Bir sorum olacak yardım ederseniz sevinirim?

adetime 10 gün var daha ama çok fena bel ağrım var bu normal bişey mi

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• döneminde az ya da çok ağrı olur. Ancak yaklaşık %10 kadında adet dönemindeki sancı oldukça şiddetli olur ve kadının 1-3 gün boyunca çoğu durumda kendini iş göremeyecek kadar kötü hissetmesine neden olur. Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniklerine yapılan acil başvurularının yaklaşık %10′u adet sancısı nedeniyle olmaktadır. Dismenore, yani sancılı adet görme başvuru yapıldığı takdirde gerekli incelemeler sonrası etkili bir şekilde tedavi edilebilir.
    Sancılı adet görme aslında normal adet görme mekanizmasının önemli bir parçası olan uterus kasılmalarının kadın tarafından ağrı şeklinde hissedilmesidir. Bu uterus kasılmalarının amacı uterus iç tabakasının atılarak yenilenmesi esnasında oluşan kanama miktarını en az seviyede tutmaktır. Bu kasılmalar esnasında uterusta bölgesel olarak prostaglandin adı verilen bazı maddeler salgılanır. Ağrıya yol açan olayın bu prostaglandinlerin ya aşırı miktarda salgılanması ya da kadında prostaglandinlere ağrı şeklinde bir aşırı duyarlılık cevabı oluşması olduğu kabul edilmektedir. Prostaglandin salgısı yumurtlama sonrasında oluşan bir olay olduğundan tipik olarak adet görmeden kısa süre önce başlayan ve adet bittikten sonra tümüyle kaybolan adet sancısı yumurtlama olduğunun güvenilir belirtilerinden biridir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bel ağrısı sadece adette olmaz

0|0
    0|0
  • Benim de bel ağrım var adetten midir ki :D

0|0
    0|0
    • komik değil:(

• bu senin anlayabileceğin bişey değil gerçekten

• Yaz erken adet gorme durumj normal mi a normal mi diye 2 haftaya kadar sakıncali bir durum olmadığı soyleniyor okuyun hanimefendi burada bana kızım iyi bilirim ayagi yapmayın

• belirtisi olabılır az bı gunun kaldıysa

0|0
    0|0
  • Yumurtlama zamanında olabilirsin. Sıkıntı yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• normal

0|0
    0|0
  • dur dogaustu yeteneklerimle mr goruntune bakayim. net bir cevap verecegim

0|0
    0|1
  • normaldir canim. hatta simdiden canin cikolata felan da istemeye baslayabilir benim oyle oluyor :)

0|0
    0|0
    • 10 gün var daha normalde 2 gün önde olur belirtiler

Yükleniyor...