veya azaltmaları da ağrıları azaltacaktır. Bilimsel çalışmalarda, diyetdeki yağ oranının azaltılması da uzun dönemde ağrıyı azalttığı gösterilmiştir.
    Meme ağrısı olduğu dönemlerde basit ağrı kesiciler kullanılabilir. Daha ciddi ilaçlar kullanımı için hastanın en az 6 aydır süre gelen ve gündelik yaşam konforunu bozan ağrısı olması gerekir.
    Ağrılı dönemlerde mamografi çektirilmemesine özen göstermek gerekir. Mamografi acil bir tetkik olmadığından adet bitiminden bir kaç gün sona çekilirse hem sonuçlar daha doğru olacaktır; hem de çok daha rahat ve konforlu bir tetkik gerçekleşecektir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu yaslarda olur uclari sertlesebilir hormonik bir durumdur ostrojen hormonlarin atackta olsa gerek yapman gereken boraz karnibahar yiyeceksin bol sarimsakli yogurtla ve sonra coraspirin alcaksin 3 gunlugune.. dduzelme gosterir

1|0
    0|0
  • bilemiyorum geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • bence normaldir amanla geçer

1|0
    0|0
  • Tombul tombul memeler

1|0
    2|0
  • Çözümü var.

0|0
    1|1
  • Regl Günün yaklasmıs senin

0|0
    0|0
  • bübüyor ve deri sıkılaştığı için uzman hekime gitmelisin geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • jinekoloji uzmanına gidip hormon değerlerine baktırmalısın. Prolaktin hormonu yükselirse memelerde ağrıya neden olur.

0|0
    0|0
  • Regl dönemi yaklaşıyordur

0|0
    0|0
  • Regl zamanin gelmis.

0|0
    0|0
  • Büyüyor annesi

0|0
    0|0
  • memelerin büyüme aşamasında.. normaldir..

0|0
    0|0
  • regl dönemin geliyor anasını satayım kızlarında hayatını biz yönlendiriyoruz la. gel bir emmikleyim.

0|0
    2|0
  • Sen doktora git en iyisi . Herzaman agrıyorsa bir sorun vardır

0|0
    0|0
  • Memelerin agrir buyudugu icin degildir bence

0|0
    0|0
    • Neden ağrır

• Elinle yokla alttarafindan dogru timor vardir kanser olabilir

• Allah korusun öyle çok agrimiyor ya

• Adet olabilirmi?

1|0
    0|0
    • Şu sıralar sürekli olan bir şey

• Muayene et önce bir kendini büyük ihtimal menstrusl döngüdendir kitle falan var mı kontrol et

0|0
    0|0
    • Yok allah korusun

• Anlatırım sana çünkü biliyorum hani göğüs kanseri riskine karşı hep yapılmalıdır muayene biz çoğu gelen kadına öğretiriz ama sen de büyük ihtimal büyüme çağından ötürü

• İstersen mesaj at bana muayene şeklini anlatayım

• Okşayabuilirim istersen.

0|0
    3|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Adet donemine yakinsan eger normal. Bu yastan sonra buyumesi pek mumkun degil. Devam ederse dr. a gitmen gerekir.

0|0
    0|0
  • Benimde agriyor gögüsüm bazen nefes darlim oliyor korkiyorum

1|0
    0|0
    • Yok benimki öyle olmuyor bence sende doktora git

• Gitdim bisey yok dediler korkiyom :(

• ben mesela adet olacagim sira ağırir ama bence sende büyüyordur o yuzden dir fakat gecmezse mutlaka doktora git hafife alma

1|0
    0|0
    • Kiloma baktım 2 kilo falan almışım bide geçmezse mutlaka gideceğim

• birden kilo aldiysan belki ondan da kaynaklaniyor olabilir.. aynen baktin gecmedi gidersin

Yükleniyor...