Çok sıkı ve tutucu dedikleriniz aslında sınırı aşmıyorlar mı?

Örneğin benim ortamım rahat, yani arkadaş çevremde olsun, ilişkilerimde olsun seks normal bir şeydir, ilişkilerde genel anlamda yürür.. Benim çevremde bir kadına laf atılmaz, şiddet uygulanmaz, zorla birşeyl Benim ortamımda sevişmek aynı zamanda aşk demektir kadınlar aşağılanmaz, salt bu olgularla değerlendirilmez... ama bizler birçoğuna göre çığrından çıkmışız. Şimdi karşı tarafa bakalım.

Sokakta kadına laf atma, hakaret, elle taciz, tecavüz, ilişkilerinde,şiddet aşağılama, kadınları cinsel obje görme ve bu anlamda hakaretler etme vs vs. bu şahıslarda mevcut. Genelde bakire bir kadın arayan bir kadın sokaktan geçen kadınlara laf atan biri olabilmektedir. Hatta bu şahıslar namuslu kadın namussuz kadın ayrımını yaparlar. Şimdi merak ediyorum bu nasıl bir zihniyet nasıl bir psikoloji... Herkes için demiyorum ama genel bu. Aksini iddia eden boş konuşur... Bu şekilde yaşayanlar neden kendinize bakıp yanlışlarınızı düzeltmiyor sunuz?

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• 2. YAZIM: Gelelim benim bakış açıma. Bence seks evlilik dışında hiç ama hiç normal değildir. Ama evliysen tabi ki olmazsa olmazdır. Aşk sevişmek asla olamaz. Ben de aşık oldum ama aklımdan o kişiyle sevişmek hiç geçmedi nedense, çünkü ben aile olmayı, çocuk sahibi olmayı, huzurlu bir eve sahip olmayı düşlerdim her zaman... Benim çevremde de kimseye laf atılmaz, şiddet uygulanmaz, zorla güzellik olmaz. Evlenmeden önce bir başkasının helali olacak birine dokunulamaz, o kişi öpülemez çünkü haramdır bize. Birçoğuna göre çığrından çıkmışız diyorsun ama biz de birçoğuna göre ve hatta senin ortamındaki insanlara göre de doğru yolda olan insanlarız. O her istediğiyle pardon(!) her sevdiğiyle, aşık olduğuyla, hoşlandığıyla ilişkiye girenlerin bile yüzde doksanı el değmemiş erkeği ya da bayanı kaçırmazlar! Ben kendimden biliyorum, yani benim bu düşüncelerimi beğenip benle çıkmak isteyenlerden bahsediyorum. Benim için bayan herşeyden üstündür çünkü o herşeyden önce annedir. Evet namuslu kadın namussuz kadın ayırımını ben de yaparım ve ben namuslu erkek namussuz erkek ayırımı da yaparım çünkü temiz olan temizdir kirli olan kirlidir. Ben de her haltı yiyip bakir/bakire isteyene karşıyım. Ne ekersen onu biçersin. Din de bunu söyler zaten, ilişkiye girmiş olanlar ilişkiye girmiş olanlarla evlenebilir. Ben bunları söylerken benim ispatım Tanrı, İslam, Kuran ama senin ispatın her istediğiyle her istediğini doya doya yapanlardır, çağdaşlığı açılmak, saçılmak, önüne gelenle sevişmek sananlardır. Ben bu şekilde yaşayabiliyorsam ve çok huzurluysam demek ki sizin yaptıklarınızın mutlulukla bir ilgisi yok, zevkle var!

0|0
    0|0
    • gelelim buna, bilimsel yaklaşacağım. eğer sen cinsel hayatını bilmediğin bir insanla evlendin çok aşık oldun ve evlendin.kumar oynamışsın demektir.bu evliliğin sen ister edebiyat yap,ister inkar et,seks hayatınıza göre ilerleyecek. eğer ten uyumunuz olmazsa evliliğiniz ya bitecek ya mantar olacak...

• yok alakası yok bak gene yargılıyorsun... siz bizse söz konusu sizdeki yanlış bu. biz realistiz. en uç olay oluncaya dek en iyisi içinb mücadele ederim, ama eşimin tüm uzuvları gitse gene severim ve bırakmam ama gene geleceğim. tam demek istediğimde buydu hep bizi böyle görüyosunuz ya bende bunu diyorum en çok aldatma sizde, pavyonlarda milyarlar gidiyor bu mantıktakiler sayesinde... ama gerçekte sen böyle olmayabilirsin o ayrı.. sen size bizwe getirdiğin için genelleme yaptım...

• Asıl aldatma, pavyon, karı kız işleri sizin gibi seksi normal sayanlarda.Seksi normal görenlerin hep bir bahaneleri var, kimisi ihtiyaç diyor (ki çok şükür ben hala yaşıyorum demek ki ihtiyaç değil), kimisi namazını kılar, her Cuma camiye gider ama o iş başka iş, yap bişey olmaz der, vs.Biz evlilik dışı sekse karşıyız diyorum ama sen bu işe milyarlar gidiyor bu mantıktakiler sayesinde diyorsun. Kuruş harcamıyorsak bu işe nasıl oluyor bu?Sizin mantığınızdakiler harcıyor parayı bulamayınca kimseyi

Kızlar Ne Diyor 4

• acınası haldeler umarım onlar da bigün zihinlerini açarlar.

0|0
    0|0
  • Onlara göre onlar yanlış yapmaz, halbuki en büyük yanlışları yine kendileri yaparlar.

Çok güzel anlatmışsın, 5 yıldız.

0|0
    0|1
    • teşekkür ederim bugün arkadaşlarımla ofisin camından gördük, mahalle gençleri annesi yaşındaki kadına laf atıyorlardı, normalde gün içerisinde sorsan bakirelik, din, ırk, namus birsürü sınırları vardır. olmazsa olmazlarından geçilmez...

• Soran kişiye el-cevap: güzel kardeşim benim, bahse konu yakıştırmalarını içten içe karşı cinse uygulamaya kalkışanlar, din,ahlak,namus edimlerinin kendilerinde zaten olmadığını bilemeyecek durumdalar. Demek istediğim odur ki, bu yanlışları yapanları belli belli sınıflandırma içerisinde temaşa etmen, yapanların yaptığı gibi seni de yanlışa sürüklemektedir. Din,ahlak ve haysiyet ekseninde hayatını idame ettirenler, hicvettiğin konuya zaten düşmezler,düşmemeleri gerekir.

• @muzekker doğru diyorsun belki benim bu düşüncemde yanlış ama bu düşünce oluşuyor ve dediğim gibi olması gerekenin dışında davrandıkları için. yani ben, din, namus, örf ve adet bağlamındakiler böyledir demek istemiyorum. Aslında onların daha düzgün dediklerine uymaları gerekirken ben onlardan daha onlar gibiyim...

• nerede yaşıyosun ki sen :D ?

0|0
    0|0
    • ya nerde yaşadığım derken benim seçtiğim çevrem öyle yaşadığım yer çok farklı değil...

• Yanlis yaptiklarinin farkinda değiller:)

Hatirlatsan bile inkar ederler..

0|0
    0|0
    • bu daha büyük bi yanlış yazık:)

Erkekler Ne Diyor 2

• 1.YAZIM: Öncelikle şu sözü söylemen seni o düşünceli insanlarla aynı seviyeye düşürdü "aksini iddia eden boş konuşur". Onlar da dünyaya öyle bakıyor çünkü. Ayrıca o dediğin tarzdaki insanlarla da aynı düşüncedesin bence. Tek farkınız onlar aptalca yoldan deniyorlar istedikleriyle cinsel ilişkiye girmeyi sizse mantıklı yoldan. Yani her iki türdeki sizlerin amaçları cinsellik! Sevişmek aşk demektir demişsin. Neye göre, kimlere göre? Peki her ilişkiye giren aşık mı oluyor ya da her aşık olan ilişkiye mi girmeli? Bu düşünce neye göre belirleniyor? Sen Allah'a inanıyor musun? Kuran okudun mu? Eskilerden hiç ders almadın mı? Bir kavim var sizin dediğinizi yapmış ve Tanrı onları yok etmiş. Tanrı bize bu dünyada neyin yanlış neyin doğru olduğunu İslam'la Kuran'la bildirmiştir ve evlilik dışı cinsellik, öpüşmek dahi yanlıştır. Neden yanlış olduğunu anlamak zor değil, insanın içinde sapıklık yoksa sevdiğinin kendisinden başka birine dokunmasını, dokunmuş olmasını asla kabullenemez. Aynı zamanda kendisi de asla başka birine dokunmaz. Şu yazdıklarınla sizler bayanları, senin ortamındaki bayanlar da sizleri cinsel obje olarak görüyorsunuz zaten. Şu sözün bile açık açık bunu haykırıyor: "aşk sevişmek demektir, seks normal birşeydir" Madem normal birşeyse sen evden uzak kaldığında ya da eşin bir başkasıyla ilişkiye girmek istediğinde kabul edecek misin? Sizler modernliği hiç anlamamış, nefsine yenilmiş ve kendini bu tür nazik konuşmalarla, davranışlarla doğru yaptığına inandıran kişilersiniz. Sizler birbirinizi pohpohlayıp vicdanlarınızı rahatlatıp içinizdeki şeytana uyanlarsınız. Birazdan ben de sana bayanlara aşka olan kendi bakış açımı yazacağım.

0|0
    0|0
    • bikere olaya şu yanlıştan girmişsin gene din mevzusundan ben allaha inanmak islama inanmak zorunda değilim. mantık bu işte hep din çerçevesi. sence öyle olabilir ama ben din çerçevesinden bakmak zorunda değilim. ayrıca konumun ana fikri seks ve cinsellik değildi senin bu şekilde sadece bunu algılamış olmanda düşündürücü.

• E sen zaten maneviyatı çıkarıp atmışsın ama hala insansın sonuçta değil mi yani bizi hayvanlardan ayıran sadece maneviyat değildir. Benim kastettiğim iğrenç cinsellik evlilik dışı cinselliktir, evlilikte tabi ki doya doya yaşanır zaten. Yine katılmıyorum aşk konusuna, sonuçta aşıklar birbiriyle sevişemediği için ayrılmıyorlar değil mi? Mantıkları, düşünceleri, hayattan beklentileri, karakterleri uymadığı için ayrılıyorlar. Bu yüzden aşkla seks hiçbir şekilde bağlantılı değildir. ...

• ... Bu işi yapanlar yani sevişenler, ilişkiye girenler bunu yapmak istedikleri için yaparlar. Çünkü her seven aşık olan yapmıyor.

• Yaşadığın yeri söyle de bizde gelelim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...