Göğsümde ki kabarcıklar. ?

Son günlerde gogsumun ucunda kahrevengi bölgede kabarciklarin oldugurlu fark ettim. tedirgin oldum. Sizde de de var mı bayanlar

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hemen bir cildiyeye görün bir kaç tahlildi vs bişeyler baksınlar yani

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bildiğim kadarıyla emzirirken çatlama olmaması için tasarlanmış yağ bezeleri onlar.. her bayanda vardır sadece cilt yapısına ve hormonal dengeye göre farklılık gösterebilir.. ağrı sızı yoksa kafanı takacak bir durum olmadığını düşünüyorum ;)

0|0
    0|0
  • Belki göğsüne kabaran bişeyler vardır

0|0
    0|0
  • Normal. Gogsun buyuyo

0|0
    0|0
  • Ciddiyeye görün sorun büyümeden hallet

0|0
    0|0
  • Fazla Emdirdiğinden Olabilir mi :)

0|0
    3|0
  • Liken planus fordyce olabilir kesin tanı doktor tabi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Laktasyon (Anne sütü üretimi)
    Anne sütü hormonlar ve refleksler sonucu oluşur. Gebelik süresince salgı bezleri süt yapımına hazırlanır. Doğumdan sonra hormonal değişiklikler ile süt yapımı başlar.
    Doğum sonrası ilk yarım saat içerisinde bebek emzirilmeye başlayarak süt üretiminin biran önce oluşması sağlanmalıdır. Anne memesi salgı, destek ve yağ dokusundan oluşmuştur. Salgı dokusunda yapılan süt kanallar boyunca göğüs ucuna doğru ilerler. Kanallar aerola ( göğüs ucundaki kahverengi kısım ) bölgesinde genişleyerek sütün toplandığı torbacıklar ( lactiferöz sinüsler ) halini alır. Kas hücrelerindeki oksitosin hormonu kasılmayı sağlayarak emzirme esnasında sütün akışını sağlar. Prolaktin hormonu ise süt salgılayan hücrelerde süt üretimini sağlar.
    Aerola bölgesindeki küçük kabarcıklar ( montgomeri bezleri ) emzirme esnasında memenin bebeğin ağzından kaymadan emmesine yardımcı olur.

0|0
    0|0
  • doktora görün normal değil

0|0
    0|0
  • Doktora bir görünün.

0|0
    0|0
Yükleniyor...