Kral olsaydın ülkeni nasıl yönetir, ne gibi yasalar koyardın?

'30 bin bakire kuyruğa girdi' diye başlık atmıştı bir çok gazete, Swaziland Kralı 3'üncü Mswati'nin 13.( yazıyla da yazayım on üçüncü) eşi olmak için 30 binden fazla bakire kadının danslarıyla krallarının gözüne girme çabasını anlattıkları haberde. kral fiziğini ve dansını beğendiği kadınları kendine eş olarak seçiyormuş.benim de aklıma sizlere sormak geldi, bir toprak parçasının kralı, tek söz sahibi, en güçlü kişisi siz olsaydınız, nasıl yönetir, ne gibi yasalar koyardınız? ufak tefek şımarıklıklarınız neler olurdu?

not: xper seviyesi nedeniyle link kullanamıyorum, ufak bir aramayla ilgili habere internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güncellemeler:
kadınlar da kendilerini tüm otoritenin kendisinde olduğu bir kraliçe olarak düşünebilir :)

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• sümüğümü masanın altına yapıştırıp, ortaya çıkınca şuçu vezire atardım :)

bi de limonatayı yasaklardım

bir tek ben içerdim

bir ben bir limon bir de bebek

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 6

• kayıp kral nemo ne güzel hoş olurdu, ne güzel hep bir gizem

0|0
    0|0

• Bir Filozof gidi hareket ederdim.

0|0
    0|0
  • Herkesin rahat sıkıntısız kimsenin kimseye zararı dokunmayacak şekilde kurallar koyardım kendi haline bırakırdım insanları ama ceza yasaları çok ağır olurdu

Sebepsiz cinayet işleyene idam

tecavüzcüye pipisini kesme cezası

Hırsızın ellerini kırardım falan fistan

0|0
    0|0
  • kraldan cok fidel castro, che guevera, hugo chavez, nelson mandela, muammer kadaffi vs gibi olmak isterdim.

illede kral olmam isteniyorsa, mc donalds kültürünü ülkemin sinirlarina dahi yaklastirmazdim

0|0
    0|0
    • mcdonalds ve tüketimini yasaklayabilirsin, lakin kültürün öyle yasaklamalarla önlenecek bir şey olduğuna inanmıyorum. hem senin diktatörlüğünde big mac yiyemeyecek miyiz şimdi? :)

• Herkesi öldürürdüm.

0|0
    0|0
  • off bence cevaplamayım banlanırım :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...